Chtěla bych se s Vámi podělit o poznatky ne z pozice nakupující, ale prodávající - pokladní v hypermarketu. Občas slýchám či čtu ve sdělovacích prostředcích něco o krizi a utahování opasků, ale jak to vypadá skutečně - jsem dosud nezaregisrovala.

Když markuji zákazníkům to nesmyslné množství rychle kazících se potravin (saláty, pomazánky apod) prolétne mi hlavou myšlenka, zda to vše skutečně stihnou sníst, kolik pečiva jim asi ztvrdne.

 O množstvím prodaného alkoholu je zbytečné se zabývat - pít se bude asi pořád. Ráno za nasbírané lahve je to především levné krabicové víno a večer končí naše zlatá mládež - tady je ta cena za alkohol podstatně vyšší, protože alkohol je skutečně kvalitní.

Co se týká společného nakupování - je vidět málokdy souhra páru. Buď si skládá žena zboží a muž stojí, ruce založené v kapsách, když je to opačně - kdy muž skládá, bývá žena většinou blondýna. Jen málo zákazníků si zboží skládá pečlivě, většinou to hází do tašek tak, jak jim to přijde pod ruku - vajíčka, pečivo, konzervy. A aby toho nebylo málo, tak do toho jejich ratolesti pobíhají, překřikují se a hádají.

Já z pozice pokladní -  vše vydržet s úsměvem, stíhat vážit, počítat, markovat, skenovat, rozdávat igelitky, odpovídat na případné dotazy.... . , takže domů chodím unavená a totálně "vyšťavená", ale přesto se druhý den zase těším do práce.

Marcela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Zajímavý pohled z "druhé strany" :)

  • Kdo u vás v rodině chodí na nákupy?
  • Kdo tahá tašky plné jídla?
  • Jezdíte na velké nákupy?
  • Na jak dlouho jste schopni nakoupit?
  • Platíte jídlo vy, nebo partner?
  • Hádáte se při nakupování?
  • Co předvánoční nákupy, jak to zvládáte?

Pište na redakce@zena-in.cz,

předmět: nákupy

Příspěvky, které do redakční pošty přijdou, budeme zveřejňovat, jeden z příspěvků bude oceněn. Čtenářka, jejíž příspěvek vybereme, se bude moci těšit na (nejen) nákupní tašku a hydratační péči proti kruhům pod očima Garnier Caffeine Roll-On - hydratace a krycí korektor v jednom.

Tak pište, těším se na vaše příspěvky a doufám, že se pobavíme!

taška a roll on

Reklama