S nemalými podrazy, osobními i pracovními, se setkala ve svém životě také pisatelka mařinka.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.
Dětských křivd mezi kamarádkami se odehrálo, ale byly jsme děti, nějak se to vždy srovnalo. Horší jsou podle mě podrazy mezi dospělými. Někdy se může jednat o nedorozumění, někdy o záměrné ublížení a snahu druhého potopit. Obojí jsem zažila.

Nedorozuměním by se dalo nazvat to, co se odehrálo poté, co jsem začala randit s jedním klukem. Dle mého to byl skvělý člověk. Kamarádky ho ani pořádně neznaly, ale přesto se jim znelíbil. Měly o mě nereálné obavy a od vztahu mě vehementně odrazovaly. Možná sehrálo roli, že samy byly bez přítele, možná obava, že na ně nebudu mít tolik času, možná věkový rozdíl mezi námi a mým přítelem. Kdoví. Kecaly mi do vztahu, a to tak, že jsme se nakonec rozkmotřily. Dnes už jsme spíše známé, zdravíme se, ale už si nesvěřujeme žádná „holčičí tajemství“. S přítelem jsme se vzali, založili rodinu, jsme spolu dosud a máme krásný vztah. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit, protože lepšího muže bych si nemohla přát.

Horší podraz se mi stal u jedné bývalé kamarádky. Podílely jsme se spolu na jednom projektu. Já ho měla na starosti, přibrala jsem k němu dvě kamarádky a nabídla jim, že z té trošky, kterou za projekt dostávám (bylo to dobrovolnictví, tj. práce hodně, peněz málo), jim ze své vůle dám každé třetinu. Nemusela jsem, já byla „šéf“ a dostávala zaplaceno za zodpovědnost, kterou s sebou řízení projektu neslo, ale přišlo mi to správné. Rozdělily jsme si úkoly a pracovaly. Ke kamarádkám jsem měla důvěru, zejména k té jedné, která byla dříč, dokázala věc dělat z nadšení, ne pro odměnu, ale z přesvědčení, že je to tak správně.
Měly jsme ještě nějaké spolupracovníky, někteří se na nás ze dne na den vykašlali, což byl problém - rychle zaplnit díru a jet dál. Kamarádka to kritizovala, že tohle se nedělá, že se musí dát vědět nějaký čas dopředu, aby byl čas pro najití náhrady. A pak sama začala nestíhat kvůli novým pracovním nabídkám (úplně neplaceným). Nabízela jsem, že část práce převedu jinam, ale ona chtěla mít svou část projektu pod kontrolou, odmítla tedy. Nestíhala, kupilo se to, pomoc ale nechtěla, a pak jednoho dne se vším sekla.

Nejen, že vypadl člověk, na kterém projekt visel, protože měla na starosti opravdu důležitou část a já neměla za ni náhradu (sama bych ještě se svou prací vše nezvládla), ale ještě nám to zkomplikovala u těch, kteří projekt podporovali a byli pro nás klíčoví. Všechny krásné řečičky, jak by nikdy nenechala kolegy ve štichu, se najednou rozplynuly.
Projekt jsme taktak zachránily, ale stálo nás to spoustu probdělých nocí a nebylo to ono, bylo hrozně vidět, že někdo chybí, musela jsem některé plány osekat či úplně zrušit.

Takové roky znáte člověka, a pak mu zničehonic něco přeletí přes nos a vy se nestačíte divit...

Hezký den přeje mařinka.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Jeden se diví, druhý žasne a třetí se směje... Řeknu Vám, ustála jste to dobře, neboť takové podrazy na pracovišti patří k těm nejhorším.
Děkuji za Váš příspěvek a přeji už jen klidné a pohodové dny.
Saša

Téma dnešního dne: Podrazy od kamarádek

 • Zažila jste někdy podraz od kamarádky?
 • Dokázala jste jí odpustit?
 • Pochopila byste třeba podraz, který se udál ve výše popisovaném příběhu?
 • Myslíte, že mezi muži funguje opravdovější a férovější kamarádství, než mezi ženami?
 • Pod vlastním nickem nebo i anonymně napište, zda jste i vy sama někdy podrazila svoji kamarádku.
 • Proč?
 • Mrzelo vás to?
 • Omluvila jste se?
 • Přijala omluvu?
 • Co považujete za jeden z největších kamarádských podrazů?
  (přebrání kluka, pomluvy před druhýma ad.)
 • Co naopak za zbytečně dramatizovaný?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou Avon, obsahující šampon pro všechny typy vlasů a krém na ruce.

samponkrem

Reklama