Rodina

Marie: Umíte si představit ten rozdíl mezi dětmi ještě za pár let?

Další příspěvek, který přišel do redakce, je od maminky, která se podepsala Marie. Není už tak něžný a poetický jako předchozí básnička. Je smutný a drsný jako životní realita. Zjistíte po přečtení.

Milá redakce

Nikdy jsem ještě nepsala, ale téma, které je dnes na ženě. In mě moc zaujalo, mám k němu hodně co říct. . Máme dvě děti,synovi je 9 roků a dceři 6 roků.Jsou ve věku,kdy ještě moc nechápou, že za bydlení se platí, za vodu se platí, za elektriku, za plyn, prostě za všechno se platí. Manžel je už tři měsíce bez práce, v závodě kde pracoval propouštěli skoro třičtrvtiny lidí, já pracuji u vietnamského majitele v obchodě, a to můžu být ráda, že mám vůbec nějakou práci.
Jedna z vašich otázek zněla, jestli se za nás naše děti stydí, vím, že můj syn se stydí za to, že nosí oblečení jenom od vietnamců, mám ho s velkou slevou, přitom jsou to ale pěkné, nové věci, jenomže jeden spolužák ve škole se mu posmíval, že jeho máma pracuje v hadrech na tržnici. Celou noc jsem kvůli tomu probrečela. Žijeme od výplaty k výplatě,dcerka jde po prázdninách do školy, ani nebudu uvádět, kolik mě stálo veškeré školní vybavení,dřív se alespoň nemusely kupovat knížky, teď musíte kupovat všechno. Aktovku ještě nemá, tu si nechávám až naposledy, manžel má teď nějakou brigádu, tak slíbil, že ji vydělá na pořádnou aktovku, aby si holka nezničila záda.
Berou mě všichni čerti, když vidím v televizi, kolik si politici dávají platy a ještě si je sami schvalují. Umíte si představit ten rozdíl mezi dětmi ještě za pár let? Ty jejich děti chodí do zahraničních škol, mají své řidiče, chůvy, a nevím co,ne nezávidím jim, ať mají,ale proč ani naše děti nemůžou žít alespoň trochu slušně a na úrovni? Proč musím váhat, jestli zaplatit plyn nebo koupit holce kabát, takto jsme to v listopadu chtěli?
Já bych si nikdy nedovolila svým rodičům říct, že se za ně stydím, slušně mě vychovali peněz jsme také moc neměli,moje děti to také přímo neřeknou ale mám strach, že si to myslí a to už stačí. Holka ne, ta je ještě moc malá, ale kluk už rozum má, co také doma vidí? Máma na tržnici,táta bez práce. Ale jsme ze severní Moravy,v našem městě ani v okolí práce není. Je to těžké, ano je.

Využiju možnosti že se nemusím podepsat plným jménem
Marie

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Milá Marie, co k tomu říct? Snad jen, že si nemyslím, že by se vaše děti, respektivě váš syn, za vás styděl. Podle dopisu jste milující rodiče. Zkuste s nimi jednat na rovinu a už domalička jim říkat, že nic není v životě zadarmo a že i na to vietnamské oblečení musíte vydělat.

Manželovi přeju, ať si najde brzy novou prác,i a nám všem přeju, ať se politici konečně umoudří. (i když...)

Pěkný den vám i vašim dětem a buďte ráda, že jsou zdravé a že je máte!

Saša

 

Téma dnešního dne 11. srpna 2011 zní: Známe hranice při výchově našich dětí?

s podtitulem: Dokážeme být soudní?

 • Kam až jsme ochotni zajít v požadavcích svých dětí?
 • Kde je hranice toho, co bychom svým dětem dali či nedali?
 • V čem bychom jim vyhověli, nebo nikdy nevyhověli?
 • Jak dlouho jsme ochotni je podporovat?
 • A čím? Penězi?
 • Umíme říct STOP?
 • Přijímají vše, co jim dáme za samozřejmost? (včetně plateb za různé zájmové kroužky)
 • Umí naše děti poděkovat?
 • Styděly se za vás někdy vaše děti?
 • A vy za ně?

Nebudu se už dále „hrát“ na psychologa a pokládat v bodech otázky. Vy mi určitě rozumíte a doufám, že i napíšete. O svých starostech i radostech, o tom, kam až jste ochotny při výchově a požadavcích svých dětí zajít.

Pokud se bude chtít některá maminka vyzpovídat, ale nebude chtít být jmenována, toto přání respektuji a příspěvek zveřejníme anonymně.

Pište prosím na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za jeden vybraný příspěvek tentokrát odměním maminku i děti.

Děti dostanou dětskou hru Roztoč to na 30 a pro zdraví Marťánky. Maminka dostane kosmetiku Ryor.

darekkk

   
11.08.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] krokodylice [*]

  Pro děti je Vaše situace lepší škola než kdyby měly všechno, na co sáhnou.  Moc Vám přeji, ať to dobře zvládnete a ať je zase líp.

  superkarma: 0 11.08.2011, 21:57:30
 2. avatar
  [13] Alka1 [*]

  átéčko — #3 Ještě se říká "když se z *ovna stane bič"...

  superkarma: 0 11.08.2011, 15:23:22
 3. [12] pateta [*]

  vodfon — #2 Líp už bylo...

  superkarma: 0 11.08.2011, 15:03:35
 4. avatar
  [11] Lukáš Čejka [*]

  nemate se za co stydet, zadna prace neni pro ostudu a kluk to za par let sam pochopi a do te doby muze tomu posmevackovi napraskat o velke prestavce Sml54

  superkarma: 0 11.08.2011, 14:32:21
 5. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  Chudoba cti netratí.

  superkarma: 0 11.08.2011, 13:18:49
 6. avatar
  [9] Suzanne [*]

  átéčko — #3 Sml52Sml67

  superkarma: 0 11.08.2011, 11:05:27
 7. avatar
  [8] pajda [*]

  Můj táta byl docentem na vysoké škole, jeden z mezinárodních expertů na výpočetní techniku, jezdil všude možně po světě a vydělat uměl. A vždycky nás učil, že máme být velice, ale velice slušní k těm, kdo se živí manuální prací a ještě slušnější k těm, kdo jsou bez vlastní viny bez peněz. Dodržuji to do dneška a upřímně píši, že se nemáte za co stydět!

  Něco jiného, když "nezaměstnaný" bere dávky jako Sml21, protože barák převedl na dceru a pobírá i na "nájem" - který samozřejmě nikdy neplatil, k tomu chodí na brigádu (znám "nezaměstnaného", který je "na brigádě" třetí rok bez přestávky) a celé odpoledne sedí v hospodě nebo herně. Podle mě se mají stydět takoví vyžírkové a pak holt ti, kdo se neumí slušně chovat - jako spolužák vašeho syna. Držím palce, aby se všechno zlepšilo...

  superkarma: 0 11.08.2011, 10:10:36
 8. avatar
  [7] vodfon, kolie [*]

  átéčko — #3 Sml30To se ti povedlo

  superkarma: 0 11.08.2011, 10:06:45
 9. avatar
  [6] Ginger20 [*]

  To se stalo i mému příteli když ještě chodil do školy a to opravdu není tak dávno! Měl za spolužáka kluka který na co si ukázal to měl, dostával 5000,- kapesné a měl ten nejlepší mobil na tu dobu! Honil machra ve škole, že hadry od Vietnamců by si nikdy na sebe nevzal! Pak ho ale dostala drsná realita jeho otec zemřel a matka která byla jak dlouho doma, toho moc vydělat nedokázala, přesto že byla doktorka! Nevíme jak se mu daří dnes, ale je smutné, že někoho musí změnit, až to co se stalo!

  superkarma: 0 11.08.2011, 09:52:18
 10. avatar
  [5] Marbulka [*]

  átéčko — #3 tak to úsloví nemá chybu Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 11.08.2011, 09:51:44
 11. avatar
  [4] Eliana [*]

  Děláte, co můžete  a to je podstatné a ikdyž by se děti v pubertě styděly, tak pak zas přijde období, kdy si řeknou, sakra ta máma to měla těžký a jak to s tátou všechno zvládli! Jsou děti, který nikdo nepohladí a vy to svým dětem dát můžete - pohladit, zajít na procházku, popovídat si, když to je třeba...navíc ty děti, co mají toho svého řidiče, drahou školu...by šly raději o víkendu opékat buřty na klacku s rodičema, ale ty na ně nemají čas...Takže máš bohatství - ani netušíš jako moc velké!Sml16

  superkarma: 1 11.08.2011, 09:33:08
 12. avatar
  [3] átéčko [*]

  vodfon — #2 Zlé jsou děti z každé skupiny. Záleží na výchově. Právě děti takových zbohatlíků typu "hovno vylezlo na kredenc a myslí, že je dort", ty to dávají vyžrat dětem, mezi kterýma donedávna měla kamarády...

  1. na komentář reaguje Marbulka — #5
  2. na komentář reaguje vodfon — #7
  3. na komentář reaguje Suzanne — #9
  4. na komentář reaguje Alka1 — #13
  superkarma: 0 11.08.2011, 09:30:03
 13. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Děcka umí být opravdu  hodně zlé. Většinou to bývají rozmazlené děti bohatých rodičů, které mají všechnoSml23Přeju vám ať už je lípSml16

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  2. na komentář reaguje pateta — #12
  superkarma: 0 11.08.2011, 09:25:36
 14. avatar
  [1] átéčko [*]

  Neboj, bude líp!Sml79

  superkarma: 0 11.08.2011, 09:14:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme