Tak co? Pečete? Já peču!!Ve svých 13ti letech jsem upekla svou první bábovku a byla dokonalá, mamka tehdy řekla. ,,Tak, teď už se můžeš vdávat." Vdala jsem se, ale až v šestadvaceti.

Láska k pečení mi po celou dobu zůstala a je ve mě do dnes. Ale co čert nechtěl, vzala jsem si sice báječnýho mužskýho, ale na sladké moc neni. Maximálně malý kousek po snídani a víc nic. Já se tim zas můžu cpát od rána do večera.

Ráda experimentuju a peču i složité, ale výborné koláče, řezy a tak. A to můj vždy praví. ,,Proč se s tim tak patláš? Víš, že mám rád jen bábovku s čokoládovou polevou." No a inspirace je ta tam.
Na pečení Vánočního cukroví jsem se těšila od září. Rozhodila jsem sítě, s tím, kdo chce, tomu napeču. Je to pro mě opravdový relax a navíc mám sladkou odměnu. Dopadlo to tak, že mám objednávku celkem na 25kg cukroví plus něco pro rodinku, stejně většinu rozdám po babičkách.
Už jsem i začala, Košíčky mám hotové a dnes se vrhám na plněné ořechy. Napeču si skořápky a v prosinci už jen naplním. Koupila jsem si formičky o průměru 1cm a těsta nadělala na 4 dávky. Jestli jsem to nepřehnala, říkám si . . .
V pořadači mám asi 30 báječných vánočních receptů, tak každý rok vyberu deset a jde se na to, Vždy k tomu vyzkouším nějaké nové z časopisů a když se ujme, hned ukládám.

,,Dokud jí to baví, jenom dobře." říká Roman světu a má pravdu. Každý by měl mít svůj útěk z reality do světa, který patří jen jemu a může se super z relaxovat. A i když to vypadá na pečící euforii, není tomu tak.

Cukroví patlám společně s čtyřletou dcerou a ročním synem. Takže mezi plechama co vyndavám a nandavám do trouby přebaluju podělánka, nebo reaguju na křik Kačenky z WC. ,,Kačenka kakaláááá!!!"

Dávám bumbat, papat, ochutnat, házím míčkem, povídám básničku, utírám nudle u nosů, mazlím se, uklízím rozházenou mouku, cukr, kakao po zemi, nechám se tahat za nohu stylem ,,mamíí poď si s námi hrát", dělám rozhodčího při tahanicích o hračky.

Často to dopadne tak, že si v pokojíčku hrajeme a já peču až když odpadnou únavou a to už potřebuju taky pořádnej hrnek kávy :)).
Jen k velkým uklidům jsem vlohy nedostala, tak je prostě nedělám. Na svátky uklízím, tak jako jindy a někdy i méně. Přece má být pohoda a klid :))
Přeji hezký den milé ženy-in a pádím něco dělat, ať stíhám pročíst i Vaše příspěvky.
Marry.lu

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Z Tvého příspěvku dýchá něco hrozně příjemného. Něco jako koncetrovaná spokojenost. A to je velmi nakažlivé a povzbuzující. Jsi šťastná žena a zůstaň tak, to Ti přejeme všichni! Míša

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama