Vím, že k dnešnímu tématu jsem již jednou psala, ale tohle si prostě nemůžu nechat pro sebe.

Jsem vdaná 13 let. Mám manžela, který je běžně poškrábaný, každou chvíli se řízne nebo rýpne o něco. Ale pár jeho úrazů vážně stojí za to:

1) Bylo léto - krásně - slunečno. Manžel v plavkách brousil nože v kuchyni. Pak za mnou přišel do obýváku a říká: "Říznul jsem se - můžeš mi to ošetřit?" Zběžně a zcela automaticky jsem se mu koukla na ruce, ale nikde jsem neviděla krev, tak se ptám: "Kam?" "Do zad," zněla odpověď. Manžel totiž brousil, brousil... něco ho svědělo na zádech, tak se podrbal... ostřím toho největšího nože, který doma máme. Na zádech měl pěkný šrám. Zasmála jsem se, ošetřila - naštěstí nebyla rána hluboká.

2) Opět léto. Koukám na manžela v plavkách - a on má "řez" těsně nad plavkama na boku. "Od čeho máš ten šrám?" - ptám se. Zahuhlal něco v tom smyslu, že byl králíkům na trávu a u potoka se o tu trávu řízl. Připadalo mi to divné, protože vím, že na trávu šel v montérkách a tráva tam nebývá zas tak vysoká, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Pravda vyšla najevo brzy. Manžel se pochlubil švagrovi. Krájel chleba a nůž si "otřel" o bok. Má hloupý zlozvyk tohle dělat, ale většinou nemá na sobě pouze plavky...

3) Manžel krájel chleba - než dokrojil, přidržel si palcem krajíc tak šikovně, že si rozřízl ruku mezi palcem a ukazovákem ... spravily to 4 stehy...

4)Jeden jeho úraz jsem bohužel neviděla. Mažel je svářeč. Sváří pomocí CO2. Pro nezasvěcené... vypadá to, jako prskavka a při sváření odlétávají žhavé "kuličky" na všechny strany. Je nutné mít dobré ochranné pomůcky. Jedna kulička mu totiž skočila za kalhoty. Takhle "kulička navíc" způsobila, že manžel začal skákat a snažil se ji vyklepat, ale ze slipů to jde vážně špatně. Měl lehkou popáleninu na svém "nejlepším příteli". Říkal, že nejhorší bylo, že normálně když mu kulička spadne na montérky, tak ji uhasí tím, že ji "zaplácne" - ale v těchhle místech?... Měl smůlu ;-).

5) Poslední úraz, který tzv. stojí za zmínku. Manžel má velmi vysoké čelo - téměř až na zátylek. Týden před svatbou pracoval na stavbě a - pozor - přehlédl lešení!!! Prostě se pokusil projít pod ním a odřel si o trubku hlavu tak šikovně, že na svatebních fotkách vypadá jako Gorbačov...

To jsou tak nejzajímavěští z těch mnoha úrazů, kterými jsme si společně prošli.

Když se zraní malá (např. upadne) a manžel ji nadává, že je "jelito" a podobně - tak mu stačí pošeptat: "Po kom to to dítě má, nevíš?"

Ráda bych věděla - má někdo z vás doma taky podobného partnera, nebo jsem v tom sama?

Danulinka


Tak teď jsem se pořádně zasmála :) Děkujeme za pěknou "sbírku" úrazů.

S tím padáním věcí na nepříjemná místa - my jsme takhle s bratrem chytali u moře kraby - to se vezme kus pořádně uleželého salámu, přidělá se na drátek, ten se strčí do přílivové tůňky se slanou vodou mezi kameny, no a když přijde krab a chytí se klepatem, prudce se trhne - krab se nestihne pustit, vyletí z vody a člověk ho rychle připlácne rukou - a má kraba. Postup jsme zvládali bez problémů, k problémům však došlo ve chvíli, kdy bratr prudce trhnul, krab vyletěl z vody a... místo na kameny mi zasvištěl za tričko a jedním klepetem mě štípnul přímo do bradavky. Takže jsem ve svých asi dvanácti letech měla nechtěně piercing. A bolelo to jako čert :)

Máte ve svém okolí někoho, na koho se úrazy přímo lepí? Pište!

redakce@zena-in.cz

Reklama