Ale i na té pidizahrádečce, jak ji pisatelka mařinka nazvala, něco roste a ona to zužitkuje. Jak, to se dozvíte, když kliknete na její příspěvek.

Pěkný zavařovací a zamražovací den, posílám pár řádků.
Já bych tak ráda zavařovala či zamražovala, kdyby bylo co! Jenže není. Máme jen pidizahrádečku, co tam vyroste, to děti hned sní (často dřív, než to vůbec stačí pořádně dorůst).

Letos si s námi počasí vyhrálo, takže ovoce nebylo žádné. :( Ale jiné roky, když se urodí, se snažím zužitkovat, co jde. Nějaké marmelády jsou samozřejmostí.

Na pálenici nikdy nedošlo, když bylo třeba meruněk víc, raději jsem je rozdala kamarádkám, kterým ty jejich pomrzly. Když jsou jablka, tak se snad denně pečou štrůdly a žemlovky. Loni jsem se inspirovala receptem od Koko na streamu (Menu domů) a udělala své první domácí těsto. Nebylo to ono, nahradila jsem tuk máslem, trošku upravila poměry a... tím si na sebe upletla bič. :) Rodince to tak zachutnalo, že se dožadovaly dalších a dalších nohavic. Jen jsem si ten recept nenapsala, takže letos mě zas čeká experimentování a hledání správného poměru, pokud tedy nějaká jablíčka budou.

Co jde, radši hned zpracuju či zavařím, mrazák není nafukovací, máme ho navíc maličký, takže zamražovat ani nemůžu. Beztak s marmeládami udělám větší radost než s ovocnými knedlíky. :)

Mějte se hezky. :)
mařinka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Jej, a to já bych raději ty ovocné knedlíky. Na druhou stranu, po těch se jen zapráší, marmeláda vydrží :)
Děkuji, že jste napsala a hodně trpělivosti při přípravě domácího těsta.
Saša

Téma dnešního dne:  Zavařujete nebo zamrazujete?

  • Co nejčastěji?
  • Co máte nejraději?
  • Nebo volíte ještě jiný způsob skladování zeleniny a ovoce?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem, kdy bude pro změnu nakupovat a vařit: Knihou nakl. Smart: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

kuchknihdar

Reklama