Milá redakce, milé čtenářky, téma vánoční cukroví mě tak trochu děsí. Nějak jsem si neuvědomila, jak blízko jsou vánoce a tudíž jsem to do včerejška vůbec neřešila.

Až když jsem si přečetla jaké bude téma na zítra (středu) tak jsem se upřímně vyděsila a podívala se pořádně do kalendáře.

Do té doby jsem manželovo otázky typu "už máš sepsané, co budeš potřebovat na cukroví" neřešila s tím, že je přece moře času. Prohlédla jsem, a zjistila, že bych se měla probudit a začít minimálně zpracovávat seznam. Peču moc ráda a už se na to moc těším. Peču nějaké osvědčené, nějaké nové, něco nepečeného - vždy to vydá tak asi na 8-10 druhů.

Vrcholem mého kuchtění je vánočka. Tu děláme vždy společně s manželem, protože síly mám málo a těsto prostě neutáhnu. Je to podle starého receptu, ještě z toho poctivého těsta, co dělaly naše babičky. Tuhé a moc dobré.

Foto přikládám, bohužel ji mám vyfocenou jen za syrova. Takový ježeček. Ono by se to ale jinak rozlezlo a to nechci. Cukroví bohužel vyfocené nemám, musím to letos napravit. Určitě budu dělat linecké, rohlíčky, úlky, praciny, salám a pak ještě něco vymyslím.

Také tlačené strojkem mívá docela úspěch (jednou mi zbylo těsto a už se mi nechtělo dělat další plech, tak jsem se rozhodla, že upeču také něco trochu jiného, třeba písmenka - foto též přikládám). Měla jsem ten den takovou krásnou sentimentální náladu. Byla jsem doma sama a výsledek byl překvapení. Manželovi se to moc líbilo, dokonce to nesnědl hned, že si to necháme nakonec.

Dbal, aby se to nepřipletlo na stůl, když měla přijít návštěva a aby se nepolámalo. U pečení cukroví se vždy odreaguji a moc mě to baví. I zdobení, které ale moc neřeším. Jen tak, aby se neřeklo a hezky to vypadalo. Hezký sladký den.

z

Martina
nick: 13042000


Je krásná! Vypadá moc a moc chutně!Jsi šikulka. Díky M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama