Nechtělo se ani čtenářce marde, když byla malou holčičkou a ještě s polootevřenou knížkou usínala a poté snila sen, který voněl lesem a houbami. A jak to má se sny a usínáním dnes? To už se dozvíte, když kliknete na další tematický příspěvek.

Dobrý den,
jako školačka jsem chodívala spát dost pozdě, protože jsem se nedokázala odtrhnout od knížek. Když jsem konečně zavřela knížku, okamžitě jsem  usnula. Maminka mi vždycky říkala, že mám ještě jednu nohu z postele a už spím. Spala jsem tak tvrdě, že kolem mě mohli střílet a nevzbudila jsem se. V polospánku se mi často něco zdálo, ale většinou jsem to do rána zapomněla. Většina snů souvisela s tím, co jsem právě četla nebo viděla v televizi. Ráda jsem se dívala na kriminálky a tak se mi často zdávalo, že mne někdo honí. Když už to vypadalo, že mě má, naštěstí jsem se probudila.

Do snů se mi také promítaly zážitky z výletů a různých akcí. Jeden sen si pamatuji dodnes. Chodila jsem po lese s košíkem a hledala houby, ale stále jsem nacházela jen prašivky, až jsem došla na místo, kde rostly hnědáci, jeden vedle druhého. Sbírala jsem jako divá, ale hub neubývalo, naopak s každou sebranou vyrostly nové.
Bylo to nekonečné. Zajímalo by mne, co ten sen znamenal. Vstávání už bylo horší. Mamka mě musela vzbouzet několikrát, než jsem vylezla z postele. Komu by se chtělo z krásně vyhřátého pelíšku.

Po narození dětí to bylo dost kruté. Každé dvě hodiny jsem k nim vstávala, krmila a přebalovala. V té době jsem toho moc nenaspala. Uši jsem měla nastražené celou noc. Od té doby dost špatně spím. Několikrát za noc se probudím, a když se mi konečně podaří usnout, zazvoní budík a já musím vstávat do práce.

Občas na mne během dne padne únava, že mám pocit, kdybych si mohla jít lehnout, okamžitě bych usnula. Ale když ji překonám, cítím se jako rybička. Když chci usnout rychleji, musím jít spát dříve než manžel. Jakmile ulehne, okamžitě usne a začne chrupat. Pak už můžu počítat ovečky do nekonečna a stejně nezaberu. V té době si probírám,  co musím udělat  příští den. Zjistila jsem, že večerní koupel v hodně horké vodě mi dělá nejen dobře na páteř, ale lépe se mi usíná.

Několikrát jsem si poležela i v nemocnici. Tam jsem se nevyspala vůbec. Na pokoji nás bývalo několik. Většinou jsem měla štěstí na starší osoby, které chodívaly spát velmi brzy. Při jejich chrupkání se fakt nedalo usnout. Abych se alespoň občas vyspala, dostávala jsem Rohypnol.

Přeji hezký den a krásné sny
marde

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

To je stejně zajímavé, a potvrdila jste mi to i Vy, jak většina chlapů okamžitě usne a neví o světě. Oni spí dokonce dobře i v té nemocnici. To jen my jsme takové bdělé (pokud nesbíráme ve snu hnědáky :)
Hezký příspěvek, děkuji, že jste napsala a i Vám hezký den a krásné sny
Saša

Téma 23. srpna: Spánek

 • Spíte rády?
 • Jak dlouho?
 • Zdřímnete si i přes den?
 • Jak se vám ráno vstává?
 • A jak se vám večer uléhá?
 • Budíte se v noci ve spánku?
  Z jakého důvodu nejčastěji?
 • Hážete sebou ve spaní?
 • Chodíte v noci čím dál častěji na záchod?
 • Pamatujete si sny?
  Napište nám nějaký svůj krásný (i špatný) sen
 • Má na váš spánek vliv momentální nálady? (starosti, radosti, smutek…)
 • Má na váš spánek vliv počasí? (horko, zima)
 • Má na váš spánek vliv, s kým spíte :)

Spánek je téma široké. Doufám, že jste se na dnešek dobře vyspaly (anebo taky ne) tak nám o tom napište
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor

darekryorvlaskosmetika

Reklama