Vážená redakce

Po přečtení dnešních článků jsem se rozhodla i já vám napsat co se mi přihodilo nedávno v jedné nejmenované nemocnici (Kladno). 

Popálila jsem si  v pátek pravou ruku na straně hřbetu o trávu, vypadalo to jako opařenina od vaření, ale byla to reakce na trávu, neboť jsem alergik na seno. Toto byla první reakce na trávu. Manžel, když to uviděl druhý den, ruka oteklá až k loktu, rána samý puchýř, tak mě naložil do auta a jeli jsme do nedalekého města na pohotovost.

Připomínám jedná se o sobotní odpoledne 15 hodinu. Tam jsme čekali ½ hodiny, než se milostivá paní doktorka vypovídá s kamarádkou, pak už jsem to nevydržela a zaklepala na dveře. Vylítla sestra od pohledu pravá komunistka a zařvala jestli umím číst, že je napsáno neklepat. Já se nedala a řekla jí že tu mají napsáno, když jste tu samy má se zvonit. Pak mi řekla, že mě neošetří, že milostivá paní doktorka má výjezd k pacientovi at´si počkám 1 hodinu.

To už i manžel vypěnil a šli jsme rovnou na úrazovou pohotovost po někončícím čekání mi v ordinaci řekli, že s tím nechtějí mít nic společného ať jdu na alergologii.

Na alergologii nikdo nikde, až po hodině sehnali nějakého doktora, koukal na mě jak na zjevení, kdybych přilítla z Marsu. Po prohlídnutí ruky mi jí zafačoval obvazem a poslal mě na kožní.

Na kožním oddělení jsme s manželem lítali, než jsme ulovili nějakého doktora. Po prohlídnutí ruky mi na ránu dal nějakou černou mast která děsně smrděla, (že manžel musel mít otevřené všechna okna v autě) a ruku zamotal obvazem a smradlavou černou mastičku mi dal sebou domu do kelímku a ať si ruku mažu a převazuji 2x denně. Domů jsme se dostali okolo 8 hodiny. Mastičku jsem si nechala venku na parapetu, jak tak strašně smrděla, že i náš pes se velkým obloukem oknu vyhýbal, ale musím podotknout, že mi mastička pomohla - na ruce sice zůstal flek, ale ruka je zahojená.

Tady je vidět, jak se doktoři ženou, aby vás ošetřili, možná kdyby měl člověk hlavu podpaždí, tak by se vás ujmuli a poskytli PRVNÍ POMOC.

S pozdravem vaše věrná čtenářka Laky


Děkujeme za varování před kladenskou pohotovostí.

Ano, i takoví doktoři se najdou. Můj "nejzábavnější" zážitek je z nemocnice v Hustopečích u Brna. Přivezli mě tam po pádu z koně. Nechali mě trčet hodinu v sanitce, protože jim nešla elektřina a nemohli otevřít příjezdová vrata a jít s nosítkama byli líní, tak jsem se nakonec dobelhala na sál sama. Jenže jim nefungoval rentgen, neuroložka měla dovolenou a sestry se nesnášely s doktory. Za dobu mého týdenního pobytu si tam dvakrát spletli pacientky (jedné dali klystýr a druhou málem odvezli na operaci) a přesto, že mi bylo čtrnáct a upozornila jsem je, že rodiče neví, kde jsem, a dala jim telefon, tak nezavolali... Že prý si mám jít zavolat z automatu. Při pokusu sejít schody jsem dvakrát omdlela (měla jsem otřes mozku), provázela mě paní se zlomenou rukou (na chirurgickém oddělení má prohlášení sestry "tak si s sebou někoho vemte" opravdu půvab), ale povedlo se jí mě chytit, a automat stejně nefungoval. Rodiče mě našli asi až po dni paniky a hledání.

Ale nejlepší byl doktor, který mi sádroval ruku. Nějak to s tou sádrou přehnal a ohodil mi i celý (už tenkrát patřičně vyvinutý) hrudník. Pak se na mě zádumčivě podíval a prohlásil: "Hýbejte si mi trochu, ať mi nezatvrdnete, já dojdu pro houbu." Tak jsem se hýbala a sádru z míst, kde neměla co dělat, nakonec omyl... :)

Máte také špatné zkušenosti s doktory? Napište nám o nich!

redakce@zena-in.cz

Reklama