Nejpřitažlivější žena bavorské politiky Gabriele Pauliová (50), rudovlasá motorkářka, která pomohla svrhnout premiéra Edmunda Stoibera, šokovala katolické Bavorsko návrhem, že manželství by se mělo uzavírat jen na sedm let.

 

 

 

 

 

Gabriele Pauliová, která na svých webových stránkách pózuje v motorkářském koženém obleku, se snaží dostat v hlasování už tento týden na vedoucí pozici v bavorské CSU. Reportérům řekla, že chce, aby manželství po sedmi letech automaticky vypršelo a obvinila CSU, která podporuje tradiční rodinné hodnoty, z toho, že zachovává ideál manželství, který už neplatí. Ten přístup je prostě špatný. Hodně manželství trvá prostě proto, že si lidé myslí, že jsou tím zabezpečení. Já navrhuji, aby manželství po sedmi letech vypršelo."

Po sedmi letech by se pár mohl rozhodnout buď manželství prodloužit - a pokud se k tomu nerozhodne, svazek by automaticky skončil. Není překvapivé, že její návrh rozbouřil na bavorské politické scéně vlny kritiky. Jak uvádí agentura Reuters, Peter Ramsauer, který stojí v čele CSU v německém parlamentu, její návrh přirovnal ke špíně, co se vám dostane pod nehty."

Zdroj: Korzo

Co si o tom myslíte vy, ženy-in? Mělo by se manželství uzavírat na dobu určitou? A proč zrovna na sedm let a ne třeba na dva roky? Nebo stačí zjednodušit rozvody? Nebo by bylo lepší rovnou zrušit manželství a uzavírat jen obchodní smlouvy?

Reklama