Jak je na tom s oslavami na pracovišti čtenářka Maria28? Zažila opravdu od všeho trochu. A nejlepší jsou stejně oslavy s rodinou a přáteli.

Jsem již starší ročník, takže mám na co vzpomínat a co srovnávat. Za mlada například, když jsem se vdávala, tak jsem pak v práci dělala oslavu – přivezla víno, zákusky, chlebíčky a celé oddělení se bavilo, co jsem dostala za dar se již nepamatuju, ale od zkušených ženáčů jsem dostávala cenné rady do života, atmosféra byla fajn. Pak si ještě pamatuju na nějakou oslavu s kolegy mého ex-manžela, kdy mě tam při tanečku jeden macho bavil, a budeme si tykat, no tak proč ne.. Pak jsem ho za pár dní potkala s manželkou a úplně mě očima prosil, ať ho nezdravím...

Pak v dalším zaměstnání, kde jsem strávila mnoho let a kde jsme měli vynikající vztahy, se slavilo tím stylem, že oslavenec rozrazil dveře, hodil na stůl talířek s chlebíčkem a zákuskem, jen jsem se stihla zeptat, čím jsem si to zasloužila, tak houknul, že má narozeniny. Pak jsme se honem obvolali, vymysleli dar, odhadli jeho cenu a dobrovolník, který měl cestu do města, ho zakoupil, mezitím jsme vybrali peníze a v určitou hodinu jsme se sešli u oslavence, popřáli mu a šli si opět každý po své práci. Ale zhruba dvakrát za rok nám firma zaplatila bowlingu včetně večeře a tam zábava rozhodně nevázla. Ještě i teď, když někdo z bývalého kolektivu má životní jubileum a slaví někde v restauraci, tak pozvání přijímám velice ráda.

V současné práci neslavíme. Když kolegyně zjistí, že má někdo narozeniny nebo svátek (jsme tu 6 THP), tak ho upozorní, někdo dá lahev vína, někdo ne, jenže stejně všichni dojíždíme, takže se lahve hromadí v lednici. Já ani nic nedávám, protože se tady necítím dobře – když mi vzali prémie, které tvoří 1/3 mého platu za chybu mého šéfa, který mě zastupoval v době mé dovolené, tak ani jiné pocity mít nemůžu. Prostě si to tu odmakám a oslavy a jiné akce prožívám s rodinou a přáteli.

Maria28

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________

Tak to je opravdu na co vzpomínat. Hodně mě pobavila ta pasáž s kolegou, který nechtěl být ve společnosti manželky zdraven. Oni jsou opravdu někteří muži jako přes kopírák :)
Skvělý příspěvek, děkuji, že jste si udělala čas na jeho sepsání - a vzpomínání. ))
Saša

Téma dnešního dne 23. 7. 2012 : Oslavy na pracovišti

  • Jste zastánkyní oslav na pracovišti?
  • Vzpomeňte na oslavy, kterých jste se zúčastnily
  • Popište nám tamní atmosféru, ať už dávnou nebo současnou
  • Při jaké příležitosti se u vás v práci slaví nejčastěji?
  • Odpadají na vašich firemních oslavách bariéry mezi šéfy a zaměstnanci?
  • A jaké je to na druhý den?

Pište kladně i záporně, příběhy veselé, vážné i na pováženou, těším se na vaše příspěvky.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářky, jejichž příspěvky k tomuto tématu budou zveřejněny, získají každá 1 000 bodů ve věrnostní soutěži. viz.http://zena-in.cz/vs2012

A jedna vylosovaná navíc obdrží láhev Campari

campari

Reklama