A prostřednictvím příspěvku od čtenářky Maryene se opět vrátíme zpátky do naší krásné České (Moravské) země, do prostředí kolem Pálavy :)

Hezký den na ženě in:-)
Na prázdniny jsem se těšívala jako dítě a poté si je dokázala užívat dlouhá léta během své učitelské praxe. Slovo prázdniny bylo pro mě až magické a mívala jsem na ně vždy spoustu plánů. Teď už několik let neučím a mojí prací je, aby si prázdniny užívali jiní. Prodávám zájezdy, takže prázdniny jsou pro mě obdobím „tvrdé práce“. Ale krásné práce. Pracuji z domu, když je hezky, notebook na terase, vedle mě zurčící bazén.

Prázdniny jsou však také obdobím práce na zahradě, výletů na kole po okolí, návštěv mých dětí, přátel, grilování a večerních posezení na terase. Letošní prázdniny, to byla také fasáda našeho domu, cyklistické výlety po mé rodné jižní Moravě a kolem Pálavy s následným úpalem.

Z letošních prázdnin si určitě budu pamatovat běžecký rekord. Ne, netýká se olympiády, je to můj vlastní rekord v běhu v letošní červencové vichřici, když jsme prchali nejenom před bouřkou, ale i před padajícími stromy. Netušila jsem do té doby, co se ve mně skrývá.

Prázdniny jsou za námi. Určitě jsem je však trávila s těmi, se kterými jsem chtěla. Především s našimi pěti dětmi, které se u nás prostřídaly i se svými partnery, s mojí a manželovou sestrou.
A v neposlední řadě i s mojí bolavou patou, která mi poslední dny prázdnin dost ztrpčila.

Ty pravé prázdniny na mě však teprve čekají. V polovině září se chystáme do Řecka, a to na celé tři týdny. Doufám, že ještě bude hezké počasí na koupání i na poznávání a že mě ta noha přestane natolik bolet, abych si vše řádně prochodila, což je moje oblíbená činnost.

Přeji všem krásný víkend a těm, co prázdniny jako mě teprve čekají, ať si je krásně užijí.
Maryene

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

jedna

na kole kolem Pálavy

dva

doma na zahradě je také příjemně

deti

a takhle se baví naše odrostlé děti

_______________________

Jé, vy se máte,máte před sebou ještě dovolenou v Řecku, kterou jsem já musela letos oželet :) Jak to děláte, že to všechno stíháte ?!? :)
Děkuji za milý příspěvek a v září si to užijte přinejmenším jako o letošních prázdninách na zahradě :)
Saša

Téma dnešního dne: Co úžasného a krásného jste letos o prázdninách zažily?

  • Zavzpomínejte na letošní prázdniny
  • ať už atypické, exotické, neobvyklé, anebo třeba jen zdánlivě „obyčejné“
  • Na co budete po celou zimu a možná i déle vzpomínat?
  • Vydařily se vám letošní prázdniny podle vašich představ?
  • Strávily jste je s těmi, se kterými jste chtěly?
  • Popište historky z dalekých zemí i z domácích zahrádek
  • Těším se na vaše příspěvky, samozřejmě včetně fotografií :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek:
Knihu z nakladatelství Knižní klub, s příznačným poprázdninovým názvem: Hymna zármutku
Ale aby nebyla výhra jen o zármutku, rozveselí ji poslech lidových písniček na CD Štefana Příkazského, známého jako Amerikána z Podluží.

kniha

Reklama