Všechny moderní maminky vědí, že zdravý způsob života vyžaduje nejen správný stravovací režim, ale také dostatečný pohyb. Proto je třeba věnovat odpovídající péči pohybovému ústrojí, tedy kostem, kloubům, šlachám a svalům. Pro správný růst a vývoj dětí je naprosto nezbytná správně složená strava a energetický příjem odpovídající následnému výdeji. Pokud je navíc dítě nebo dospívající aktivním sportovcem, je třeba klást na vyvážený životní styl ještě větší důraz. Sportovec má podstatně větší spotřebu vitaminů i minerálních látek a své zásoby vyčerpává daleko rychleji.

Proto je zde přípravek Marťánci GUMMI, nový multivitamin obohacený unikátním komplexem BONEACTIVE, který obsahuje vápník a vitamin D.

martanci

Mléko a mléčné výrobky dodávají organismu dítěte přibližně 70 % potřebného vápníku. Růst kostí probíhá maximálně do 23. roku života.

Po 50. roce života začnou kosti postupně řídnout, vzniká tzv. osteoporóza. Řídnutí kostí však může mít svůj původ už v dětství. Příčinou mohou být jak poruchy vstřebávání vápníku, tak především dlouhodobý nedostatečný příjem mléka a mléčných výrobků.

Vápník je důležitou strukturální složkou kosti. Adekvátní příjem vápníku je během dětství a dospívání potřebný pro dosažení maximální kostní hmoty u mladých dospělých, což je důležité pro stav kostí v pozdním věku. Nedostatečný příjem vápníku může vést k zhoršenému rozvoji kosti v brzkém věku. U naší populace, se zřetelem k poměrně nízké a spíše dále klesající spotřebě mléka, je přívod vápníku nízký. Denní potřeba vápníku u dětí ve věku 3-6 let činí 800-900 mg, ve věku 7-14 let 1000-1100 mg, ve věku 15-18 let 1200 mg.

Funkcí vitaminu D je podporovat vstřebávání vápníku a udržovat správnou hladinu vápníku a fosforu, což je důležité pro správnou mineralizaci kostí. Syntéza vitaminu D v kůži za pomoci slunečního záření je nedostatečná v některých zemích Evropské unie a to zejména v zimním období. Tvorbu vitaminu D v kůži však ovlivňuje řada faktorů, např. zeměpisná šířka, znečištění vzduchu a také plocha slunci vystavené kůže. Adekvátní příjem vitaminu D je během dětství a dospívání potřebný pro správnou mineralizaci kostí. Je prokázáno, že nedostatečná hladina vitaminu D vede ke sníženému nárůstu kostní hmoty v dětství a dospívání.

martanciMarťánci GUMMI obsahují také želatinu, což je čistá, lehce stravitelná bílkovina. Poskytuje základní látky pro výstavbu chrupavky a tak udržuje zdraví a pohyblivost kloubů. U sportovců, i u malých sportovců, je zároveň zvýšená potřeba vitaminu C a vitaminů skupiny B, které jsou také obsaženy v novém marťanském produktu.

Marťánci GUMMI mají atraktivní formu malých želatinových Marťánků a jsou k dostání v mixu čtyř lahodných ovocných příchutí - jahody, pomeranče, lesních plodů a citrónu.
Vaše děti si je zamilují a vy budete mít o starost méně!

Více informací o NOVINCE Marťánci GUMMI najdete na stránkách Walmark ZDE

A nezapomeňte na Vaše dítka, které najdou spoustu marťanské zábavy na stránkách www.martanci.cz!

Reklama