Šípkový čaj známe asi všichni, ale dokážete si představit, že z šípků děláte i marmeládu? To musí být pěkná piplačka. Ale Aesinku to neodrazuje a možná vám i prozradí, jak se to dělá

Když jsem byla malá, chodívali jsme s rodiči na květy „koziček“, tedy bezu. Ty jsme pak sušili na hůře nebo z nich rodiče vyráběli výborné sirupy. Bohužel časem jsme s tím přestali, protože většina koziček byla obsypaná mšicemi, a na neustálé propírání a obírání jsme neměli trpělivost.

Na dětském táboře nás zase učili vařit si čaj s tím, co najdeme v přírodě, tedy z různých bylinek, listů jahodníku a ostružin, jitrocele, máty... Tyto čaje jsou pokaždé jiné a hlavně krásně voňavé. Protože se za mých dětských let musely do školy nosit nasušené byliny, musela jsem se je naučit poznávat - tedy alespoň několik základních. Teď už bylinky nesbírám a čaje z nich nevařím, ale na jedné dovolené jsem své zkušenosti z dětství přece jen využila. Neměli jsme s sebou žádný čaj ani sirup, nic podobného, ovšem bylo docela chladno, a tak jsme měli chuť na teplý čaj. Vzpomněla jsem si na bylinky, vyběhla do deště a nějaké nasbírala. Mlaďoši se na to koukali zprvu nevěřícně, že z takového listoví by mělo být něco dobrého, ale nakonec byli překvapení, jak voňavý čaj byl. A ještě zahřál.

Jinak se doma bylinkové čaje moc neuplatní, někomu nechutnají, mně a mamince z nich navíc bývá zle. Kupodivu některé bylinky opravdu nesnášíme. Mně tak bývá zle od žaludku z urologického čaje a také z oregana. Avšak existuje výjimka - v lékárně si občas koupím čaj proti nachlazení, a ten mi i pomáhá.

Letos poprvé jsem si doma na zahrádce udělala bylinkový záhonek. Pěstuju na něm bazalku, koriandr, petržel, pažitku, majoránku, bazalku, saturejku, rozmarýn a tymián. Čerstvé bylinky jsem začala používat při vaření a musím říci, že jsou aromatičtější a přitom lépe stravitelné, než kupované koření. Vzhledem k tomu, že se v rodině objevilo onemocnění žaludku, museli jsme omezit kořenění - ale čerstvé bylinky coby koření dotyčný nemocný snáší dobře.  Takže jsem je začala pěstovat právě včas. :)

Na zahradě se nám rozrostla i meduňka, nasušili jsme si jí, ale bohužel se moc nevyužívá. Letos k ní přibyly ještě i máta a šalvěj, všechny tyto rostlinky už nemocní letos ocenili, když jim pomáhaly bojovat s virozami a jinými potvorami nemocemi.

sipek

Každý rok také sbíráme šípky, většinou z nich vařím marmeládu, jednou jsem dělala i sirup (nejdříve mi nechutnal, avšak když se odležel, byl výtečný a dávala jsem si ho proto v zimě do čaje), občas je usuším na čaj. Ten ale kromě mě nikomu nechutná, ony šípky mají specifickou výraznou chuť. A kam na šípky chodíme? Na zahrádku přece! :) Nějakým záhadným způsobem se u nás prostě objevila šípková růžička a každým rokem nám dává velkou úrodu šípků. Na jaře nás vždy potěší záplavou něžných květů.

Tak ji přece nebudeme kácet, že?

Aesinka

Milá Aesinko, ten šípek je pěkně obalený, když si vzpomenu, kolik mi dalo práce natrhat malý košíček šípků v přírodě...Nemohla byste nám prozradit, jak děláte marmeládu?

Text nebyl redakčně upraven

Také používáte bylinky, milé ženy-in?

  • K jakému účelu? Pro parádu, zdraví, kvůli vůni?
  • Pěstujete si je sama? Na zahrádce nebo v květináči?
  • Využíváte divokých bylin v přírodě? Jaké sbíráte? Chodíte na bez, lipový květ, třezalku, nebo jiné bylinky, které pak sušíte?
  • Kupujete je raději v lékárnách?
  • Užíváte nějaký bylinkový čaj na konkrétní potíže? Pomáhají vám?
  • Kde čerpáte své znalosti? Z literatury, internetu, nebo od svých maminek či babiček?
  • Kterou bylinku máte nejraději a dala byste si ji do svého erbu?

Na vaše příspěvky a třeba i fotky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit za svůj příspěvek?

Čeká na vás krásná publikace s tipy na výlety po Čechách a tělové mléko Neutrogena

cena

Reklama