.

„Manžela vídáme párkrát do roka. Vyměnil rodinu za nákladného koníčka,“ zlobí se Pavla

Vztahy

„Manžela vídáme párkrát do roka. Vyměnil rodinu za nákladného koníčka,“ zlobí se Pavla

O mužích se říká, že ve středním věku chytají druhou mízu. Na Pavlina (43) manžela to tedy sedí dokonale. I on přehodnotil svůj život a opustil rodinu. Neodešel ale za jinou ženou. Objevil zcela jinou vášeň.

„Svého manžela poslední dva roky vidím všeho všudy tak měsíc a půl v roce. Ostatní dny jsme v kontaktu jen prostřednictvím telefonu či mailu. Tedy jen v případě, že má zrovna signál nebo přístup k internetu. Je totiž neustále někde mimo civilizaci. Na stará kolena, teď to samozřejmě s tím věkem přeháním, se z něho stal cestovatel,“ vypráví o zálibě svého muže Pavla, který do té doby odmítal odjet s rodinou na jakoukoli dovolenou. Jako podnikatel s vlastní firmou na to neměl čas.

Všechno se obrátilo, když mu jeho kamarád dal k pětačtyřicátinám letenku. Byla do Kambodže a na poukazu stálo, že je na „chlapskou expedici“. Měli na ni vyrazit s partou kamarádů. Ivan se nejdříve trochu zdráhal, ale když mu jeho společník ve firmě po sté řekl, že na firmu dohlédne i sám, odjel s nimi na celé tři týdny. Když se vrátil, byl jako vyměněný. Nemluvil o ničem jiném. No a za měsíc už vymýšleli, kam se vydají příště,“ vzpomíná Pavla.

louceni

Netrvalo dlouho a odjížděli s kamarádem na další výpravu. „Po nějakém čase Ivan převedl své pracovní povinnosti na společníka. S firmou ho pojilo v podstatě už jen to, že mu z ní chodila výplata. Vůbec se mi to nelíbilo a dala jsem mu jasně najevo, že už to trochu přehání. On mi ale jen vyčetl, že nikdy nikde nebyl, a tak to teď musí dohnat. Jenže kolikrát já ho přemlouvala, aby se mnou a dětmi někam jel!“ říká Pavla s tím, že manželovy expedice, jak jim říkal, nabraly na četnosti. S kamarádem vyrážel do exotických krajů, ať už na kteroukoli světovou stranu, stále častěji. A na stále delší dobu. Nebylo výjimkou, že v některé zemi strávil i dva měsíce. A ani po dvou letech svou zálibu nehodlá přesunout na druhou kolej. Tam zůstává jeho rodina.

Jsem teď na všechno sama. Chodím do práce, starám se o rodinný dům i o naše děti. Ty jsou už naštěstí samostatné, Mirkovi je sedmnáct, Žanetě šestnáct, ale stejně! Tím, jak jsou v pubertě, potřebují někdy ještě větší dohled. Jinak by snad ani nedostudovaly! No a táhnu to vlastně i finančně. Každý si myslí, že když má manžel vlastní firmu, jsme „za vodou“. Jenže veškeré peníze z ní padnou na Ivanovo cestování!“ rozčiluje se Pavla, která už začíná být alergická na otázku, proč nevyrazí do světa s manželem. „Není čas, peníze a vlastně ani chuť trmácet se měsíce mimo civilizaci! Tedy ne že by mi to muž kdy nabízel…“

Kromě vzteku na, podle jejích slov sobeckého, manžela teď řeší i to, zda má cenu pokračovat v jejich vztahu. „On do něj v podstatě nic nepřináší. Žiju tady jako kůl v plotě. Milence si hledat nechci, nepřijde mi to správné. I když si nedělám iluze, že on je mi na těch cestách stoprocentně věrný… A tak uvažuju o rozvodu. Ale je hrozně těžké udělat ten první krok, zvláště když se mezi námi v podstatě nic hrozného nestalo. Jenže Ivan nevypadá, že by se chtěl s cestováním rozloučit. A já si ještě nepřipadám stará, abych musela dožít bez partnera po svém boku, který mi bude oporou!“ dodává Pavla.

Čtěte také:

   
16.11.2015 - Ona s ním - autor: Julie Hájková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [35] chanahd [*]

  Altamora — #27 Naprosto s tebou souhlasím.

  superkarma: 0 07.01.2016, 13:17:28
 2. avatar
  [34] Barbora10 [*]

  Barbora10 — #33Taky něco podobného mám doma....taky si pamatuju doby, kdy jsme s dětma byly na prvním místě, ale potom se začal věnovat svému koníčku, po kterém toužil už jako malé dítě...a vše se otočilo....ono to bylo jiné už i předtím, protože pracoval mimo domov a domu dojížděl jen na víkend..potom ustalo i to. Věnuje se potápění, tak jezdí všude možně...třeba i jenom za humna, ale přesto je pryč. Na všechno jsem sama, vztah vychladl...naštěstí (nevím, jestli naštěstí)...ví a tvrdí, že já děti vychovávám a on nás jen zabezpečuje finančně..Už mě ani nebyví věčné dohady a spory...já potřebuji taky vypadnout...věnovat se sobě...taky kolikrát nevím, co dělat...jsem spolu už jen jako spolubydlící..je to těžké....

  superkarma: 1 19.11.2015, 18:57:24
 3. avatar
  [33] Barbora10 [*]

  Sml80

  1. na komentář reaguje Barbora10 — #34
  superkarma: 0 19.11.2015, 18:51:15
 4. avatar
  [32] kareta [*]

  Rikina — #31ona taky pracovalaSml80. Možná za méně, ale děti mají společné a pokud se rozhodli, že je bude vychovávat paní, a ne chlva, tak měla MOŽNÁ nižší plat. ono podnikání není vždy tak výnosníé, aby mohl druhej sedět na prdeli a nic nedělat, nemluvě o tom, že starost o barák a rodinu je občas práce na plnej úvazek, zvláště když je chlap furt v prdeli. Nehledě na to, že se v této sféře pohybuju a fakt to není o tom, že dřeš jak pako 12-16h denněSml30Sml23. na dovolenou se nejezdí, protože si myslí, že jsou nenahraditelní a chvilku trvá, než zjistí, že se to bez nich nepo**eSml79. Rozhodně ne proto, že jsou ták strašlivě vytížení. nehledě na to, že pokud paní táhne barák a rodinu sama finančně, tak patrně nevydělávala zrovna pakatel ani před tím.

  superkarma: 2 17.11.2015, 13:19:08
 5. [31] Rikina [*]

  kareta — #29 Ano, peníze jsou společné, a pán je zřejmě plno let téměř všechny dával jenom rodině, až před dvěma roky zjistil, že by nemusel. Že by je mohl taky použít i pro sebe. Jsou muži, kteří rezignují, a celý život to táhnou sami, a jejich manželky se jen vezou a využívají právě toho, že peníze jsou společné, schovávají se za děti a za povinnost muže živit rodinu. Samy přitom přispívají minimálně, a považují to za samozřejmé. Přece na to toho chlapa mají, proto se vdaly, aby se nemusely starat, aby se o ně staral ten chlap. No a čas od času se přece jen některý takový muž probere, zjistí, že jsou i jiné možnosti, a hleďme, hned je zle. Paní to dle jejích slov "táhne" teprve dva roky a už se jí to nelíbí, že to její muž předtím táhnul násobně delší čas, to nevidí. To bylo přece očekávané a v pořádku, tak to má být. Ale teď přestal být užitečný, tak se paní rozvede a najde si jiného troubu, který jí bude tou oporou - rozuměno nebude si vymýšlet a bude pěkně makat a zabezpečovat, nosit výdělek jí a ne ho utrácet za cestování. Sml57 Nemůžu si pomoct, mně to sympatické není. Sml80

  1. na komentář reaguje kareta — #32
  superkarma: 0 17.11.2015, 11:45:42

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] RenataMor [*]

  trochu úlet

  superkarma: 0 17.11.2015, 10:43:00
 2. avatar
  [29] kareta [*]

  Rikina — #18ona se mu o ten barák ale starala, vychovávala děti, taky chodila do práce. Kolik kdo vydělá j v manželství irelevantní, peníze jsou společné a paní se taky neflákala. taky mohla ona říct báj báj, jedu do Argentiny, mám toho dost, vrátím se za 2m, v práci si vzít neplacené volno a chlap by to MUSEL zacvakat a starat se pro změnu on.Sml80. tady jednomu evidentně jeblo. Kdyby jel 1x do roka, třeba na 6 týdnů, dalo by se to brát jako koníček. Tohle je úplbně mimo.

  1. na komentář reaguje Rikina — #31
  superkarma: 1 17.11.2015, 09:32:46
 3. avatar
  [28] Eva_CZ [*]

  Altamora — #27 Sml67

  superkarma: 1 17.11.2015, 02:42:36
 4. avatar
  [27] Altamora [*]

  ToraToraTora — #21 Chodí do práce, stará se o dům, zahradu a děti. A hlavně je na všechny starosti s pubertálními dětmi sama. Nejde o to, jestli se umí nebo neumí zabavit, jde o to, že je sama a cítí se zneužívaná. Naprosto chápu, že to chce ukončit. Kdyby nic jiného, polepší si finančně, protože alimenty na děti bude muset otec dětí platit. Teď si může utrácet dle libosti s pocitem, že na to má právo a nemusí se ohlížet na potřeby svých dětí. Gaučový povaleč je na zabití, ale tyhle typy taky. Děti nestačí zplodit, je taky třeba se jim věnovat. Dokonce i těm starším deseti let.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #28
  2. na komentář reaguje chanahd — #35
  superkarma: 11 16.11.2015, 22:36:18
 5. [26] Karo Líná [*]

  Některé jste tady osočily tu manželku, že ona je ta pasivní, co nikam nechce. Jenže hned v úvodu článku je: ".....vypráví o zálibě svého muže Pavla, který do té doby odmítal odjet s rodinou na jakoukoli dovolenou. Jako podnikatel s vlastní firmou na to neměl čas."

  Z toho mi moc nevyplývá, že ona chce jen sedět doma. Dovolené evidentně podniká Sml80 Ale pána zřejmě klasické dovolené nelákají a taky najednou na ně má čas, zatímco předtím ne. Ne každého ale taky lákají dovolené v divočině, v exotice, mimo civilizaci atd. Mě by do takových destinací nedostal nikdo ani heverem Sml30 Prostě bych se zařídila podle svého. Manžela bych nenutila, nepřemlouvala - za své v minulosti těžce vydělané peníze má právo si dělat co chce. Ale to ta ženská taky Sml24

  superkarma: 4 16.11.2015, 22:19:58
 6. avatar
  [25] SNÍŽEK [*]

  rusalka2008 — #24 to je fakt,měli by si vážně promluvit.On si žije sobecky jak se mu líbí bez ohledu na rodinu.

  superkarma: 1 16.11.2015, 19:35:11
 7. avatar
  [24] rusalka2008 [*]

  Pokud se paní rozvede a požádá o slušné alimenty, má pán po velkém cestování...

  1. na komentář reaguje SNÍŽEK — #25
  superkarma: 4 16.11.2015, 17:15:11
 8. avatar
  [23] rusalka2008 [*]

  To už asi není partnerství, když jeden vše hodí na druhého a sám si užívá po svém... Hlavně, že se má kam vrátit, že? Každý extrém je na h....

  superkarma: 3 16.11.2015, 17:13:43
 9. avatar
  [22] paníliška [*]

  gerda — #1 Přesně tak, chce volnost, ať ji má, zamávat a zařídit si život po svém. Sml67

  superkarma: 1 16.11.2015, 16:37:57
 10. avatar
  [21] ToraToraTora [*]

  knihovna — #17 To je právě to. Vyčítá mu, že je furt sama, tak se chce rozvést, aby byla sama? Podle mě chlapa jiného nehledá. neumí se zabavit ve volném čase. Skoro dospělé děti už tolik péče nepotřebují. A co dělá ona? má nějaké koníčky nebo jen fňuká?

  1. na komentář reaguje Altamora — #27
  superkarma: 0 16.11.2015, 14:03:40
 11. avatar
  [20] ToraToraTora [*]

  Rikina — #19Právě že z článku není poznat co přesně by chtěla, jaké řešení nabídla. Zda má pán ještě nějaké sny, které si splní a dost nebo chce emigrovat. A co na to říkají děti? Jaké řešení nabídla?..... je to zase takový divný kočkopes

  superkarma: 0 16.11.2015, 14:00:51
 12. [19] Rikina [*]

  ToraToraTora — #16 Ona by možná chtěla, ale zřejmě na klasickou dovolenou s dětmi někam do hotelu. Sml80 To asi nebude to, co by pána zajímalo, jestliže mu jde o "expedice" mimo civilizaci. Navíc odhaduji, že 14 dnů v hotelu v luxusní destinaci vyjde dráž než celé jeho dvouměsíční expedice kamsi do džungle.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #20
  superkarma: 0 16.11.2015, 13:56:52
 13. [18] Rikina [*]

  No tak jestli cca 20 let chodil jen do práce a domů, makal ve firmě, aby manželka měla dům, aby je všechny uživil, snažil se, aby firma prosperovala a jeho rodina měla všeho dostatek, to bylo v pořádku, to se očekávalo, bralo se to za samozřejmé - a potom mu najednou docvaklo, že to tak nemusí být napořád, že život může vypadat i jinak... Ani se mu snad nedivím. Sml80

  1. na komentář reaguje kareta — #29
  superkarma: 1 16.11.2015, 13:53:23
 14. [17] knihovna [*]

  Kdyby ženu miloval, nevzdaloval by se tak na dlouho. Těžké je zařídit se dle svého. Chápu tu samotu, je dost skličující. Určitě bych si našla milence či kamaráda, není to jednoduché. Chlapi k něčemu nevisí na stromech. Sjížděla bych seznamky a ono by se nějaké rozptýlení snad našlo. Sml16

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #21
  superkarma: 1 16.11.2015, 13:50:33
 15. avatar
  [16] ToraToraTora [*]

  cherinka — #14 Já bych mohla. Ale tohle paní v článku neřeší. ona totiž nikam nechce. Chce mít jen manžela doma. A kde není kompromis, končí sranda.

  1. na komentář reaguje Rikina — #19
  superkarma: 1 16.11.2015, 13:49:29
 16. avatar
  [15] cherinka [*]

  cherinka — #14 A děti nejsou malé - to mi vypadlo.

  superkarma: 0 16.11.2015, 13:46:08
 17. avatar
  [14] cherinka [*]

  ToraToraTora — #10 Já bych těžko mohla z práce odjet na 3 týdny, natož měsíce. A děti nejsou, ale aby byly tak dlouho samy??? Sml80

  1. na komentář reaguje cherinka — #15
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #16
  superkarma: 4 16.11.2015, 13:45:12
 18. [13] Nikar [*]

  ToraToraTora — #10ne každý má zaměsntání, aby mohl každou chvíli na měsíc nebo více odjet, navíc jsou tu děti, nejsou pořád sice malé, ale ani dospělé....

  superkarma: 3 16.11.2015, 13:36:54
 19. avatar
  [12] ToraToraTora [*]

  iřka — #11 Ale není. Všímej, kolik je v tom článku prázdných míst. Vzbuzuje víc otázek než dává odpovědí.

  superkarma: 1 16.11.2015, 12:24:13
 20. [11] iřka [*]

  To je těžké.Sml15

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #12
  superkarma: 0 16.11.2015, 12:08:08
 21. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  Jo paní párkrát říkala, že by někam vyrazila? Ale sama nikdy nic nenaplánovala....hmmm, tak to pán dohání. A že by s ním jela a ráda? kecá. jak sama říká, děti už jsou samostatné, takže kdyby to tak bylo, už sedí v letadle.

  jj, tohle jste, paní, prokoučovala. o vztahu se nekecá, vztah se musí udržovat.

  1. na komentář reaguje Nikar — #13
  2. na komentář reaguje cherinka — #14
  superkarma: 2 16.11.2015, 11:48:28
 22. avatar
  [9] navia [*]

  OlgaMarie — #8 Sml67

  superkarma: 0 16.11.2015, 11:20:23
 23. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Když už o chlapa takřka přišla, tak ať se postará, aby nebyla i chudá.Sml57

  1. na komentář reaguje navia — #9
  superkarma: 6 16.11.2015, 10:39:58
 24. avatar
  [7] Eliana [*]

  Pokud by mne nebral na pár cest sebou, tak bych to skončila nebo neskončila, ale zařídila se podle svých potřeb

  superkarma: 0 16.11.2015, 10:03:51
 25. avatar
  [6] lavazza2 [*]

  Vždyť už v podstatě sama je. Sml80 Asi bych ho postavila před hotovou věc ať si vybere co je pro něj důležitější, jako konečnou možnost ještě něco zachránit..

  superkarma: 3 16.11.2015, 09:41:47
 26. avatar
  [5] janaa1 [*]

  taky bych sa ním nebyla

  superkarma: 1 16.11.2015, 09:26:43
 27. avatar
  [4] Ni-ka [*]

  Já bych s takovým chlapem asi nezůstala.Vím, že je těžké odejít, ale.... on už de facto odešel.

  superkarma: 6 16.11.2015, 09:19:09
 28. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Tito muži jsou sobci a pryč od nich. Neříkám, že muž nemá právo mít nějaké koníčky, ale co je moc, to je moc. Co kdyby takhle začala cestovat ona, jak by se mu to líbilo?

  superkarma: 4 16.11.2015, 08:52:49
 29. [2] bobani [*]

  Aspoň si jsou vzácní

  superkarma: 0 16.11.2015, 08:28:37
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  Pán se utrhl ze řetězu a dohání zmeškané. Dala bych mu volnost, zamávala a hledala cestu vlastní.

  1. na komentář reaguje paníliška — #22
  superkarma: 12 16.11.2015, 06:18:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme