Ano, ano, škoda, že zemřel propagátor stálého času pekař Pecka. Ale zase na druhou stranu, o čem bychom dnes psaly? Další příspěvek je od čtenářky s nickem Maria28.

Změna času mi problémy nepůsobí – tedy ne ty fyzické, ale opravdu nevidím smysl tohoto aktu. V létě je po ránu zima, ale člověk si to přepočítává – no jo, ono je teprve osm, i když podle letníhočasu je devět atd..
Škoda, že zemřel pekař Pecka, ten měl všech pět pohromadě...

Jednou si  pořídím dvoje stejné hodiny na zeď vedle sebe, jedny půjdou podle „Boha“, ty druhé podle „vola“ - kdysi jsem to někde slyšela a moc se mi ten výrok líbil.

Jsem skřivan, ale asi jediný na celém sídlišti – ráno v šest o víkendu svítím jenom já, jinak je všude tma. Dříve jsem to řešila tak, že jsem si dávala nahrát filmy, které běžely pozdě večer, a pouštěla si je brzo ráno, jenže teď je to taková ubohost, že nenahrávám nic, tak si raději čtu.

Jednou jsem byla v nemocnici na menším zákroku zrovna v době, kdy se na podzim měnil čas, ale ve starostech zdravotních i pracovních jsem si to neuvědomila. Na nástěnce jsem si přečetla, že je večeře v 18.00 h, hodiny jsem měla přímo nad postelí, tak jsem se neobtěžovala dívat se na svoje hodinky a na pokoji jsem byla sama. Dávno již bylo  po šesté hodině a večeře nikde, hlad veliký. Tak jsem šla na sesternu urgovat večeři, no jaké odpovědi se mi dostalo, si lehce domyslíte..

Maria28

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Ano, to si domyslíme... Mně se ovšem velmi líbí ten výrok ohledně hodin - jedny podle Boha, druhé podle vola :)) To jsem ještě neslyšela. Asi to doma také zavedu.
Děkuji za příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

darecekk

Reklama