Když se čtenářce Martině něco líbí, tak to prostě v průběhu roku koupí a ono se to může jednou hodit. Třeba právě na Vánoce. To i mnohé další se dočtete v jejím příspěvku.

Milá redakce, milé ženy-in,

vánoční dárky nakupuji průběžně, stejně tak, jako dárky obecně. Prostě, když se mi něco líbí, tak to koupím a ono se to někdy hodí.

Tím pádem už mám vánoční dárky nakoupeny. Táta, který má narozeniny na Štěpána, letos navíc kulaté, si přál nový mobil - dotykový, koupil si ho, už ho má a zkouší, co umí. Se ségrou mu ho zaplatíme. Před vánoci mu bude zabaven, abych ho mohla zabalit. Jinak se v naší rodině dávají spíše maličkosti. Mamka dostane také nějakou maličkost, nechce nic - už před mnoha lety se snažila vánoce zrušit s tím, že už jsme dospělé. A protože v naší rodině už nejsou malé děti, necítí potřebu vánoce držet. Sestra a synovec dostanou netradiční dárek.

Před mnoha lety jsme byly na naší chalupě společně, já měla 16 let, sestře bylo 26 a synovcovi bylo tenkrát 5 let. Protože ségra hrála na kytaru už dlouho a já se to právě jakž takž naučila a měla jsem vlastní kytaru, hrály jsme a všichni tři jsme zpívali. Dostali jsme nápad, že tuto poklidnou situaci zachytíme na kazetu. Sestra vzala kazetu, dala ji do kazeťáku, vzaly jsme kytary a domluvily se, které písničky bydeme hrát, aby mohl Lukáš zpívat s námi. I když měl naposlouchané skoro všechny, protože mu ségra hrála, jako kdysi mě, věčer před spaním na dobrou noc. Nejdřív to moc o zpěvu nebylo, přišlo nám to směšné a mohli jsme se uchechtat, ale po čase jsme si zvykli na to, že se nahráváme a začalo se to zpěvu i podobat.

Letos je to 20 let a tak jsem požádala přítele, zda by mi tuto kazetu nepřevedl na cédéčko. Najdu k tomu nějaké fotky a budu mít krásný vánoční dárek, tedy vlastně dva dárky. Jedno CD dostane má sestra a jedno CD synovec, který dnes už žije svůj život a bydlí s přítelkyní. Ještě musím vymyslet nějaký dárek pro přítele, ale protože je v mém životě relativně nový, něco spíše vybereme spolu. Samozřejmě, že něco mám, ale to jsou takové ty dárky, které se dají upotřebit kdykoliv. Doufám, že se všem budou dárky líbit, alespoň tak, jako mě jejich shánění a vymýšlení.

Vánoční atmosféra se mi líbí, hlavně když nemusím do obchodů, z těch mám před vánoci tik. Na druhou stranu vánoční trhy třeba v Německu nebo Rakousku mají úžasnou atmosféru. Ráda tam jezdím. Ne nakupovat, ale vstřebávat tu vánoční atmosféru, protože tam mají v těch stánkách skutečně věci, které mají s vánocemi souvislost, ne jako u nás.

Samozřejmě si tam dám svařáček a přivezu si domů hrníček. Krásný předvánoční čas.

Martina
nick: 13042000

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Tak na vánočních trzích v Německu nebo Rakousku jsem nebyla, ale já myslím, že i ty na Staromáku mají své kouzlo. Pokud nejste z Prahy, přijeďte - hrníčků tam mají dost ))
Pěkný předvánoční  čas (pokud možno se zpěvem) a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Už kupujete vánoční dárky?

 • Máte už nějaké nakoupeny?
 • Řídíte se přáním svých dětí? (dospělých)
  nebo kupujete dle vlastního uvážení
  A také dle finančních možností
 • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
 • Kupujete všem příbuzným, nebo jenom některým?
 • Kupujete i svým kamarádkám a známým?
 • Kupujete na objednávku, přes internet nebo osobně?
 • Líbí se vám vánoční nákupní atmosféra nebo ji považujete za nákupní šílenství?
 • Pro koho máte dárky nakoupeny nejdřív?

O nákupech vánočních dárků, na které máte už nejvyšší čas
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: dámským parfémem od firmy Avon / CITY RUSH

parfem

Reklama