Z čeho, nebo spíše o koho, pramení strach u čtenářky Maryene, to se už dozvíte prostřednictvím následujícího příspěvku. Jde o strach naprosto přirozený a pochopitelný.

Hezký letní den všem na ženě-in:)

Manžel mi říká, že je zbytečné strachovat se, ať zachovám klid, že bát se je zbytečné, že tím nikomu nepomůžu. 
Největší strach jsem měla o svého nejmladšího syna, kterému už párkrát visel život doslova na vlásku. Například když ležel po vážném úrazu na operačním stole a já čekala celou noc před operačním sálem na verdikt lékaře. Jeho odpověď mohla mít jenom dvě verze. Ano a ne. Ten strach bych nikomu nepřála a už bych ho také sama nechtěla zažít. Ze strachu může člověk zestárnout nebo zešedivět za jednu noc. A já jsem to poznala na vlastní kůži.
Ano, asi to je to, o co se nejvíce bojím, o své děti. A dnes ráno zrovna ten můj nejmladší odjel na dovolenou do Řecka autobusem. Autobus a poté trajekt si vybral schválně, chce toho co nejvíce vidět.
Přestože jsou mé děti často na cestách, mají toulavé boty po mně a ten nejstarší je v letadle někdy víc než na zemi, strach mám pokaždé. A letadel se nebojím tolik jako autobusů, zvláště těch poschoďových. Oddychnu si až v sobotu, to už dorazí na místo určení a potom se začnu bát zase až za týden na jeho zpáteční cestě.
Hodně jsem se bála, když mi umírali rodiče. Strach ze smrti maminky, z její bolesti, od které jsem jí nemohla pomoct, ten mě připravil i o spánek a mnoho kilogramů. Ze strachu o ni jsem nemohla jíst ani spát. Pomoct jsem ale stejně nedokázala a osud si svoji daň vybral. 

A kdy jsem se bála naposled? Před třemi dny, kdy se z minuty na minutu zvednul silný vítr, setmělo se a všechno na zahradě „dostalo křídla“. Lítaly i dřevěné židle a všechno co nebylo uvázané. Nebála jsem se té vichřice přímo, (bouřky mám dokonce ráda), ale byla jsem sama doma a měla jsem strach o manžela, který byl v té době na cestě domů autem. Moje přání, aby někde zastavil a počkal, až to přejde, neposlechl a přijel domů.

Strach překonat nedokážu. Bojím se a až skončí důvod bát se, teprve potom skončí i moje obavy. V případě mých rodičů jsem ho nepřekonala nikdy, protože to nebyl příběh s dobrým koncem. A při vzpomínce na to znovu zažívám obavy, strach i beznaděj a doufám, že to časem přebolí a zmizí.

Maryene

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Jak už píšu v úvodu, váš strach je naprosto přirozený a pochopitelný. Naopak by bylo s podivem, kdyby nebyl. Strach o naše blízké, o rodiče, o děti… prožívá asi každý.
Moc hezky jste to napsala.
Děkuji a přeji krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete překonat svůj strach?

  • Měla jste nebo máte z něčeho opravdu velký strach?
  • Pochází tento strach už z dob vašeho dětství nebo vznikl nově, vzhledem k okolnostem?
  • Dokázala jste ho překonat nebo s ním stále bojujete?
  • Jak?
  • Kdy a při jaké příležitosti jste se v životě opravdu hodně bála?
    (ať už z něčeho, o něco, nebo o někoho.)

Pojďme si vylít srdce a popovídat si o našem strachu. Třeba nám ostatní poradí jak s ním bojovat.
Stačí jen napsat nějaký pěkný příspěvek, na jehož konci čeká jednu z vás také pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor a k tomu letní náhrdelník. (a budete kočka  - beze strachu :)

ryornahr

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama