Čtenářka Luchud nám poslala recept na nepečené cukroví marcipánové brambory i s fotkami. Dobrou chuť.

Dobrý den,

K Vánocům prostě patří cukroví, stromeček, svíčky,...Já vím, že někdo řekne, že stromeček má umělý, cukroví si nechal napéct, adventní věnec koupí...Věřím, že koupené cukroví je dobré, ale jen to pomyšlení, jak se po celé kuchyni rozline ta vůně vanilky, skořice, vanilkového cukru... Nejvíc mě vždycky pobaví, jak náš malý pejsek rok co rok (už ho máme 16 let) stojí pod linkou a čeká až budou upečené vanilkové rohlíčky aby mohl ještě horké vyzkoušet..to je jeho nejoblíbenější J A to nemluvím o tom, že je každoročně má zabalené i pod stromečkem jako dárek. A tohleto prostě k svátkům patří. A co teprve ten stromeček...vůně jehličí se nedá ničím nahradit. Milujeme  svátky vůní, odpočinku a dobré nálady. Už se na ně moc těším!

Chtěla bych se s Vámi podělit o jeden úžasný recept. Pokud ho upečete (teda ono se to nepeče), tak uvidíte, že po vás všichni budou chtít recept a budete za hvězdu! Znám to  z vlastní zkušenosti :-) Jmenuje se

Marcipánové brambory

15 dkg sušeného mléka
25 dkg moučkového cukru
15 dkg másla
1 bílek
2 lžičky mandlové tresti

Z těchto surovin zpracujeme marcipánové těsto a dáme na 2 hodiny do ledničky uležet a schládnout. 

Krém

1,5 vajíčka šleháme s 7,5 dkg moučkového cukru v páře, přidáme půl lžíce holandského kakaa a šleháme do zhoustnutí. Hustý krém necháme vychladit a pak ho postupně přidáme do změklého másla (poloviny), 10 dkg cukru. A tuto směs vyšleháme do zhoustnutí ( to už se nedělá v páře) 

2 piškoty spojíme kakaovým krémem, namočíme do rumu a obalíme mandlovou směsí (uděláme kuličky) . Nakonec koule obalíme v hořkém kakau a dáme do košíčků. 

Tahle to něják vypadá (viz fotky).

marcipánové koule

koule

Snad Vám bude chutnat, ale vážně je to mňamka 

Luchud
Text nebyl redakčně upraven


Milá Luchud, moc vám děkuji za recept, přiznám se, že jsem nevěděl, jak se dělá chuť marcipánu, a vypadá to zajímavě. Jak píši jinde, chuť rumu je ve vánočním cukroví nenahraditelná….

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama