Bulvár

Maria28: V padesáti mi vystavili studentskou průkazku

A jako úplně poslední příspěvek k dnešnímu tématu jsem se rozhodla zveřejnit ještě jeden příspěvek od čtenářky s nickem Maria28. Protože je zajímavý.

Před několika lety jsem navštívila dceru, která žila v Melbourne. Dohodla jsem se se šéfem, že tam budu navštěvovat kurs angličtiny, takže jsem bydlela u dcery a každé ráno běhala na tramvaj přes park. Lidé mě tam vesele zdravili a jeden starší pán se mě zeptal, jedeš do školy vidˇ? Odkývala jsem mu to a jelikož mi je přes padesát, tak mi vrtalo hlavou, jak to děda poznal – jestli si zapomněl doma brýle nebo že vypadám tak mladě? Doma se mi dostalo studené sprchy – víš mami, tady studuje skoro každý.
No ale ve škole mi vystavili studentskou průkazku a na tu jsem dostala v podmořském akváriu slevu pro studující a mládež, heč!
A při zpátečním letu mě nad Londýnem zastihl orkán Kyril, londýnské „oči“ jsem viděla snad desetkrát, než jsme přistáli, v práci mi pak říkali, že mi určitě Quantas pošle fakturu za vyhlídkový let. No ale jazykové znalosti se mi při přestupování v Londýně (potupné zouvání do ponožek, brr) hodily, Lety byly zpožděné nebo zrušené, tlačenice..Asi bych tam bloudila dodnes...
Studovala jsem angličtinu také v Bristolu. Při příjezdu jsem si vzala taxíka a bodrý taxikář odněkud z Kypru se mě ptal, zda tam jsem poprvé. Já, že ano a celá nadšená, jak si s ním rozumím jsem mu povyprávěla kde co a ten „dobrák“ mě vozil cikcak, jen aby se tachometr točil. Tvrdil mi, že tu ulici nemůže najít, dokonce zastavoval a ptal se lidí a já celá zpocená přepočítávála libry...Ale když jsem chtěla vystoupit a najít si někoho jiného, najednou cestu znal. Při zpáteční cestě mi taxikáře objednala bytná a cena byla třetinová. Nejen znalost jazyka je třeba...               
Maria28

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________

Tak, tak... děkuji i za tento druhý poslaný příspěvek, přeji krásný den - a studujte, co to dá. V každém věku, ať jsme světoví :)
Saša

Téma dnešního dne zní: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem

 • Dokážete se domluvit v zahraničí?
 • Jdou vám cizí jazyky?
 • Jak vnímáte cizince v naší zemi? Měli by stejně jako my u nich i oni u nás znát alespoň pár základních slov česky?
 • Máte nějako veselou historku s dorozumíváním?
 • Vzala byste si cizince?
 • Dokázala byste žít v cizí zemi?
 • Využila jste znalost jazyků ve svém povolání?
 • Učíte se cizí jazyky snadno nebo těžce?
 • Jaká řeč se vám líbí nejvíc a jaká naopak vůbec?

Opět se nabízí celá řada otázek, které možná i samy vyplynou z vašich příspěvků a komentářů. A tak už nechám prostor jim.

Piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jak říkají cizinci, čeština je jeden z nejtěžších jazyků světa, pokud si přečtete knihy Aleše Cibulky – O češtině 1. a 2. díl, určitě už chybičku nikdy neuděláte. Čekají na jednu z vás.

knihy

   
12.10.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  V 1 ráno jsem vysvětlovala taxikáři, že opravdu chci z letiště do Birkirkara road a ne do Birkirkara city. A to jsem mu dávala i plánek, ve kterém jsem měla vyznačený dům.

  superkarma: 0 12.10.2011, 17:31:48
 2. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16Sml67

  superkarma: 0 12.10.2011, 16:54:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme