A následovaly další... Přečtěte si pěkný tematický příspěvek od čtenářky marde, v němž nám popisuje hned nekolik kuchařských knih, které prošly její rodinou.

Dobrý den,
kuchařských knih mám spoustu. Jejich sbírání je jedním z mých koníčků. První kuchařku jsem si koupila sama až po svatbě. Tak trochu jsem doufala, že bych ji mohla dostat jako svatební dar, ale nedostala. Tak jsem zašla do knihkupectví a chtěla kuchařku od Brabce, ale ta nebyla k mámí. Nakonec jsem si vybrala jinou. Byly v ní kromě receptů a obrázků i praktické rady, které se mi v začátcích velmi hodily. Postupem času jsem si přikoupila další, zaměřené vždy jen na určitý druh potravin (kuře, salláty, těstoviny, guláše...).

Z cizích kuchyní mám japonskou, čínskou, řeckou (od M. Elefteriadu) a ruskou. Zajímavé kuchařky jsou od J. Bohdalové: Hádej, kdo přijde na oběd, ... na večeři. Každou novou kuchařku nejprve prolistuji, najdu si recepty k příslušným obrázkům a pak teprve se rozhodnu některé recepty vyzkoušet.

Dříve nebyl takový výběr kuchařských knih jako dnes. Těžko se sháněly a někdy jsem si je musela objednat. Později se začala objevovat různá sešitová vydání, Sešity vaření Levné recepty. V nich je spousta dobrých a vyzkoušených receptů. Ráda peču, takže dnes už si pořizuji jen knihy s moučníky nebo cukrovím. Těch je opravdu nepřeberné množství. Vybírám si je podle obrázků uvnitř knihy. V každé z nich mám několik vyzkoušených receptů. Nejvíce je používám před vánočními a velikonočními svátky. Osvědčené recepty mám založené záložkou, abych je nemusela dlouze hledat. Nejraději používám kuchařky hrníčkové, kde se nemusí nic vážit, což je méně náročné na čas. V době zavařování vytáhnu příslušnou knihu a sešitek se sirupy a likéry.

Jsou pouze dvě knihy receptů, které jsem darovala. První svým synům, když mi s velkým elánem začali pomáhat při pečení. Druhá opět zůstala v rodině. Synové rybařili, takže dostali kuchařku od pana Štěpničky.

Přeji hezký den a hodně dobrých receptů.

marde

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Vaši synové musí být velmi šikovní. Pomáhají při pečení, rybaří... možná se dočkáte od nich i nějaké té vlastní kulinářské knihy :)
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Kuchařská kniha

 • Máte doma nějakou kuchařskou knihu?
 • Máte jich víc?
 • Vzpomenete si, kdo vám dal tu první?
 • Kupujete si kuchařské knihy i vy samy?
 • Kupujete je druhým?
 • Podle čeho vybíráte jejich obsah?
 • Experimentujete s cizokrajnými kuchařkami?
 • Vaříte podle kuchařky?
 • Jak často?
 • Máte nějakou nejoblíbenější, nejvíc používanou?
 • Našly jste v ní recept, který se stal vašim oblíbeným?
 • A naopak recept, který se nevydařil?

Tolik pár záchytných bodů, jinak pište samozřejmě vlastním stylem, jak chcete, ale aby se to týkalo kuchařské knihy a jejího využití - nebo nevyužití.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky, a aby těch kuchařek nebylo málo, jedné pisatelce další kuchařskou knihu pošleme. Blíží se Vánoce, může se hodit (i to nakupování s rozumem :)).

kucharkakniha

Reklama