Nick Maria28 vznikl potupným zkoušením... Maria, Maria1, Maria2... pořád nic... tak co takhle Maria28 - vyšlo to!

Když jsou nicky obsazené, je potřeba číslovat.


Na magazín ZENA-IN se těším každý den, již dvanáct let. Vlastně každý den po příchodu do práce zapínám jak pracovní stránky, tak i tyto a sem tam sem juknu. Občas i odpoledne nebo večer, když jsem zvědavá na nějakou odpověď na můj názor, či mi nějaká soutěžní otázka vrtá  hlavou. 
Při přihlašování jsem zkoušela zadat Maria - samozřejmě již bylo obsazeno. Maria1, Maria2 taktéž. No tak jsem to vzala rovnou na Maria28, protože tohoto kalendářního dne jsem narozena, takže nehrozí zapomenutí. 
A proč Maria  a ne Marie? Od dětství toto jméno nenávidím. Rodiče mě tak pokřtili, protože mamka byla Marie, babička, prababička také. A dokonce mí dva strýcové měli manželku Marii, takže dcery opět Marie. Tomu se nedalo vyhnout. Jenže když se představuji, tak jak ? Marie - cizímu to možná nepřijde, ale mě to zní příšerně tvrdě a cize. Ale nic jiného mi nezbývá. Majka mi připomíná paštiku... Když o mně někdo mluví, tak říká „Maruška“, to se mi líbí, ale sama bych se tak nepředstavila. Sama o někom s tímhle jménem také mluvím jako o Marušce. Pracovala jsem u Švýcarů a ejhle, ti mi všichni říkali Maria  - znělo to nádherně : „Maríja“. Bohužel ty časy skončily, dnes pracuji jinde, pro šéfy jsem „Marie“, mistrová na mě z přízemí do patra huláká tim svým hlubokým hlasem „Marryjééé“ - že málem dostávám osypky. Němci do telefonu mi říkají „Maríí“, což je také hezké...
Svým dcerám jsem už toto jméno nedala, i když jsem k tomu byla příbuznými tlačena, ale obě jsou mi za to vděčné. Trošku jsem odbočila, ale aspoň jsem si ulevila.
Zdraví
Maria28

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama