Pátek třináctého byl kdysi velmi šťastným dnem pro další pisatelku mařinku. Více se dozvíte, když kliknete na její příspěvek.

Říká se, že na co myslíme, to se zvětšuje.
Když máme strach, že něco pokazíme, velmi často se to stane. A myslím, že je to tak i s pátkem třináctého. Lidi se bojí, že se jim něco stane, že se něco nepovede. Může to být i úplná maličkost, kterou by v jiný den přešli bez povšimnutí, ale protože je pátek třináctého...

Nevěřím na to, že pátek třináctého je smolný den. Pro mě kdysi byl velmi šťastným dnem. Měla jsem před sebou ukončení studia. Termíny byly vypsány - musela jsem skloubit obhajobu a jednotlivé zkoušky, vymyslet, jak si to rozplánuji a na jaké termíny se zapíši. Poslední zkouška vyšla na pátek třináctého. Vše jsem měla úspěšně za sebou, zbývalo jen udělat poslední zkoušku. Lhala bych, kdyby tvrdila, že mi neprolétlo hlavou, že je pátek třináctého, a co když na těch pověrách něco bude... Ale jiný termín nepřicházel v úvahu. Nebylo to ale potřeba. Vše proběhlo dobře, zkoušející mě zbytečně nedusili, jedna z otázek byla taková, ve které jsem si byla hodně jistá a nahnala na ní nedostatky u jiných otázek, prostě - zkoušku jsem udělala a úspěšně tak ukončila vysokoškolské studium. :)

Ani dnešek tedy nijak neřeším a doufám, že pro mě bude, stejně jako předchozí i budoucí, úplně normálním dnem.

A vám také přeji den bez kalamit. :)
mařinka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Kdybych dělala zkoušku v pátek třináctého, asi bych toho dost zneužila. V případě nejistoty bych řekla, že jsem nervózní z toho data :)
Každopádně vy jste dopadla skvěle. Děkuji, že jste napsala a i Vám den bez kalamit.
Saša

Téma dne: Co budete dnes dělat?

Jak prožijete pátek třináctého?
Nebo jak se ho chystáte prožít?
Možná vše vyjde podle vašich představ, ale možná taky ne.

Každopádně dnes to ani tak není ve vašich rukou, má to v rukou „pátek - v pořadí třináctý“.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: krásnou a tajemnou knihou z Knižního klubu: Pražské věže a historickým románem Božská královna prokletých diamantů autora Luboše Y. Koláčka.

kkkkkkkkkkkkkkk

Reklama