Rodina

Marťánci®Gummi, zdraví pro Vaše děti

Všechny moderní maminky vědí, že zdravý způsob života vyžaduje nejen správný stravovací režim, ale také dostatečný pohyb. Proto je třeba věnovat odpovídající péči pohybovému ústrojí, tedy kostem, kloubům, šlachám a svalům. Pro správný růst a vývoj dětí je naprosto nezbytná správně složená strava a energetický příjem odpovídající následnému výdeji. Pokud je navíc dítě nebo dospívající aktivním sportovcem, je třeba klást na vyvážený životní styl ještě větší důraz. Sportovec má podstatně větší spotřebu vitaminů i minerálních látek a své zásoby vyčerpává daleko rychleji.

Proto je zde přípravek Marťánci GUMMI, nový multivitamin obohacený unikátním komplexem BONEACTIVE, který obsahuje vápník a vitamin D.

martanci

Mléko a mléčné výrobky dodávají organismu dítěte přibližně 70 % potřebného vápníku. Růst kostí probíhá maximálně do 23. roku života.

Po 50. roce života začnou kosti postupně řídnout, vzniká tzv. osteoporóza. Řídnutí kostí však může mít svůj původ už v dětství. Příčinou mohou být jak poruchy vstřebávání vápníku, tak především dlouhodobý nedostatečný příjem mléka a mléčných výrobků.

Vápník je důležitou strukturální složkou kosti. Adekvátní příjem vápníku je během dětství a dospívání potřebný pro dosažení maximální kostní hmoty u mladých dospělých, což je důležité pro stav kostí v pozdním věku. Nedostatečný příjem vápníku může vést k zhoršenému rozvoji kosti v brzkém věku. U naší populace, se zřetelem k poměrně nízké a spíše dále klesající spotřebě mléka, je přívod vápníku nízký. Denní potřeba vápníku u dětí ve věku 3-6 let činí 800-900 mg, ve věku 7-14 let 1000-1100 mg, ve věku 15-18 let 1200 mg.

Funkcí vitaminu D je podporovat vstřebávání vápníku a udržovat správnou hladinu vápníku a fosforu, což je důležité pro správnou mineralizaci kostí. Syntéza vitaminu D v kůži za pomoci slunečního záření je nedostatečná v některých zemích Evropské unie a to zejména v zimním období. Tvorbu vitaminu D v kůži však ovlivňuje řada faktorů, např. zeměpisná šířka, znečištění vzduchu a také plocha slunci vystavené kůže. Adekvátní příjem vitaminu D je během dětství a dospívání potřebný pro správnou mineralizaci kostí. Je prokázáno, že nedostatečná hladina vitaminu D vede ke sníženému nárůstu kostní hmoty v dětství a dospívání.

martanciMarťánci GUMMI obsahují také želatinu, což je čistá, lehce stravitelná bílkovina. Poskytuje základní látky pro výstavbu chrupavky a tak udržuje zdraví a pohyblivost kloubů. U sportovců, i u malých sportovců, je zároveň zvýšená potřeba vitaminu C a vitaminů skupiny B, které jsou také obsaženy v novém marťanském produktu.

Marťánci GUMMI mají atraktivní formu malých želatinových Marťánků a jsou k dostání v mixu čtyř lahodných ovocných příchutí - jahody, pomeranče, lesních plodů a citrónu.
Vaše děti si je zamilují a vy budete mít o starost méně!

Více informací o NOVINCE Marťánci GUMMI najdete na stránkách Walmark ZDE

A nezapomeňte na Vaše dítka, které najdou spoustu marťanské zábavy na stránkách www.martanci.cz!

   
05.10.2010 - Děti - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme