Těmito slovy začíná příspěvek od čtenářky marde. Popisuje nám v něm, čeho se bála v dětství i co ji nedalo spát před několika málo lety. Jelikož se jedná o maminku tří, byť už dospělých synů, určitě tušíte.

Dobrý den,
myslím, že každý se někdy v životě něčeho nebo o někoho bál. Pokud někdo tvrdí, že nikdy strach neměl, buď si nevzpomíná, nebo neříká pravdu.

Jako malá jsem se hrozně bála bouřky. Děsily mě klikaté blesky, které křižovaly oblohu jeden za druhým, po nich přicházely ohlušující rány. Nejhorší to bylo, když práskalo přímo nad námi. To jsem zalézala pod stůl. Dnes už při bouřce blesky pozoruji ráda. Líbí se mi, když osvětlí prostor. Je to takové tajuplné.

Velký strach jsem měla z hluboké vody. Ten jsem nepřekonala nikdy. Je to z doby, kdy jsem se koupala v rybníku a najednou jsem se propadla do hloubky. Nedostával se mi kyslík a zpanikařila jsem. Naštěstí se mi nějak podařilo dostat se nad vodu, ale na ten pocit, kdy jsem se topila, nikdy nezapomenu. Od té doby si rybník nejdříve prozkoumám, než do něj vlezu a pokud necítím pod sebou dno, tak tam raději nejdu.

Svůj přístup k letadlům jsem změnila, až když jsem v něm letěla. Poprvé to byl jen vyhlídkový let nad Prahou. Podruhé jsem letěla s nejstarším synem do Německa. Obavy jsem měla, ale pak jsem se soustředila na mraky okolo nás. Vidět probleskovat paprsky slunce mezi nimi, to byla krása. A při klesání se dala krásně pozorovat krajina pod námi. Byl to obrovský zážitek.

Největší strach mám o své děti. I když už jsou dospělí. Několikrát jsem si prožila perné chvilky. Prostřední, jako malé miminko, brečel tak usilovně, že vždycky začal modrat a nemohl popadnout dech. Nevěděla jsem si s ním rady. Doporučení lékařky se minuly účinkem. Byla jsem ráda, když s tím přestal.
O druhého jsem se bála, když měl horečku. Neustále stoupala a nedala se ničím srazit. Lékařka k nám docházela na kontrolu každý den. Nakonec ho sanitka převezla do Ústí, kde mu zjistili oboustranný zápal plic a řešili, jak mu dostat vodu z plic. Nakonec se uzdravil, ale dodnes má snížený obsah jedné plíce.

Obrovský strach jsem měla o dalšího syna před několika lety, když jsem se dozvěděla, že měl pracovní úraz.. V té chvíli by se ve mně krve nedořezal. Naštěstí přišel jen o jeden článek prstu, ale než ho na chirurgii ošetřili, trvalo to skoro hodinu. Přivezli ho tam v době oběda a žádný lékař nebyl k dispozici. Bála jsem se, že vykrvácí.  Nejhorší je ta bezmoc, když člověk nemůže nijak pomoci.

Přeji hezký den

marde

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Ano, to je pravda. Bezmoc je silný spojenec ruku v ruce jdoucí se strachem a panikou. Pokud překonáme ty dva, i bezmoc nakonec ustoupí.
Děkuji, že jste napsala, moc hezký příspěvek. A závidím vám to překonání strachu z letadla. :)
Krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete překonat svůj strach?

  • Měla jste nebo máte z něčeho opravdu velký strach?
  • Pochází tento strach už z dob vašeho dětství nebo vznikl nově, vzhledem k okolnostem?
  • Dokázala jste ho překonat nebo s ním stále bojujete?
  • Jak?
  • Kdy a při jaké příležitosti jste se v životě opravdu hodně bála?
    (ať už z něčeho, o něco, nebo o někoho.)

Pojďme si vylít srdce a popovídat si o našem strachu. Třeba nám ostatní poradí jak s ním bojovat.
Stačí jen napsat nějaký pěkný příspěvek, na jehož konci čeká jednu z vás také pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor a k tomu letní náhrdelník. (a budete kočka  - beze strachu :)

ryornahr

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama