Zdraví

Martýrium na pohotovosti

Vážená redakce

Po přečtení dnešních článků jsem se rozhodla i já vám napsat co se mi přihodilo nedávno v jedné nejmenované nemocnici (Kladno). 

Popálila jsem si  v pátek pravou ruku na straně hřbetu o trávu, vypadalo to jako opařenina od vaření, ale byla to reakce na trávu, neboť jsem alergik na seno. Toto byla první reakce na trávu. Manžel, když to uviděl druhý den, ruka oteklá až k loktu, rána samý puchýř, tak mě naložil do auta a jeli jsme do nedalekého města na pohotovost.

Připomínám jedná se o sobotní odpoledne 15 hodinu. Tam jsme čekali ½ hodiny, než se milostivá paní doktorka vypovídá s kamarádkou, pak už jsem to nevydržela a zaklepala na dveře. Vylítla sestra od pohledu pravá komunistka a zařvala jestli umím číst, že je napsáno neklepat. Já se nedala a řekla jí že tu mají napsáno, když jste tu samy má se zvonit. Pak mi řekla, že mě neošetří, že milostivá paní doktorka má výjezd k pacientovi at´si počkám 1 hodinu.

To už i manžel vypěnil a šli jsme rovnou na úrazovou pohotovost po někončícím čekání mi v ordinaci řekli, že s tím nechtějí mít nic společného ať jdu na alergologii.

Na alergologii nikdo nikde, až po hodině sehnali nějakého doktora, koukal na mě jak na zjevení, kdybych přilítla z Marsu. Po prohlídnutí ruky mi jí zafačoval obvazem a poslal mě na kožní.

Na kožním oddělení jsme s manželem lítali, než jsme ulovili nějakého doktora. Po prohlídnutí ruky mi na ránu dal nějakou černou mast která děsně smrděla, (že manžel musel mít otevřené všechna okna v autě) a ruku zamotal obvazem a smradlavou černou mastičku mi dal sebou domu do kelímku a ať si ruku mažu a převazuji 2x denně. Domů jsme se dostali okolo 8 hodiny. Mastičku jsem si nechala venku na parapetu, jak tak strašně smrděla, že i náš pes se velkým obloukem oknu vyhýbal, ale musím podotknout, že mi mastička pomohla - na ruce sice zůstal flek, ale ruka je zahojená.

Tady je vidět, jak se doktoři ženou, aby vás ošetřili, možná kdyby měl člověk hlavu podpaždí, tak by se vás ujmuli a poskytli PRVNÍ POMOC.

S pozdravem vaše věrná čtenářka Laky


Děkujeme za varování před kladenskou pohotovostí.

Ano, i takoví doktoři se najdou. Můj "nejzábavnější" zážitek je z nemocnice v Hustopečích u Brna. Přivezli mě tam po pádu z koně. Nechali mě trčet hodinu v sanitce, protože jim nešla elektřina a nemohli otevřít příjezdová vrata a jít s nosítkama byli líní, tak jsem se nakonec dobelhala na sál sama. Jenže jim nefungoval rentgen, neuroložka měla dovolenou a sestry se nesnášely s doktory. Za dobu mého týdenního pobytu si tam dvakrát spletli pacientky (jedné dali klystýr a druhou málem odvezli na operaci) a přesto, že mi bylo čtrnáct a upozornila jsem je, že rodiče neví, kde jsem, a dala jim telefon, tak nezavolali... Že prý si mám jít zavolat z automatu. Při pokusu sejít schody jsem dvakrát omdlela (měla jsem otřes mozku), provázela mě paní se zlomenou rukou (na chirurgickém oddělení má prohlášení sestry "tak si s sebou někoho vemte" opravdu půvab), ale povedlo se jí mě chytit, a automat stejně nefungoval. Rodiče mě našli asi až po dni paniky a hledání.

Ale nejlepší byl doktor, který mi sádroval ruku. Nějak to s tou sádrou přehnal a ohodil mi i celý (už tenkrát patřičně vyvinutý) hrudník. Pak se na mě zádumčivě podíval a prohlásil: "Hýbejte si mi trochu, ať mi nezatvrdnete, já dojdu pro houbu." Tak jsem se hýbala a sádru z míst, kde neměla co dělat, nakonec omyl... :)

Máte také špatné zkušenosti s doktory? Napište nám o nich!

redakce@zena-in.cz

   
10.07.2006 - Zdraví - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [5] Tobbi [*]

  Michaela 323: Ono je ovšem něco jiného přetrpět si neochotu a kecy, leč domoci se ošetření. A nebo mít pohotovost zavřenou.
  Pobavila mne hláška nějakého senátora, který pravil, že "pohotovosti jsou socialistickým výdobytkem" a měly být zrušeny už dávno. Prý, když se něco fakt stane, má si člověk buď zavolat sanitku a nebo to vydržet do rána.
  Už vidím to nadšení záchranářů, až jim budu volat, že dítě má zánět středního ucha a potřebuje píchnout.
  Jinak nějaký "pohotovostní" poplatek bych unesla

  superkarma: 0 11.07.2006, 00:14:20
 2. [4] Michaela 323 [*]

  Se vůbec nedivím, je to všude stejné. V současné době chodí na pohotovost jen ti odvážní...U nás tuto "službu" raději zkrátili, ale zatím nezrušili úplně.

  superkarma: 0 10.07.2006, 21:38:32
 3. [3] Tobbi [*]

  Krom toho, že jsou na pohotovosti "ochotní" jsem si všimla zajímavého jevu. Na Bulovce jsou docela "multi-kulti". V posdledních pěti letech jsem potřebovala ošetření 3x a narazila jsem na lékaře z rovníkové Afriky, Slováka a Ukrajinku Kdyby byli milý, byla bych jim vděčná, leč nepříjemní byli všichni Ale alespoň mi neublížili.
  Těsně před svaťákem mi česká sestra patřící k lékaři Slovákovi mi propíchla žílu skrz na skrz, vyrobila mi efektní bouli a následně mě seřvala, že jsem si ruku málo mačkala.
  BTW: Byla bych pro příspěvek "na ochotu"

  superkarma: 0 10.07.2006, 16:04:00
 4. avatar
  [1] Alenka0010 [*]

  Jé, Hustopeče u Brna, tam se mi před 18-ti lety narodil syn. Můžu potvrdit, hnus a fialovej.

  superkarma: 0 10.07.2006, 14:26:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme