Čtenářka s nickem Mařinka patří k těm šťastným, které mají bohatou hřívu vlnitých vlasů. Jak už to ale chodí, nebyla s ní moc spokojená. Do té doby, než si vlasy nechala narůst a češe je do culíku. A vůbec nejraději teď češe svou malou parádnici.


Vlasy, krásné téma. Zejména pro mou maličkost. :) Po mnoha letech hledání a marných nadějí jsem se smířila s tím, že neexistuje kadeřnice, která by si s mými vlasy poradila. Mám je vlnité a značně nepoddajné. Pokud použiji fén, vypadám jak Whoopi Goldberg v Sestře v akci. :)

Vlasy jsem si zkoušela narovnávat sama speciálním fénem i nechat si je narovnat od kadeřnice. Stačilo, aby bylo trošku vlhko (ani nemuselo pršet, stačila mlha) a vlasy se vrátily do původního stavu. Jediné, co jakž takž pomáhalo, bylo naplácat na ně nějaké tužidlo, ale stejně ty vlasy nikdy nevypadaly jako z reklamy. Zkoušela jsem i drahé šampony, které slibovaly zázraky, prostě kdeco.

Pak přišly děti a najednou na nic nebyl čas. Rozpuštěné vlasy mi navíc překážely, takže culík to jistil. Ani nevím jak, najednou jsem měla vlasy do půli zad. :) Díky tomu, jak byly dlouhé a „těžké“, již nedokázaly tolik zlobit, a když jsem si je nechala sestříhat, bylo to konečně docela dobré - tedy na moje poměry, reklamu bych stále nemohla jít dělat. :

Jenže už jsem si nějak zvykla nosit vlasy stažené, ráno je to otázka chvilky a vykouzlím na hlavě nějaký drdůlek či si upletu cop a mám na celý den vystaráno (rozpuštěné vlasy musím hlídat a upravovat během dne). Čas od času vyzkouším nějaké nové způsoby účesů a ozdobných uzlů, na internetu je hodně videí, kde ukazují, co s dlouhými vlasy.

Ale ráda si někdy vlasy rozpustím a upravím s pomocí tužidla, většinou při nějaké významnější příležitosti, nebo jen tak pro radost. Ale nejraději stejně češu svou malou parádnici, která za mnou chodí s prosbou, abych jí učesala něco pěkného. Když máme čas, vymýšlíme různé copánky, drdůlky, culíčky a tak. Sice vytvoření účesu nám trvá dlouho a do hodiny má na hlavě vrabčí hnízdo, ale stejně nás to baví. :)

Prostě naše holčičí zábava, kterou táta nechápe, ale my si ji nenecháme vzít. :)

Mařinka

Milá Mařinko, to je nejlepší, co jste mohla udělat.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama