První příspěvek přišel od čtenářky Mariany, které nedovolí tchyně tykání a tchán ji hned při prvním setkání málem opil. A co teprve seznámení jejího manžela s jejími rodiči... to určitě stojí za přečtení.

Dobrý den
Toto téma bych mohla klidně pojmenovat tchýně na zabití a nebo: ty, ty, ty, ty mě nebudeš tykati. Ale budu se držet zadání. Na první setkání s matkou a otcem mého manžela nikdy nezapomenu. Manžel se mi za ně předem omluvil, prý jsou zvláštní, ale to použil velmi slabé slovo. Tchán si rád přihnul a i kdybych to nevěděla, jeho odulý červený nos ho prozrazoval na dálku. Tchýně se to snažila tajit, je úřednicí na radnici, tak přece nemůže mít muže alkoholika, ale stejně to všichni vědí, tak nevím co s tím dělala takové tajnosti, a vlastně se mu ani nedivím, že pil, mít doma takovou starou potvoru.
Takže při úplně prvním seznámení mě budoucí tchán potřásl pravicí  jako úderníkovi stalinské pětiletky a nalil kalich vodky, prý na uvítanou. Kdybych pokračovala v jeho tempu, tak mě opil do půl hodiny.

Budoucí „maminka“ mi vlažně podala ruku a pamatuji se, že se mě zeptala, co studuju, tehdy jsem chodila na ekonomku, tak utrousila: no, když budeš hodná, až odmaturuješ, najdu ti u nás místo.
Hodná? A čím mám být jako hodná? Na její protekční místečko jsem se nakonec nedostala, protože se nám narodila dcera a já jsem nastoupila hned po škole na mateřskou.

Když se Agátka narodila, byla velká rodinná oslava a já v té radosti tchýni řekla „ty“, a ona mě hned řekla, že si nepřeje, abych ji tykala a tak ji dodnes vykám a jsem ráda, že tam nemusím jezdit, nerozumíme si. Tchán když je střízlivý, tak přijede k nám, ale jinak tam moc nejezdíme.

A ještě co se týká prvního setkání mého manžela s mými rodiči,  tak to byl pěkný trapas, manžel byl chudák strašně nervozní, tak si dal na kuráž (nebo spíš to do něho nalil jeho táta) a už na rande přišel podnapilý, myslela jsem že ho zabiju, ale co už, oběd byl uvařený. Když jsem ho představila „to je můj Tomáš“, tak maminka jen obrátila oči a táta řekl: „mladý muži, jděte se chvilku natáhnout, oběd si dáte později“. Manžel s červenýma ušima odkráčel do mého dětského pokoje, my jsme se naobědvali sami a on to pak dostal až se vzbudil ohřáté. Na mého taťku nedá dodnes dopustit, s mamkou si tolik nerozumí, ale to je jedno, hlavně že nepije jako tchán a má nás rád.

Mariana

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________

Váš tatínek je kabrňák a jak vidno, manžel to i po letech dokáže ocenit. Neuvádíte kolik je dnes Agátce let, ale až se jednou přijde ten její představit a bude náhodou také „nervózní“, tak doufám, že se váš manžel zachová úplně stejně :)
Pozdravujte ho a děkuji za pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama