Bulvár

Markéta Irglová a Glen Hansard míří do Česka!

V pátek začal předprodej na koncerty Markéty Irglové a Glena Hansarda, kteří s doprovodnou kapelou pod hlavičkou The Swell Season vystoupí příští rok 1. února ve velkém sále pražské Lucerny a 2. února v brněnském Semilassu.

V České republice zahájí The Swell Season rozsáhlé evropské turné, které zahrne 22 koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí. „Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu,“ říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho The Frames přivedl na česká pódia.

Duo, které za píseň „Falling Slowly“ získalo loni Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci – členové Glenovy domovské kapely The Frames. The Swell Season představí nové album „Strict Joy“, které vychází letos 26. října a které navazuje na jejich soundtrack k filmu „Once“ a eponymní první album. „Vzhledem k tomu, že Čechy a Morava byly pro Glena a The Frames v posledních sedmi letech vedle Irska téměř druhou domovskou scénou, dojde určitě i na blok písní této kapely,“ doplňuje Marek Irgl. Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a pak na pár letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album „Once“ stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) či Japonsko. „Oscarového“ soundtracku se pouze v USA do dnešního dne prodalo přes 800.000 kusů.

Album „Strict Joy“, které vychází na značce Anti (mj. Nick Cave, Tom Waits nebo Daniel Lanois), obsahuje dvanáct nových písní, které jsou jak společným dílem Hansarda a Irglové, tak i obou samostatně. Skladby vznikly v průběhu loňského roku a dokumentují dobu velkých změn. Název si autoři půjčili z díla irského básníka Jamese Stephense. Desku produkoval Glen Hansard a Peter Katis (The National, Interpol) a byla nahrána v Katis´ Tarquin Studios v americkém Bridgeportu. Jako host na ní hraje mj. i Javier Mas, kytarista Leonarda Cohena. Na její podporu vyjíždí The Swell Season v listopadu a prosinci na rozsáhlé americké a kanadské turné. V lednu se objeví na koncertech na britských ostrovech a opět v New Yorku ve slavné Radio City Music Hall.

Spolupráce Glena a Markéty se datuje zpět do roku 2003, v roce 2006 vyústilo v nahrání alba „The Swell Season“ pojmenovaného podle knihy Glenova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu „Once“ režiséra Johna Carneyho, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou  napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň „Falling Slowly“ Oscara v kategorii „Nejlepší původní píseň“. Jejich postavy se také později objevily v jedné epizodě seriálu Simpsonovi.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro (www.ticketpro.cz) za 715 - 935 Kč na sezení a 440 Kč na stání (včetně poplatku). Vstupenky na brněnský koncert v cenách 750 a 875 Kč budou k dostání na těchto místech: Fléda „Báreček", Indies, Dům Pánů z Lipé, Wolf music, Love Music a v sítích Ticketstream a Ticketportal.

Půjdete si je poslechnout?

   
26.10.2009 - Kultura - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Svaťulka [*]

  Škoda že je to v Brně mám to daleko,jedině že by se mi podařilo jí potkat u nás ve městě(Valašské Meziříčí)že by hodila na chodníku nějakou píseň do placuSml30Sml30

  superkarma: 0 31.10.2009, 19:18:22
 2. [7] Fany08 [*]

  Líbí se mi, nejen s Irglovou, loni jsem vyhrála lístky na jejich koncert, dá se říct za pár korun, ale bohužel jsem nakonec nemohla jetSml15

  superkarma: 0 26.10.2009, 14:15:24
 3. avatar
  [6] Eliana [*]

  Šla bych...ehm a jak to teď Irglová s Hansardem mají? Společné dítě a rozdělená domácnost?

  superkarma: 0 26.10.2009, 11:40:59
 4. avatar
  [5] fructia [*]

  danila3 — #4 To nevadí Sml16 Máš pravdu, tam je to krásné, krásná atmosféra, prostředí... Sml67

  superkarma: 0 26.10.2009, 10:20:33
 5. avatar
  [4] danila3 [*]

  Fructia — #3 kdybych já si vzpoměla který to byl rok...ale minimálně 5 let zpět to bylo...byla jsem tam na rekreaci a večer jsme šli náhodou na zámek a koupili si lístky aniž bychom znali jméno Glen Hansard...já mám ráda irské písničky, tak jsme šli....ale samozřejmě zpívali úplně něco jiného....ale moc krásné to bylo v noci na nádvoří

  1. na komentář reaguje Fructia — #5
  superkarma: 0 26.10.2009, 10:04:45
 6. avatar
  [3] fructia [*]

  danila3 — #2 Oni byli také v Třeboni? Hm, to je škoda, v tu dobu jsem je taky neznala Sml31

  1. na komentář reaguje danila3 — #4
  superkarma: 0 26.10.2009, 09:52:12
 7. avatar
  [2] danila3 [*]

  Nepůjdu ani do Lucerny a ani nepojedu do Brna...myslím si, že už to nebude ono...byla jsem na nich před 5 lety na zámku Třeboň a protože v té době nebyli až tak známí, tak si nebudu kazit dojem dnešními manýry...jsou úžasní, film je oddychovka a také ujde...

  1. na komentář reaguje Fructia — #3
  superkarma: 0 26.10.2009, 09:49:44
 8. avatar
  [1] fructia [*]

  Jelikož to je v Brně, tak nepůjdu.... Jinak bych šla.

  superkarma: 0 26.10.2009, 09:34:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme