.

Marcel Ihnačák: „Jak jsem potkal Mikulov…“

Cestování

Marcel Ihnačák: „Jak jsem potkal Mikulov…“

Šéfkuchař Marcel Ihnačák si plní svůj sen o vlastní restauraci. Chce vařit z vlastních surovin a dělat lidem radost. Vybral si k tomu malebné moravské město Mikulov.

Letos na jaře vznikl na jihu Moravy nový gastronomický projekt, který by vám, pokud je gastronomie alespoň trochu vaším koníčkem, rozhodně neměl uniknout. Restaurace Marcela Ihnačáka v Boutique Hotel Tanzberg v Mikulově se může stát nejen novým příjemným gastronomickým zážitkem, ale dá vám příležitost navštívit krásné místo v unikátním regionu plném historie, vína a aktivní turistiky.

 Boutique Hotel Tanzberg

Původně Marcel Ihnačák, chlapec z Popradu, kterého asi znáte kromě jiného z reklamních letáků jednoho obchodního řetězce, směřoval za hokejovou kariérou, o kterou ho nakonec připravilo zranění. Gastronomii se tedy ve dvaceti letech začal věnovat tak trochu z nouze – ale jak to ve správné pohádce bývá - byla to nakonec cesta šťastná a osudová.  

Z rodného Slovenska ho cesta dovedla nejprve do Prahy, kde v luxusní restauraci Století vařil kromě jiných i prezidentům a četným celebritám. Posléze se vydal do Londýna, kde působil v prestižním podniku Pied-á-Terre ozdobeném michelinskými hvězdami. Vařil ve Fifteen u hvězdného Jamieho Oliviera. Samozřejmě proto, aby se nakonec vrátil domů… jenže mezitím potkal místo, do kterého se zamiloval na první pohled. „Po návštěvě Mikulova jsem se rozhodl, že v tomto regionu chci žít a zemřít,“ řekl sympatický šéfkuchař novinářům krátce poté, co se poblíž tohoto malebného města na jižní Moravě usadil.

 Boutique Hotel Tanzberg

A letos stvrdil svou lásku k místu také tím, že v Mikulově otevřel svou první vlastní restauraci. Restaurace Marcela Ihnačáka je součástí Boutique Hotelu Tanzberg v někdejší historické židovské čtvrti. Kromě jiného ho tento projekt svedl dohromady s rockerem Davidem Kollerem, dalším z těch, kdo kouzlu tohoto kraje podlehli.

Mikulov je kouzelné město, s velkou historií a krásnou atmosférou. Ale hlavní důvod je skvělé podnebí, roste tu takřka všechno jako ve Středomoří, výborná zelenina, byliny… Tohle mě fascinuje. Věděl jsem, že chci vařit z vlastní zeleniny, mít co nejvíce surovin z lokálních zdrojů, z blízkého okolí. Hledal jsem větší pozemek, kde budu moct pěstovat, co bude potřeba. A tady jsem ho našel, proto tu žiju,“ říká Marcel Ihnačák a netají se, že mu zdejší kraj připomíná Itálii, hlavně oblíbené Toskánsko. A není sám. Přezdívka Pálavy – „moravská Itálie“ – pomalu proniká i do turistických průvodců.

Marcel Ihnačák ve své restauraci nepřehlédl potenciál zcela unikátní historické atmosféry a dokázal ji ztvárnit ve zdejším menu. Budova, kde restaurace sídlí, byla totiž kdysi zemským rabinátem, žil a „úřadoval“ zde dokonce legendární rabbi Löwy. Jen pár metrů opodál stojí synagoga. Jako jedna z mála restaurací tak zdejší podnik nabízí speciální židovské menu.

„Není sice košer, ale recepty jsou autentické. Jsou to jednoduchá jídla, jejich kořeny sahají do doby, kdy lidi měli větší nouzi, “ říká šéfkuchař Ihnačák, tvůrce tohoto zajímavého menu, v němž naleznete třeba šábesový šoulet, židovský kaviár, kapra po židovsku nebo vynikající povidlové taštičky.

 Boutique Hotel Tanzberg

Kromě židovského menu je šéfkuchař stále nejvíce fascinován a inspirován kuchyní italskou. Jeho kuchyně si zakládá na rizotech, těstovinách, kvalitním masu a rybách z nedalekých Pohořelic. A samozřejmě na bylinkách, které pěstuje jak na vlastní zahradě, tak ve velkých květináčích na zdejší terase.

A co váš možná také potěší: Marcel Ihnačák nabízí vynikající pokrmy, které vám budou nejen chutnat, ale za které zaplatíte velmi normální cenu. „Mikulov není zase tak bohaté město. A já neaspiruju na michelinskou hvězdu. Chci lidem nabídnout jednoduchý pokrm, který jim udělá radost.“

   
03.09.2015 - Doma - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Tomáš Bílý [*]

  Ano, je to tak, Marcel Ihnačák má konečně svoji restauraci. A ač jsem ze Znojma, pracuji v Hevlíně a do Mikulova to mám přes Rakousko kousek a tak jsem si tam zajel jednou na oběd... z jednou bylo dvakrát, pak třikát a teďka tam jezdím několikrát týdně na obědy... vždycky se nejen dobře najím, až se mi hejbat nechce, ale hlavně je skutečně výborné jídlo a také nádherný interiér kuchyně. Jenom bych doplnil web : www.hotel-tanzberg.cz

  superkarma: 0 09.09.2015, 11:33:44
 2. avatar
  [5] judi [*]

  V Mikulově jsme byli 2x a opravdu je to nádherné město. Sklípky jsme nenavštívili.

  superkarma: 0 07.09.2015, 19:11:18
 3. avatar
  [4] AmeA [*]

  Můj rodný kraj, kéž mám možnost pobýt Sml58

  superkarma: 0 03.09.2015, 16:33:33
 4. [3] iřka [*]

  Zrovna plánujeme dovču do rodného hnízda,třeba se tam stavíme.Sml16

  superkarma: 0 03.09.2015, 10:35:28
 5. avatar
  [2] kobližka [*]

  Nu,asi tak polovina fotek tu byla včera u článku o Pálavě Sml80

  superkarma: 0 03.09.2015, 10:11:43
 6. avatar
  [1] delfi.na [*]

  Jednou při cestě kolem se tam určitě zastavím. :-)

  superkarma: 0 03.09.2015, 10:07:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme