Rodina

„Manželka nám chystá peklo, jenže to sama nevidí!“ obává se Ivan

Ivan (32) si vždy myslel, že mají s manželkou názory naladěné na stejnou vlnovou délku. Po narození syna se ale ukázalo, že v oblasti rodičovství jim to tak úplně klapat nebude…

„Karolínu jsem považoval za rozumnou ženskou s nadhledem. Vše se ale změnilo s příchodem rodičovství. Stala se z ní kvočna, což nemyslím nijak zle, která se od syna nehne ani na krok. Jistě, jsem rád, že chce pro naše dítě to nejlepší. Jen si nejsem úplně jistý, že to je skutečně to, co mu dává. Mám neblahé tušení, že nám postupně připravuje peklo na zemi,“ myslí si Ivan. Manželka je ale opačného názoru a jeho obavy nechce slyšet.baby

„Odmítá pochopit, že malý Kryštof začíná pomalu využívat její útlocitnosti. Je mu osm měsíců a já už teď pozoruji, jak si je dobře vědom toho, že stačí jen zakňourat, aby dosáhl svého. Neustále vyžaduje, aby ho někdo nosil. A manželka na jeho hru přistoupila. Teď mi třeba tvrdí, že neusne jinak, než když ho bude mít v náručí,“ kroutí hlavou mladý tatínek, kterého štve i to, že zbytečně koupili dětskou postýlku.

„Já vím, že je normálně potřeba, ale u nás ne! Malý totiž spí s námi v posteli. Když pominu fakt, že kvůli tomu nemáme se ženou sex, není to vůbec nic příjemného. Kolikrát se raději odstěhuji na gauč, protože mám neustále pocit, že ho musím ve spánku zalehnout. Nebo minimálně uhodit loktem,“ strachuje se Ivan, který veškerou svou snahu o zásahy do výchovy už vzdal.

„Nemá vůbec smysl, abych se pokoušel cokoli měnit, když jsem na to sám. Ona je s ním celé dny, já jen chvíli po práci. A s mým stylem výchovy navíc kategoricky nesouhlasí. Tvrdí, že to dělá správně, a že navíc prostě nevydrží nechat malého plakat. Prý jí to trhá srdce. A tchyně, její matka, ji v tom ještě podporuje. Takže když nenosí Kryštofa Karolína, má ho v náručí ona. A nedělám si iluze, že ho časem nebudou dál rozmazlovat i v dalších věcech. Jenže ani jedna z nich si neuvědomuje, že si tím na sebe pletou bič. To dítě nebude ani trochu samostatné. A mně nezbývá, než tomu přihlížet, i když ne mlčky,“ dodává Ivan.

Čtěte také:

   
25.02.2016 - Děti - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [29] stromzivota [*]

  No to snad nemyslíte vážně, že miminko v tomto věku je schopno manipulace, ba dokonce, že je až vychytralé.Vzpamatujte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 05.03.2016, 21:54:08
 2. [28] rychenza [*]

  Takze Karolina bude brzy nejspis dalsi samozivitelka, nechapajici, proc si jeji manzel nabrnkl sousedku, kdyz prece meli taak krasne manzelstvi a uzasneho mimiska. A tchyne ji v tom placi bude podporovat.

  Existuje taky moznost dat detskou postylku do loznice, ne na druhy konec baraku. Na druhou stranu, pokud chce Karolina maleho pres den neustale tahat, jeji vec, jeji bic.

  superkarma: 2 29.02.2016, 00:16:32
 3. avatar
  [27] LadyZ [*]

  Chce to druhý dítě. Malýmu je 8 měsíců? Tak to je ještě čas do roka a půl a pak dalšího sviště. Neteř byla to samý, při druhém už to bylo lepší, protože se dvěma si zas tak nemohla hrát a bylo třeba začít makat. To ani nevařila, protože na to neměla čas, furt měla holku v náručí a u prsu (starší je holka, druhý je kluk) a kojila ji do skoro tří let. No horor a nedala si říct. Dneska chodí holka do druhý třídy a klouček půjde do školy letos a když na ty časy zabrousím, tak obrací oči v sloup a mává rukama.

  superkarma: 0 28.02.2016, 11:12:54
 4. [26] Ifankar [*]

  Fakt nechápu, kde se v lidech, jakožto prostě a jenom dalším živočišném druhu, vzala ta zvrácená myšlenka, že svoje mládě, ideálně hned po porodu odloží někam do postýlky kus od matky. V přírodě každá samice chápe, že má mládě opečovat a zvířata podobná nám spí s mláďaty na jedné kupě.

  Osobně jsem přesvědčená, že lze dítěti poskytovat lásku a nastavit hranice a přitom ho nelámat.

  V 8m dítě komunikuje pláčem, a když ho budu ignorovat, jaký mu dávám příklad? Že mi na jeho komunikaci nezáleží? Jaké cesty pak dítě bude hledat, aby si jej matka všimla? V takovém věku matka vůči děťátku jedná instiktivně, a když jí láme srdce ho slyšet plakat, proč by v tom měla pokračovat, když je to nejspíš proti její přirozenosti?

  Pán ve článku by si podle mne měl uvědomit, že pouto matky je vůči dítěti prostě to nejsilnější, a být rád za svoji ženu, pro kterou je duševní zdraví jejich dítěte důležité. Čím méně bude prosazovat svoje potřeby a začne se zabývat potřebami svého dítěte, tím snáze nalezne rodinnou pohodu a cestu ke své ženě.

  superkarma: 0 26.02.2016, 22:23:14
 5. avatar
  [25] vladka321 [*]

  telelot — #4 cherinka — #14 Vychovala jsem čtyry děti a jedno nezletilé ještě vychovávám. Mladší syn byl velký uplakánek a já si dokonce pořídila tzv. klokanku a dělala jsem s ním prostě všechno. Všichni mi radili, jak ho mám odnaučovat, jak ho mám zvykat na samotu a já se opravdu snažila a potom si to vyčítala a stejně to nevydržela a nakonec chovala. Manžel byl naštěstí velmi hodný a moc mi pomáhal, ale byl jediný. Ostatní jen radili a leckdy i dost naléhali. Později se u syna začaly projevovat známky vážné nemoci a i lékaři najednou začali chápat, že nejsem jen přecitlivělá máma, jak bych také mohla, když jsem měla ještě další děti, že? Ale třeba si mysleli, že mu prostě jen nadržuji... Blbost, kluk byl nemocný a měl trápení, bolesti a nikdo nám to prostě nevěřil, že matka pozná, že dítě není spokojeno (dokonce i z pohotovosti mě vykázali, a následně mi dítě zkolabovalo - dodnes nechápu postup lékařů. Ten frmol a omluvy potom mi byly ...věřte potom všem celkem fuk. Oni nezažili a tudíš stejně nikdy nepochopí) Jedinou satisfakcí je mi láska dětí a důvěra!!!

  Dnes, když vím, jak syn trpěl, ještě více bych chovala, rozmazlovala a naléhala na lékaře, ať něco dělají. Po synovi se nám ještě narodila holčička a představte si, že ta přecitlivělá matka začala chodit do práce velmi záhy. Dcera je samostatná, ale pokud chce, tak si klidně ještě ve svých téměř dvanácti k nám do postele vleze a je to fajn společně si v posteli číst, koukat na telkum, učit se, nebo si jen tak holčičkově povídat. Nevěřily byste, co mají dnes ty holky za trable a starosti, co je rozesměje...Sml16

  superkarma: 0 25.02.2016, 23:05:38
 6. [24] slavuska [*]

  mě přijde že se chová úplně správně, tak malé dítě mámu potřebujeSml22 mám děti nošené v šátku, spící s emnou v posteli, mám 3 takové kousky, a žádný teror s enikdy nekonal, dva starší jou na svůj věk možná až nadprůměrně samostatní a šikovní 4 letý a 6 letý klučina, nejmenší má 13 měsíců, pochovám kdykoliv chce, spí se mnou v posteli, ale ničeho nezneužívá. miminku je potřeba dodat jistotu, že v tom velkém světě není samoSml22. no a postýlka? z ěnjakých možná skoro 7 miliard lid na planetě spala v postýlce maximálně tak miliarda, jako kojenci, ostatní hezky u maminky. tak co je přirozenéSml79

  superkarma: 0 25.02.2016, 22:39:00
 7. avatar
  [23] SNÍŽEK [*]

  znám jednu bláznivou matku,která odsunula manžela na vedlejší kolej,koupila si letiště a spí na něm se svými syny Sml68

  superkarma: 0 25.02.2016, 18:54:41
 8. avatar
  [22] Mickey Mouse [*]

  vodilulu — #17 Ano, dítě se nemá jak jinak přihlásit, než brekem. Ale to neznamená, že každý brek je oprávněný a znamená nějaký problém. Jestliže si mimino brekem vynucuje trvalý kontakt s rodičem, neměli by mu ustupovat.Mimo jiné proto, že takhle nepoznají, jestli dítě brečí jen ze vzteku, nebo jestli to dítě doopravdy něco bolí. Umím si představit, že dítě před spaním uspí matka u sebe v posteli (i když nevím proč by to dělala zrovna tam), ale potom by stejně mimino měla přemístit do jeho postýlky. Společně v jedné posteli spát nemají. A už vůbec ne tak, že musí odejít manžel.

  superkarma: 2 25.02.2016, 17:27:26
 9. avatar
  [21] phoebe24 [*]

  vodilulu — #17njn, každé dítě je jiné a i každý rodič je jiný. Já měla spokojené neřvoucí dítě, které spalo od narození jen a pouze ve své vlastní postýlce. Takže jsme v pohodě naplánovali další přírůstek velice brzy. Mladší mimís sice nebyla tak neřvoucí jako starší ségra, ale anžto jsem to mimo jiné neřešila společnou postelí, tak v osmi měsících už byla díťátkem spokojeným a neřvoucím. Já to vidím takhle: jaký si to uděláš..... Někomu možná vyhovuje i ta společná postel, ale zajímalo by mě, kolik děcek se do té společné rodinné postele vejde najednou, pokud se rodiče chtějí v noci opravdu vyspat. Podle mě je i to jedno mimino (batole) moc.

  superkarma: 0 25.02.2016, 16:13:30
 10. avatar
  [20] rusalka2008 [*]

  To je prostě opičí láska, já své děti milovala, ale do postele za námi mohly jen občas a né na celou noc. Tátu takhle odstavit je velká chyba...

  superkarma: 0 25.02.2016, 16:08:12
 11. avatar
  [19] gerda [*]

  Ani nevím, proč jsem si vzpomněla na tu hororovou povídku R. Dahla Královská (mateří) kašička....Sml24

  superkarma: 0 25.02.2016, 15:45:45
 12. avatar
  [18] SNÍŽEK [*]

  pletou si na sebe bič,možná se to srovná s příchodem druhého dítěte,ovšem jestli pán bude připuštěn Sml80

  superkarma: 0 25.02.2016, 15:45:38
 13. avatar
  [17] vodilulu [*]

  Kadla — #9 ja zas nesouhlasím s vami - ani ne rocni dite proste nema moznost se jinak prihlasit nez brekem. je to prirozene protoze lidi maji pudy a kdyz si mysli ze jsou v ohrozeni tak proste breci. sice nas uz doma nic nesezere ale to dite nevi. udelat z ditete rozmazlence jde udelat i jinak zalezi jakou ma vychovu jak se k nemu ostatni chovaji. pokud se boji bude se upinat vic a vic na nekoho urciteho a pak hysterci pokud je jinak. dite ma mit jistotu v rodicich . me dcera rok a pul spi jak v posteli vedle v pokojicku tak s nama - problem stim nemame kdyz je u sebe nerve ale proc se pred spanim nepomazlit a neusnout vsichni to na jednoluzku nejde. kdyz jdu pryc nerve, dokaze bezzeme fungovat dlouho, uspat ji umí kdekdo, doma me za sukni nedrzi krecovite. a to nemela pekny vstup do zivota (cisar) tak proste to objetí je potřeba a léčí rány na obouch stranach. pokud ale spani v posteli vadi druhemu maji to resit spolu jako par i jako rodina. holt s kojencem tezko muzou delat sexualni orgie celou noc. a milovani neni limitovano postelí ;) holt mam spoKojene dite co nerve tak proc si to neuzivat vyroste a uz se to nikdy nevrati.

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #21
  2. na komentář reaguje Mickey Mouse — #22
  superkarma: 1 25.02.2016, 15:18:11
 14. avatar
  [16] Lídy [*]

  Najít rozumnou míru je těžké, ale paní by si měla uvědomit, že kromě dítěte má taky manžela a že je jen otázkou času, jak dlouho ho bude bavit být na vedlejší koleji. Jinak nevidím nic špatného na tom, nechat osmiměsíční dítě brečet, když je přebalené, nakrmené a jinak evidentně zdravé. I takhle staré děti už si umí vynucovat pozornost, ale stejně dobře umí i pochopit, že v určitých situacích pláčem ničeho nedosáhnou.

  superkarma: 3 25.02.2016, 14:20:28
 15. avatar
  [15] navia [*]

  Moje dcera taky občas spala se mnou v posteli, protože se v noci chtěla kojit. Ale usínala v postýlce. Při nočním kojení jsme občas usnuly obě....

  Když jsem ji odstavila, spala v postýlce - je teda fakt, že jí byly 2 roky a že jsme ji asi přesunuli jako "velkou holku" k staršímu bráchovi do pokojíčku.

  Dnes je jí 20 a rozmazlená fakt není.

  superkarma: 0 25.02.2016, 13:10:42
 16. avatar
  [14] cherinka [*]

  vodilulu — #2 vladka321 — #1 Nesouhlasím, paní si opravdu na sebe šije bič. Osmiměsíční dítě už umí být pěkně "vyčurané". A v posteli pořád? Ne, dítě má vědět, že se spí v postýlce. Ne poořád v náručí nebo v manželské posteli. Pomazlit, to ano, ale pokud je zdravé tak spát ve svém.

  1. na komentář reaguje vladka321 — #25
  superkarma: 0 25.02.2016, 12:46:24
 17. avatar
  [13] Altamora [*]

  Dceru jsem taky nosila, kdykoliv chtěla, tedy skoro pořád. Byla takové myší mládě, potřebovala kontakt. Spala sama. Mám tvrdý spánek a mohla bych ji zalehnout. Byla dost bojácná, měla jsem obavy, že se mé sukně nikdy nepustí. Je to dávno, takže musela do jeslí a do školky a časem se otrkala. Do světa se pak pustila sama, není buchta domácí. Rozmazlená nikdy nebyla. Ustupovala jsem jí jen v tom chování, v ostatních věcech ne. Kdyby tam nebyla ta babička, která dceru podporuje v tom, že otec je nedůležitý a manžel vhodný pouze jako otec (tak to na mě působí, i když to tam není napsáno), tak bych neměla strach, že synbude rozmazlený.

  superkarma: 0 25.02.2016, 11:38:13
 18. [12] atej [*]

  taky souhlasím, že si je dítě vědomo slabin velmi brzo. Já mám 15 měsíční holčičku a taky měla brzo snahu si prosazovat svou. Já ji pomazlím ráda, ale nemůže mi viset na krku jako opice celý den. A rozhodně spí sama ve své postýlce. V naší spala jen asi dvakrát, když byla nemocná. Teď je už celkem samostatná, a bývá na hlídání u babiček i půl dne a je naprosto spokojená. A netrpím pocitem, že bych kvůli tomu byla krkavčí matka.

  superkarma: 2 25.02.2016, 11:25:26
 19. avatar
  [11] OlgaMarie [*]

  Kadla — #9 Dítě vycítí slabšího velmi brzy.

  superkarma: 0 25.02.2016, 09:59:51
 20. [10] teufel [*]

  Každý své dítě miluje, ale tyhle opičí matky naprosto nesnáším.Sml57

  superkarma: 1 25.02.2016, 09:55:55
 21. avatar
  [9] Kadla [*]

  vodilulu — #2S tím bych si dovolila nesouhlasit. Osmiměsíční dítě moc dobře umí "hrát na city". Viděla jsem to v okolí mockrát. Kolega na to doslova dojel.. Chovali se k dítěti přesně jako v tom článku a dítě jim nespí ještě teď ve 4 letech a všechno si vyřve...

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #11
  2. na komentář reaguje vodilulu — #17
  superkarma: 3 25.02.2016, 09:53:04
 22. [8] Rikina [*]

  Sml80 Rozmazlí si to dítě tak, že jí bude pořád viset na sukni a nebude moct jít v klidu ani na záchod. Dobře jí tak. Ovšemže to není žádný úžasný vklad do budoucna a pak budou problémy, tím větší, čím větší bude to dítě. Ale některým ženám je naprosto marné to vykládat, ony s nimi totiž mlátí ty těhotenské a mateřské hormony kolikrát ještě tak rok až dva poté, co se dítko narodí. Tudíž s nimi není rozumná řeč. Plně chápu pána, že už ho to nebaví. Taky by mě nebavilo spát na gauči a být v domácnosti páté kolo u vozu, na žebříčku daleko za tchýní. Sml57

  superkarma: 3 25.02.2016, 09:50:16
 23. [7] zzandaa [*]

  telelot — #4Taky znám takový případ. Matka se tak upnula na jedinnou dceru, že když přišla, že s ní bude spát v ložnici, otec musel chtě nechtě do pokoje. Tím je dle mého i rozeštvala. Ona o něm mluví jako o nejlepším příteli a odstěhovala se i s dcerou...

  superkarma: 0 25.02.2016, 09:09:13
 24. [6] bobani [*]

  všeho moc škodí

  superkarma: 0 25.02.2016, 08:53:34
 25. [5] Darmovzalova [*]

  Sml80

  superkarma: 0 25.02.2016, 08:05:48
 26. [4] telelot [*]

  vladka321 — #1 nóó, já jsem kdysi pracovala s kolegou (byl ve vedoucí funkci - náměstek), který přesně takhle dopadl. Když jsem nastoupila do podniku, jeho dcera už maturovala a přesto JEŠTĚ POŘÁD spala s matkou v ložnici, zatímco "otec" měl k dispozici dětský pokojík...Sml22

  1. na komentář reaguje zzandaa — #7
  2. na komentář reaguje vladka321 — #25
  superkarma: 2 25.02.2016, 07:04:03
 27. avatar
  [3] gerda [*]

  No, možná by bylo dobré mít dítě dvě. Všeho by mělo být s mírou, i toho chování i toho odvykání. Pokud není místo ani k manželskému sblížení v posteli, brzo bude psát paní. O tom, že jí manžel zahýbá. Dítě má rodinu tmelit, aspoň se to tak říká.Sml57

  superkarma: 2 25.02.2016, 06:35:09
 28. avatar
  [2] vodilulu [*]

  takhle male dite si nic nevynucuje. kontakt je dulezity je to pro nej jistota ve velkem svete. a nechat dite vyrvat je to nejhorsi - kdyz se clovek boji potrebuje podporu a ne zavrzeni a zavreni dveri do pokoje. nebo narvani dudliku aby se pokazilo kojeni...

  1. na komentář reaguje Kadla — #9
  2. na komentář reaguje cherinka — #14
  superkarma: 1 25.02.2016, 00:56:14
 29. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Ó jé, zase jeden chlap, co si myslí, že to dítě se bude nosit do dospělosti. Láskou se nic nezkazí a každé dítě, které je milováno je prostě méně, či více rozmazlováno Sml80.

  Tchýni bych k výchově ale také mít nemusela!!!

  1. na komentář reaguje telelot — #4
  2. na komentář reaguje cherinka — #14
  superkarma: 2 25.02.2016, 00:13:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme