Čtenářka Maryene zažila dvojí seznámení s rodiči svého partnera. I když už o něco dříve než před svatbou. Její vzpomínka stojí za přečtení i z důvodu jejího životního nadhledu.

Přeji všem na ženě-in hezký den :) 

Přestože jsem to nikdy neměla v plánu, vdávala jsem se dvakrát. Takže mě mělo čekat i podvakráte seznamování s manželovými rodiči, ale nebylo tomu tak. S oběma jsem se totiž znala už dříve. Ale přesto...

S rodiči prvního manžela jsem se potkávala už od dětství, protože bydleli ve vedlejší ulici. Tehdy to však pro mě byli cizí lidé, kteří se ovšem znají od vidění, tak jak to v malém městě chodí a uctivě jsem se s nimi zdravila. Když jsem byla pozvána poprvé do jejich domu od svého nastávajícího, necítila jsem se nejlépe. Už od první chvíle mi dávali najevo jakousi „nadřazenost“ a tak to vlastně zůstalo i po celou dobu mého prvního manželství, kdy jsem nedostala odvahu je ani nijak oslovit a ani mi to nebylo nijak nabídnuto. Vykali jsme si od první až do poslední chvíle. Po celých dvacet šest let. Ale abych se vrátila k prvnímu dni. Byl mi nabídnut čaj a sušenky a naše první setkání byl v podstatě výslech, cítila jsem se podobně jako u lékaře, když sepisuje anamnézu před zákrokem. Po našem rozvodu se se mnou přestali stýkat úplně a dokonce i odpovídat na pozdrav, přestože s bývalým manželem se bavíme dále a rozešli jsme se po vzájemné domluvě.

S rodiči mého druhého manžela jsem se rovněž znala velmi dlouho. Dokonce mě dávali svému synovi, mému nynějšímu manželovi jako „vzor“, podle kterého by si měl hledat svoji budoucí partnerku. Když mě však poprvé přivedl domů, tolik nadšení už nesdíleli. Určitě to byl rozdíl od prvního seznamování s rodiči prvního manžela. Tentokrát jsem už byla zralá žena, kterou hned tak něco nevyvede z míry. Velmi brzy si však našli krásný vztah jak ke mně, tak k mým dospělým dětem. A protože já už jsem svoje rodiče v té době, bohužel, neměla, nebyl pro mé děti vůbec problém pro jejich hezký vztah je také oslovovat „babi a dědo“. Myslím si, kdyby moji rodiče žili, přijali by mého manžela hezky stejně jako toho prvního, se kterým si od první chvíle tykali a také velmi dobře rozuměli.

Dnes už nežije nikdo z nich. Nelituji ničeho. To dobré mi navždy zůstane v paměti i v srdci a to špatné je pro mě poučením, jak se nechovat k partnerům svých dětí a čeho se vyvarovat.

Maryene

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________________

To je pravda. Můžete porovnávat a věřím, že Váš vztah k partnerům vašich dětí bude skvělý.
Všechno zlé k něčemu dobré a není nad životní zkušenosti.
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama