Při čtení úvodního článku na dnešní téma jsem si vzpomněla na své mládí. Měli jsme doma na vesnici  malé hospodářství, pole,krávy, kozy, husy, slepice, občas i nějaké to prase.

Maminka pracovala každý den od tří rána v JZD v kravíně a já jako nejstarší dcera jsem musela alespoň o víkendech, všechno kolem hospodářství a domácnosti obstarat. To víte, že jsem tenkrát jako každé jiné děvče měla plnou hlavu svého chlapce a taky jsem se občas chtěla poveselit na nějakém tom čaji o páté či vesnické zábavě.

Tatínek byl ale nesmlouvavý. Brzy ráno mě budil na dojení kravky, musela jsem zatopit v kuchyni a připravit snídani pro otce a mladší sourozence. Když jsem jen chabě snažila protestovat  s tím, že se mi chce spát, protože jsem přišla pozdě ze zábavy, tatínek vždycky spustil: ,,Jo, holčičko, kdo chce tynkat nesmí spinkat!“ Něco v tom smyslu, že kdo chce večer flámovat, musí počítat s tím, že se moc nevyspí. Protože makat se musí. Krávy chtějí žrát a  nějaké moje čaje o páté je absolutně nezajímají!

Hezký den přeje Marta61

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Tak to já jsem neměla zdaleka takové povinnosti jako vy, to vás obdivuji :)


Liberální nebo přísná výchova?

  • Jaký přístup je vám bližší?
  • Jak jste byly vychovávány vy?
  • Jak se snažíte přistupovat k výchově svých dětí?
  • Jaké pozitiva a negativa nacházíte v liberální a přísné výchově?
  • S jakými výchovnými „chybami“ jste se setkaly?
  • Jaké výchovné „chyby“ svých rodičů byste nerady opakovaly?

Pište mi své příspěvky na redakční mail redakce@zena-in.cz

předmět: výchova

Budu se těšit!

Na jednu z vás tu čeká pěkná cena! Vybraná čtenářka získá čisticí gel a tonikum 2 v 1 se zeleným čajem a olivovými lístky a vyhlazující tužku na rty!

gel

Reklama