Vaření

Manželův gulášek

Na oběd a manželův gulášek vás zve, milé čtenářky, jedna z vás - Haluška. Pozdrav posílá až ze Slovenska. Tak si nechte chutnat!

Téma dne je dnes o vaření: Chlap v kuchyni. Takový guláš, jaký vaří manžel čtenářky Halušky, jinde nedostanete...


Je čas obedu. A ja Vás pozývam na obed k nám, na manželov gulášik. Nemusíte sa báť, u nás sa varí už 28 rokov guláš len a len s „vajcami“/to je prosím výraz môjho muža/. A ako sme prišli na to, že aj keby sme stáli obaja pri sporáku a z tých istých ingrediencií varili a používali také isté druhy korenia a všetkého, tak ten jeho bude lepší a o niečom inom než ten môj?Jeho zamestnávateľ ho poslal doplniť si vzdelanie do Holešova na jeden rok a ja som zostala s deťmi sama doma. I napadla ma spásna myšlienka: „ navarím veľký hrniec gulášu, aspoň na tri dni a budeme chodiť von a ja budem mať o starosť menej“Musím sa pochváliť, podaril sa.Napchala som sa, čo sa do mňa zmestilo. Dala som na taniere deťom a začala som upratovať kuchyňu. Po chvíli som zistila, že obaja sa v tom guláši len vŕtajú a nejedia. Na otázku, či im to nechutí, tak povedali, že nie, lebo to nevaril tatinko. Taký jed do mňa vošiel, že som im to zobrala spred nosa so slovami: „Od hladu sa ešte nikto nepo*ral“ a uložila som ich k popoludňajšiemu spánku. Guláš z tanierov a aj z toho najväčšieho/4 litrového/ hrnca zmenil miesto pôsobiska a putoval do záchodu. Vtedy som sa zaprisahala, že v živote už guláš variť nebudem a vydržala som to do dnes.
Ale variť viem, naozaj verte mi.:D

Do zjedenia, priatelia!

Krásny deň Vám praje,
Haluška

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. června 2011: Chlap v kuchyni

Chlapi. Tak jim to konečně můžete nandat! V našem dnešním tématu si je totiž vezmeme pěkně na paškál, tedy je a jejich vaření.

 • Jak vaří váš chlap?
 • A jak vypadá kuchyně, když ji opustí?

Zapomlouvejte si trochu, milé čtenářky! Však oni to ti vaši mužští jednou za čas snesou. Svěřte se ostatním čtenářkám s tím, jak a jestli vůbec váš partner vaří, jaký je jeho mistrovský kulinářský kousek a jestli po sobě nechává v kuchyni nepořádek. A když budete opravdu důmyslné, třeba se vám podaří toho svého kuchaře při vaření načapat s foťákem! Anebo alespoň vycakněte spoušť, kterou v kuchyni zanechal. Text dlouhý alespoň jako tento odstavec a jednu fotku (pokud budete mít) zašlete na e-mailovou adresu redakce - viz níže. Do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo: CHLAP V KUCHYNI.

Chcete-li mít šanci na otištění příspěvku, zašlete ho v úterý 14. 6. 2011 nejpozději do 14.30 hodin. Získat za něj můžete krásný dárek, totiž knížku Ursuly Summové Sestavte si pokrmy dělené stravy z nakladatelství iKAR a čaj PICKWICK fruity Rainforest.

kucharkacaj

   
14.06.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] haluška [*]

  guláš naozaj varí odvtedy len môj muž a ja zasa také obyčajné halušky

  Poprípade kačičku:

  superkarma: 0 14.06.2011, 20:39:21
 2. avatar
  [5] femme [*]

  v neděli jedu za příbuznými na Slovensko a už se moc těším na jejich halušky, lokše a kapustnicu a k tomu budeme s ujem popíjet Smädného mnícha Sml24 Sml58

  superkarma: 0 14.06.2011, 17:34:09
 3. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  Gulas ja muzu, zadnej mrazak, bych se pekne nacpal Sml54

  superkarma: 0 14.06.2011, 17:27:45
 4. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml30Taky bych byla pro mrazákSml22

  superkarma: 0 14.06.2011, 17:08:53
 5. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Sml52Ty jsi urputná matka, ale dobře jim tak Sml52Sml67

  superkarma: 0 14.06.2011, 14:27:50
 6. avatar
  [1] selinka [*]

  Co do záchodu, do mražáku na horší časy Sml57

  superkarma: 0 14.06.2011, 14:07:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme