Máme tady i první příspěvek od čtenářky Mařinky, která doma televizor nemá. Ale úplně bez obrazu není, televizor ji nahrazuje počítač.

Televizi nemáme a vůbec nám nechybí. Kdysi jsem si myslela, že bych bez ní snad ani nemohla žít, ale to byla jiná doba. Místo televize máme počítač. Na internetu jsou už kdejaké pořady online, nejen ČT, ale i další televize, nebo taky pořady na streamu (tam sleduji A dost!, Menu domů či Peklo na talíři).

Vyhovuje mi to mnohem víc než televize - vždy si můžu pustit, na co mám náladu, nemusím sedět v určitý čas u televize, jinak o pořad přijdu, neotravují mě dlouhými reklamními bloky (ČT má jen reklamu na začátku, která jde po pár vteřinách přeskočit), můžu si to pauznout a nemusím čekat na reklamu, abych si odběhla pro pití či nějakou dobrotu.

A když se nedíváme na pořady online, můžeme si pustit nějaký film - na youtube je jich velké množství, sem tam něco půjčí kamarádi, ...

A také jsou děti ušetřeny vymývání mozků - starší chodí od prarodičů s tím, že doslovně papouškuje reklamy a dožaduje se koupě toho či onoho výrobku, protože to zná z reklamy. Třeba mi teď nechce jíst dosud oblíbený bílý jogurt, protože v reklamě ukazovali ten a onen a určitě je to lepší, báječnější, zdravější (haha, plné éček, ani se to jogurt mnohdy jmenovat nesmí), ... Stačí mi i ta troška, co zahlédne, když je u nich jednou za čas na přespání, jak by to vypadalo, kdyby to dítě bylo vystaveno reklamě dennodenně? Ne, televizi vážně ne. Přijde mi jako zbytečná, její funkci nám nahrazuje počítač, který má oproti ní mnoho výhod.

Zcela bez filmů a pořadů bych ale být nemohla. Ráda si večer sednu s mužem a na něco hezkého se podíváme, nebo si u jídla pustím něco oddychového jako zvukovou kulisu - vypnout, chvíli nic neřešit, načerpat sílu na další rodinný či pracovní kolotoč. Ale aby u nás běžela televize/počítač celý den, to ne, další zvukovou kulisu nepotřebujeme, rámusu děti nadělají ažaž. :)

Mařinka

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________________-

No vidíte, já zase doma nezapnu počítač. Ale jestli to nebude tím, že pracuji v internetovém magazínu :)
Každopádně, děkuji, že jste napsala a musím vám prozradit, že jedna naše redakční kolegyně to má přesně tak
Pěkný víkend
Saša

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama