A příspěvek k dnešnímu tématu přišel také od čtenářky s nickem marde. S duchy se nikdy nesetkala, ale vyvolat je zkoušela. A měla k tomu opravdu dokonalou rekvizitu.

Dobrý den,
s duchy jsem se nikdy nesetkala, přestože jsem jako malá chodívala s babičkou každý den do kostela. Líbila se mi ta atmosféra a vůně kadidla. O vyvolání duchů jsem se pokoušela asi v deseti letech se svojí sestřenicí. Vzaly jsme knihu Olgy Scheinpflugové, převázaly ji, aby se neotvírala a zabodly do ní klíč. Každá jsme ho jedním prstem podepřela a pak jsme začaly dávat otázky. Pokud se kniha pootočila, znamenalo to kladnou odpověď. Tuto zábavu jsme provozovaly většinou večer a při svíčce, abychom měly tu správnou atmosféru. Bývalo to docela strašidelné. Možná, že někdy v té době se u mne projevil zájem o knížky a filmy s duchařskou tématikou, např. Byl jednou jeden král, Ducháček to zařídí nebo Duch.

V dnešní době si ráda přečtu knížky třeba od Barbary Erskinové. Když byli kluci malí, chodívali jsme na Dušičky večer. Líbilo se jim, jak na hřbitově všechno krásně svítilo. A večer chodíme dosud, i když už jsou dospělí.

Přeji krásné Dušičky
marde

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

Pokud ráda čtete knihy s duchařskou tematikou tak to rozhodně doporučuji knihu Dům duchů od chilské spisovatelky Isabel Allendeové. Zmiňuji to i v dnešním ranním kinu.
Jinak rekvizitu jste vybrali skvělou, Olga Scheinpflugová byla velká duchařka a její spiritistické seance byly vyhlášené.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný dušičkový den
Saša

Téma dnešního dne: Dušičky a duchové

  • Uctíváte Památku zesnulých?
  • Vzpomínáte s úsměvem nebo s uplakanýma očima?
  • Pokoušela jste se někdy dostat své blízké zemřelé „zpátky k nám“?
  • Máte zkušenosti s duchařinou?
  • Zúčastnily jste se někdy nějaké spiritistické seance?
  • Věříte, že je „něco“ nad námi?
  • Věříte, že nás naši zemřelí „vidí“ a svým způsobem i ochraňují?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Toto téma je mi velmi blízké, a tak se opravdu moc těším na vaše příspěvky.

  • Všem pisatelkám, které se zúčastní dnešního tématu, bude přiděleno 500 bodů do věrnostní soutěže.
  • A jeden nejzajímavější příspěvek bude ještě zvlášť odměněn pěkným dárkem: dvěma knihami z nakladatelství Knižního klubu

knihy

Reklama