Milá redakce, milé čtenářky, já osobně přivírám oči hlavně nad písmenky. A proto taky nosím brýle. Mám svoji oblíbbenou optiku, do které chodím.

Jsou tam milá, trpělivá děvčata, která jsou velice ochotná. Zrovna nedávno jsem si nechala dělat nové brýle. Přišla jsem do optiky, protože tam chodím pravidelně, tak slečna věděla, že chci kovové obroučky a do nich skla. Říkala, že těch, které bych mohla mít, mají zrovna málo, ale že budou objednávat.

Požádala mě, abyych jí nechala telefonní číslo, že mi pošlu SMS až budou mít nové zboží. Z toho co jsem tam vyzkusila, jsme vybraly a slečna mi to dala na stranu. Pak mi asi za 14 dní přišla SMS, že zboží dorazilo a mohu se zastavit. Krásné barevné obroučky, kvůli tomu, že mám vysoké dioptrie, tak byly všechny kovové. I prozkoušely jsme je. Provedly jsme takzvaný předvýběr.

Slečna mi je opět odložila stranou, s tím, ať že až přijdu ještě s manželem, provede se konečný výběr. Když jsme tam přišli s manželem, tak jsme z těch obrouček vybrali asi troje a z těch se pak rozhodovali. Nakonec jsme vybrali takové černo/zelenkavé moc pěkné, objednali jsme do nich skla, s tím, že až budou brýle hotové, opět pošlou SMS. Ta mi už došla, teď už mi zbývá, jen nové brýle vyzvednout. Připojiji pár fotek ve svých současných brýlích.

A dobrý rada pro všechny na závěr.

Všechny, které máte dioptrie do dálky -3 a větší, máte nárok na dvoje brýle na předpis.

Předpis na brýle se vystavuje myslím jednou za 2 roky a vy máte nárok na dva předpisy, jedny normální a jedny tzv. náhradní. Je to v zákonně, ale doktoři o tom nemluví. Ptejte se, na přímý dotaz vám řeknou, že to tak je.

Martina
nick: 13042000

k

k

 

 

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tobě ty brýle vysloveně sluší!! M.

Pište své názory a návrhy k dnešnímu tématu „Nad čím přivíráte oči?“. Povídáme si jak o problémech se zrakem, tak i o přeneseném významu uvedeného termínu.

A také mi posílejte prosím fotografie vás v brýlích (pro mou inspiraci) na redakce@zena-in.cz.

Reklama