I dobře míněná rada z vás může udělat nepřítele číslo jedna. Martu (29) stál její názor nejlepší kamarádku a vysloužila si pěknou řádku výčitek.

„Eva, moje nejlepší kamarádka, se vdala hodně brzy. Už ve 23 letech. Její manžel mi nebyl nikdy zrovna sympatický a měla jsem z něho divný pocit. Jako by neustále něco skrýval. Ale neřekla jsem ani slovo, byla to její volba, její život. Když ale přišla s tím, že má milenku, ani mě to nepřekvapilo,“ vypráví Marta, která neměla v úmyslu se do jejich vztahu plést ani tentokrát. Jenže své rozhodnutí nakonec přece jen porušila.

argue

Když už mi třetí den brečela na rameni a prosila mě, ať jí poradím, co bych na jejím místě dělala já, neudržela jsem se. Na férovku si tak vyslechla, co si o jejím vyvoleném myslím. A také to, že já bych se tedy rozhodně podvádět nenechala. Jakmile by mi tohle můj chlap udělal, poslala bych ho s okamžitou platností ke všem čertům. Protože když to zkusí jednou, provede to časem zase. A pak už to ze mě šlo jako na běžícím páse. Vykládala jsem jí, že je ještě mladá a zaslouží si lepšího partnera. Jak může být ráda, že spolu ještě nemají děti a podobná moudra. Dodnes si za nimi stojím, ale to nic nemění na tom, že bych to byla bývala raději vzala o pár měsíců později zpět,“ přiznává.

Její kamarádka Eva se totiž skutečně rozvedla, ale už po měsíci toho začínala litovat. Telefonovala mi dnes a denně, jestli přece jen neudělala chybu. Prý to s ním tak hrozné nebylo, jinak byl celkem fajn a nevěrný je dnes stejně kdekdo. Pomalu mě to přestávalo bavit, stále dokola ji ujišťovat, že to bylo skutečně nejlepší možné řešení,“ svěřuje se Marta. To ještě neměla ani zdání, jak to celé vygraduje. Eva totiž zanedlouho začala ze svého rozvodu vinit ji.

„Nevěřila jsem vlastním uším. Vmetla mi do tváře, že ona by se vůbec nerozváděla, nebýt mě. Prý jsem ji svými řečmi a názory zkazila život a neměla mě vůbec poslouchat. A nakonec mě zasypala sprškou nadávek. Prý jsem závistivá mrcha, co nemohla snést, že ona je vdaná, zatímco já ne. Takový nesmysl! To ona se ptala na můj názor a já jí ho jen řekla! Od té doby se mi neozvala. Už je to půl roku. Přišla jsem tak o kamarádku, ale přece jen jsem si z toho něco odnesla. Už nikdy víc nebudu nikomu radit, co má dělat. Žádná dobrá rada nad zlato, ale mlčeti zlato!“ je si jistá Marta.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama