A máme tady další příspěvek viděný očima klientky i úřednice. Je od čtenářky Maryene a napsala ho moc dobře.

Hezký den.
Musím se přiznat k tomu, že jednání na úřadech jsem nikdy neměla v oblibě, zvláště kvůli chování některých úředníků. Ale opravdu nejsou všichni stejní a s některými mám i dobré zkušenosti. Nějaký čas jsem dokonce sama seděla za přepážkou jedné nejmenované kanceláře. A z této pozice jsem zase viděla všechno opačně. Kde úředník byl tím, kdo trpěl chování některých velmi nepříjemných klientů. 

Jak vypadal můj den na přepážce?
Ten začínal už doma v koupelně. Náš kodex nám určoval i dokonalou úpravu zevnějšku a týkalo se to i oblečení. Punčochy, kostým a lodičky. Za každého počasí. Po příchodu do práce jsem musela přečíst stokrát čtený manuál neboli kodex našeho vystupování a přístupu ke klientovi a také se podepsat. Obsahoval mimo jiné i to, že se musíme na klienty usmívat a vždy a ve všem k nim být vstřícní a ve všem jim vyhovět. Poté nasadit profesionální úsměv a začít svůj pracovní den. Lidé jsou různí a mají různé povahy. Ne vždy bylo lehké zachovat si profesionální přístup k člověkovi, který neví, co je to slušné chování.

Můj manžel je také úředník a setkává se s lidmi, se kterými je nucen řešit ne zrovna příjemné záležitosti. Přestože si „práci nenosí domů“, poznám na něm, že měl těžký den.
Já jsem dnes už  opět jen klient na té druhé straně. A přestože i nadále nerada navštěvuji nejrůznější úřady, snažím se vždy uvědomit si, že úředník je také jen člověk. A tak když už musím vyrazit na jakékoliv jednání na úřady, snažím se být věcná, slušná, ale také se nenechám odbýt a strach a zbytečné obavy raději nechám doma.

Maryene

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________-

Ano, je to o lidech a ne vždy je dobrá nálada na obou stranách.
Děkuji za Váš příspěvek, moc se mi líbil.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 25. 7.: Úřady a úředníci

  • Jaké máte zkušenosti s jednáním na úřadech?
  • Jste vy sama úřednice?
  • Už jste se někdy u přepážky pohádala?
  • S jakého důvodu nejčastěji?
  • Pokládáte nějaká úřednická místa za úplně zbytečná?
  • Anebo naopak, některá chybí?

O úřadech a úřednících (doufám, že přijde i příspěvek přímo „od stolu“ )
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: parfém od Avonu BOND GIRL FOREVER (aby při vyřizování na úřadech hezky voněla).

parfem

Reklama