Ovocné marmelády neodmyslitelně patří do našeho jídelníčku. Jsou pokrmy, které si bez sladké marmelády či džemu nedovedeme představit.

Hamé

Vyznáte se ve sladkých pochoutkách z ovoce? Víte, jak se liší džemy a marmelády? Zvlášť, když vše zkomplikovala nařízení Evropské unie a marmeláda musela najít jiný název. Jak je to nyní se sladkými pochoutkami nám vysvětlili zástupci společnosti Hamé.

Marmeláda, džem, rozlišení určuje složení a konzistence ovocné směsi. Džem se liší od marmelády tím, že v džemech narazíte na kousky ovoce. Pokud směs obsahuje 35 % ovoce, je označena jako džem. Jestliže ve směsi je 45 % ovoce, pak je označena jako výběrový nebo Extra džem. Marmelády jsou oproti džemu úplně hladké a tužší konzistence, jsou vhodnější pro domácí pečení a to z důvodu, že se ve studeném stavu neroztékají.

Nabídka sladkých produktů Hamé je velmi široká. Můžete si vybrat ze všech typů Extra džemů s nejméně 45 % ovoce a BIO džemů s 55 % ovoce. Tato prémiová řada vyniká skvělou chutí, vůní i výraznou barvou zralého ovoce. Mezi nejoblíbenější druhy extra džemů patří jahodový, meruňkový a rybízový. Džemy jsou záměrně řidší konzistence a tedy dobře roztíratelné. Hodí se zejména k promazávání různých piškotových moučníků, jako jsou rolády nebo sváteční pečivo.

Hamé

Co je dnes označeno jako marmeláda? Díky evropské legislativě, která je implementována do našich zákonů, může být jako marmeláda označován pouze a jen výrobek z citrusových plodů – z pomerančů, limetek, grepů – kde podíl těchto plodů musí být minimálně 20 % .

Pro všechny výrobce v naší zemi, jako je např. společnost Hamé, od které jistě znáte řadu džemů, tak platí toto ustanovení. Marmelády tedy musely zmizet z pultů a označení našich tradičních marmelád se muselo změnit. Z marmelád se tedy staly ovocné směsi.

lineckéOvocné směsi Hamé (dříve označené jako marmelády) jsou díky své konzistenci, která je tužší, vhodné především pro pečené cukroví a moučníky. Neroztékají se, drží tvar, jsou vynikající pro lepení cukroví nebo pro zdobení čajového pečiva.

Pokud tedy budete chtít koupit marmeládu Hamé, mějte na paměti, že musíte hledat sladkou „ovocnou směs“.

Pokud se chystáte péct cukroví, například linecké, máme pro vás dobrý tip. Vyzkoušejte pro lepení cukroví ovocnou směs „Linecká“ od Hamé. Je chuťově výborná do chuti se prolíná kyselost rybízu vyvážená cukrem a vůně jahod. Má temně červenou barvu, přesně tak, jak je pro linecké cukroví třeba.

Máte rádi soutěže?  Vyhrajte džemy Hamé a čaj Pickwick na rok zdarma!

Sladká neřest je soutěžní galerie hříšných receptů, kde má každý mlsavý hříšník jednou za měsíc šanci vyhrát ďábelsky dobrou cenu.

Stačí si jen založit profil a podělit se s námi o nějaký ten velechutný recept. Receptům pak můžete přidat svůj hlas kliknutím u čertíka. Kromě soutěžících receptů pro vás připravujeme spoustu dalších kreativních soutěží a článků o jídle, mlsání a sladkostech.

Milé hříšnice, chcete si přes Vánoce užít Sladkou neřest opravdu ve velkém?

Stačí zakoupit 2 džemy či ovocné směsi Hamé a poslat sms.

Týdně hrajeme o balíčky v hodnotě 500 Kč a 1 500 Kč, jejichž součástí jsou jak džemy Hamé, tak také řada čajů značky Pickwick.

soutěž

Více informací najdete na stránách www.sladkanerest.cz , kde také probíhá soutěž „Vyhrajte džemy Hamé a čaj Pickwick na rok zdarma!“

Reklama