Výčet druhů cukroví, které o vánocích peče, zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Hubajda. A nejen ten, také povídání o mamince...

Čtenářka Hubajda ve svém příspěvku vzpomíná na pečení své maminky a přemýtá o svém vlastním pečení...


Dobré odpoledne všem pekařkám
Pečete o Vánocích - ano peču každé vánoce dříve když jsem byla ve škole tak jsem jen doma mamce pomáhala ale jak šel čas tak jsem začala péct sama. Ze začátku to bylo jen pro rodinu a časem to bylo na zakázku,když byla zakázka velká tak mě pomáhala kamarádka jeden rok jsme udělaly 41 druhů ráda bych zde vložila obrázky cukroví ale já neumím vkládat fotky vždy mě to dělá dcera nebo kamarádka.
Jaké je vaše nejoblíbenější cukroví - naše nejoblíbenější cukroví jsou vanilkové rohlíčky, brambory, amoniové ořechové rohlíčky, marokánky, brtníky, nepečená kokosová roláda - je to něco jako je kokosový suk, linecké a dalo by se toho vice vyjmenovat já mám raději vanilkové rohlíčky,marokánky muž má rád zase cukroví kde je krém to stejné aj dcera.
Už jste s pečením začala - zatím jsem nezačala péct letos jsem si řekla že péct nebudu jenže moje máma byla na operaci a teď péct nemůže tak to zůstalo na mě mám v plánu začít po Mikuláši. Budu dělat tak 15 druhů více jsem odmítla péct.
Děláte také vánočku a koblížky - moje máma vždy dělala vánočku a já si vždy říkala to já dělat nebudu, mamka vždy pekla tak 4-5 kusů někdy aj více. Jenže já jsem človíček co nerad kupuje buchty a podobně tak jsem i já začala péct,zkoušela jsem spoustu druhů a snažila jsem se udělat dobrou vánočku. Neříkám že se nedala jíst ale nebylo to ono až jednou jsem dostala email s recepty kde byla vánočka s pudinkem hned jsem jí zkusila a výsledek byl dostačující a od té doby peču jen tuto vánočku. Ráda bych řekla že vydrží dlouho ale nemohu to říct neboť u nás rychle zmizí. Vánočku dle mamky pletu divně sice jí pletu ze 4 a ona také ale já jí mám jinou a ona také. Letos v jednom časopise vyšel postup pletení vánočky tak to budu zkoušet dle časopisu a uvidím zda se povede dobré upletení. Příští týden jí zrovna budu dělat mamce tak to hned vyzkouším. Koblížky na vánoce nepeču ty dělám během roku. Pokud mají být Vánoce skutečně svátky klidu, pak při pečení dvaceti druhů cukroví toho klidu moc nezažijeme. Pokud se však do pečení pustíte, pak vám vůně cukroví nádherně provoní byt a ona správná vánoční atmosféra je tu než bys řekl švec. Přeji všem aby se cukroví podařilo a bylo co nejméně spálených plechů s cukrovím. Přikládám recept na Pudinkovou vánočku-400g polohrubé mouky,100g hladké mouky,1/2 lžičky soli,75g másla,1 vejce,250ml mléka,30g droždí(já dávám celou kostku)1 vanilkový cukr,1 sáček vanilkového pudinkového prášku,100g rozinek,50g mandlí,vejce na potření já ještě přidávám do těsta rum.
Hubajda

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama