Na rozdíl od předchozí pisatelky, má čtenářka s nickem marry.lu v souvislosti s rodinným zázemím spíš odstrašující příklady. Ale i ty jsou dobré, abychom se jich sami vyvarovali. Více již v dalším příspěvku.

Ahoj ženo-in,
Dnes jsi se pustila do smutného a Vážného tématu. BOHUŽEL si musíme přiznat, že v našem národě je spousta finančně labilních rodin. Může za to doba? Nebo si jen nedokážeme ledasco spočítat? Jako malá holka si pamatuji výroky svých rodičů. ,,Tak budeme žrát topinky!!“ ,,To se mám oběsit?“ (konkrétně tento jsme s bráškou slyšeli vždy po příchodu vyúčtování za plyn, elektriku . . .) nebo ,,Se rozvedu!! Kolega to udělal a jak je mu dobře, peněz má plné matrace!!)“

Tyto věty ze svých úst vždy vypouštěl taťka. Nevím přesně, co jim předcházelo, nesoudím ho tedy. Jen si pamatuji, že finanční situace mých rodičů byla vždy velmi napjatá a to i přes to, že oba měli slušné zaměstnání.

Když jsme s mužem čekali miminko, nechali nás naši bydlet u nich v baráčku. Bylo to jen dočasně, stavěli jsme vlastní a za rok jsme se měli stěhovat. Nepřekáželi jsme, dům je obrovský. Během toho roku u našich jsem prošla takovou školou skrze podvody, půjčky a exekuce. Že nikdy!!! nedovolím, aby něco takového musely prožívat mé děti. Mamka si napůjčovala, kde mohla (dnes je to bohužel velmi snadné) a neměla na splátky, falšovala otcův podpis a domů chodily výhružné dopisy . . . S miminkem jsme tam odtud doslova utekli. Ze dne na den. Dům ještě nebyl hotov, ani vařit se tu nedalo, koupil se malý vařič na betonové podlahy jsme rozestlali deky a dělali vše proto, aby z našeho bydlení byl co nejdříve domov :).

Povedlo se!! Je tomu šest let, máme tři úžasné děti a jednu hypotéku. Bez té to nešlo. Ale k hypotéce zvládáme tři spořící účty. na co nemáme to si nekoupíme . . . a tak by to mělo být. Žádné půjčky na dovolenou, na dárky a podobně!!!! S rodiči nemám nějak super vztah, ale to nikdy. Ale ani jim to nezazlívám. Navštěvujeme se a mé děti je milují :) Dluhy nějak zvládli a celkem se snaží.
Přeji všem, aby se vždy dopočítali a byli reální při svých útratách :))

marry.lu

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Jak naznačuji už v úvodu, i špatný příklad vašich rodičů byl pro vás v něčem přínosný. Ale neodsuzujte je, dnes se dostat do finančních problémů a potíží je o hodně snazší, než se z nich vyhrabat. A jim se to nakonec zdárně podařilo. Co víc?
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama