Čtenářka, která se podepsala jako Marie, v současné době finance vůbec neřeší. Užívá si života a je jí dobře. I k tomuto bodu však musela dospět nelehkou cestou. Více již v jejím příspěvku.

Pocházím z rodiny, kde nikdy moc peněz nebylo, takže jsem zvyklá žít skromně. Ovšem na mateřské mi bylo krušno. Vlastně bych měla napsat nám, ale dnes to nechápu, jak jsem mohla být tak submisivní. Já šla do města s kočárkem, před výplatou a v peněžence 3 Kčs na mlíko  (ano tehdy stál sáček plnotučného mléka 3,10 Kčs), jen tak jsem se stavila ke tchyni a tam můj manžel hostil maminku nanukáčem za 17 Kč.

I po nástupu do práce to nebylo o moc lepší. Manžel zaplatil pouze byt (strojvedoucí) a já rodinu živila a šatila. Celé dny jsem seděla u šicího stroje a šila – i když mě to bavilo, v práci jsem měla možnost půjčit si Burdu a dcery měly nápadité oblečení, které nikdo jiný neměl. No posunu se v časové ose – když bylo mladší dceři 18, tak jsme se rozvedli, dál to už nešlo, tchyně byla stále na prvním místě…Já zůstala bez peněz, manžel byl za vodou, protože jak to bývá, za moje peníze jsme žili, jeho se šetřily. Ale nevadí. To mě nakoplo, že jsem si dokázala v práci říct o zvýšení platu a ejhle, bylo mi přidáno najednou 5 tisíc. Měla jsem najednou čas dělat překlady, učit němčinu. A začala jsem si užívat.

Celé roky jsem toužila na dovolenou letět – ne se mlátit vlakem zadarmo. K jídlu si kupuju na co mám chuť, dopřeju si i dražší kosmetiku, masáže..A co je hlavní, nevím kdy je výplatní den !!!  To je fantastický  pocit – určitě mi dáte za pravdu. Mám finanční rezervu na stáří, neb důchod stačit nebude. Vnouček chce monster track s dálkovým ovládáním – babička jde a koupí ho, neb i sobě tím dělá radost. Myslím, že můžu napsat, že jsem z těch, které peníze neřeší. Dospěla jsem k názoru, že člověk by měl mít tolik peněz, aby ho nemusely zajímat. A moc lituju manžele v mém věku (a ještě víc ty mladší), kteří jsou spolu kvůli penězům, protože nedokáží  jeden druhého vyplatit z bytu, protože by s jedním platem sami nevyžili.

A kdybych vyhrála milion - rozhodně bych cestovala, dala bych něco dcerám a na charitu - ale na konkrétní věci.

Marie

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Děkuji za Váš příspěvek, z něhož doslova čiší radost a optimismus. Po mnoha smutných příspěvcích příjemné zpestření. Jen tak trochu škoda, že za cenu rozvodu. Ale paradoxně, právě ten Vás posunul dál a nakopl k šťastnějšímu životu.
To dokáže napsat opravdu jen sám život… a Vy :)
Děkuji za příspěvek, mějte se i nadále moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama