Velmi nepříjemnou zkušenost se sousedem, který dělá zlo po celé vesnici, nám ve svém příspěvku popisuje čtenářka s nickem marienka-m1.

Sousedi, to je téma, které se probírá, když přijedu k rodičům. Jejich sousedi se totiž rozhodli, že našim pobyt na vesnici ,,zpříjemní“. Začalo to pomluvami, které roznášeli po vesnici. Následovaly řeči, jak naše zničí a vyženou je z vesnice (důvod-zájem o nemovitost, kterou naši vlastní).
U nás se pověsilo prádlo, u sousedů se pálilo listí, větve a jiné ,,odpady“ ze zahrady, co nejblíže k plotu. Parkovali našim pod okny s dodávkou.

Nyní se přesunuli do vyššího levelu - rozesílají na obec, životní prostředí a dokonce i do zaměstnání udání a stížnosti. Už je ani nepočítáme.

Nedávno jsme řešili plot, který si soused nechal postavit, zúžil nám příjezdovou cestu, tak, že přístup autem k domu je zcela nemožný, ale obec to neřeší, prý máme letecké vyměření vesnice a to je pouze orientační.....

Nejlepší perličkou bylo udání na životní prostředí. Jednalo se o trativod ze septiku, soused nám ho ucpal montážní pěnou a udal nás za znečišťování. Vesnice má sto obyvatel, kanalizace není, trativod má každý (včetně souseda posílajícího stížnost). Všichni musí doložit, že jim septik odčerpává firma k tomu určená.

Soused je alkoholik, když se napije, dělá zlo po celé vesnici, na úřadě z něj mají srandu a považují ho za nemocného člověka.
marienka-m1

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

No to je taky šílené, žít s takovým magorem v těsné blízkosti. Nakopat ho pořádně do ...., ale to asi taky nepomůže, viďte?
Tak přeji alespoň pevné nervy při dalším sousedském soužití.
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama