Zdraví

Marihuana matematice neprospívá

SAN FRACISCO – Do sporu, zda kouření marihuany škodí, či ne, teď promluvili matematici. V jejich oboru marihuana škodí, jako že jedna a jedna jsou dvě. A tak by se měli mít budoucí inženýři, spolu s matematiky a ekonomy, na pozoru.

Nová studie totiž zjistila, že středoškolští studenti, kteří kouří marihuanu, mají horší výsledky v matematice než jejich vzornější spolužáci. Mají dokonce horší výsledky než v dobách, kdy opojný kouř ještě nevdechovali.
Budoucí básníci a spisovatelé se tolik obávat nemusejí.
Dlouhodobé výzkumy nepotvrdily, že by marihuana měla na známky při výuce jazyků nějaký vliv.

Výzkum byl proveden mezi šesti tisíci studenty ve Spojených státech. Zjistilo se, že kuřáci marihuany dostávali o dvacet procent horší známky z matematiky než jejich nekuřáčtí spolužáci.

„Možná si někdo řekne, že je to přirozené, protože sklon ke kouření marihuany mají horší studenti,“ řekla vedoucí výzkumu Rosalie Paculová ze známé organizace RAND, která projekt uskutečnila. „Ale ukázalo se, že stejné zhoršení jsme zaznamenali u mladých lidí poté, co začali kouřit marihuanu.“
Paculová ukázala výsledky i z praktické stránky. Výzkum, jenž trval celá 90. léta, prokázal, že horší známky znamenaly u sledovaných studentů i horší univerzitu, a tudíž i horší plat po nástupu do zaměstnání.  

      
   
27.06.2003 - Zdraví - autor: Pluspress.cz

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Lotka [*]

  Naštěstí můj syn, kouřící marjánku od 14 let, což je už tři roky, už taky přišel na to, že mu gumuje mozek a prostě mu bez ní bude líp

  superkarma: 0 28.06.2003, 00:30:07
 2. avatar
  [4] Jupíí [*]

  Ještěrko, děti můžeš do života jenom připravit. A doufat, že samy rozpoznají co jim škodí a co prospívá. Myslím, že při současné dostupnosti to prostě vyzkoušejí všichni. Jako si před 20ti lety všichni alespoň jednou potáhli z cigarety a nebo si na výletě lokli nějakého alkoholu. Nějaké zákazy budou fungovat dost těžko.

  superkarma: 0 27.06.2003, 11:10:32
 3. avatar
  [3] ještěrka.ehp [*]

  Já můžu z osobní zkušenosti říct, že čim častěji člověk "hulí", tim míň mu to myslí, to je bezesporu. Jenom mi připadá dost otřesný, že metodu pokus omyl zkouší už děti v 9. třídě a setkala sem se i s dětma ve věku 10!!! let

  superkarma: 0 27.06.2003, 07:23:04
 4. avatar
  [2] Jupíí [*]

  To je zajímavé ke stejnému vysledku došel můj patnáctiletý syn pouhou metodou pokusu a omylu plus nějaké praktické pozorování.
  Tvrdí prostě, že všichni kdo "hulí" mají " naprosto vymatlanej mozek". Chodí do 9 té třídy a říká, že ti co to dělají pravidelně jsou rozpoznatelní mezi ostatními spolužáky na první pohled.

  superkarma: 0 27.06.2003, 07:01:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme