Vztahy

Manžela mi přebral chlap

Znám svého manžela osm let. První dva roky jsme byli velice blízcí přátelé a navzájem se svěřovali se svými nejtajnějšími myšlenkami. Pak jsme spolu z náhlé, obrovské a oboustranné lásky začali okamžitě žít. Po tom, co opadla první vlna, nastoupila další, méně intenzivní, ale stálejší a náš vztah byl po celou dobu jedním z nejkrásnějších, které znám. A tak to bylo až donedávna.
Loňský podzim jsem mu dala k narozeninám tetování. Tetoval ho můj známý, kterého on před tím neznal. Tetování vyžadovalo po čase opravu a tak tam manžel zašel. Už se znali, takže nebylo třeba, abych tam chodila s ním. Po další době vyžadovalo tetování další úpravu. Někdy v této době jsem po dlouhém očekávání otěhotněla. Pak, když už nebylo co upravovat, tam začal chodit manžel jen tak, na kávu. Káva se stávala čím dál častější a delší. Nevěnovala jsem tomu pozornost, byla jsem ráda, že si manžel našel dobrého kamaráda.
Pak ale od něj začal chodit až ráno přesto, že mi třeba slíbil, že v deset večer bude doma. Návštěvy byly čím dál častější. Nadávala jsem, brečela, nemluvila s ním – nic nepomáhalo. Někdy, když jsem byla obzvlášť hysterická, jsem vynadala i tomu tatérovi. Manžel začal nosit tatérovo oblečení. Přesto, že měl svého, hezkého oblečení dost, začal nosit to jeho, které mu bylo velké, bylo seprané a ve stylu posilovna. Jednou přišel i v jeho trenkách s tím, že se tam sprchoval a že si je od něho půjčil. Když potom přinesl své věci, které tam nechal, když se převlékal do těch tatérových, měl je čistě vyprané a vyžehlené. Přestal se kamarádit s ostatními přáteli a buď byl se mnou doma a hrál si na počítači, nebo spal a nebo byl u něj.
Krize vyvrcholila tím, že manžel dostal chřipku. Starala jsem se o něho týden a jakmile se postavil na nohy, utíkal ke svému kamarádovi. Chřipku jsem samozřejmě chytila od něj a ulehla. První dny, kdy mi bylo nejhůř, strávil manžel u kamaráda. Dávno jsem přestala být hysterická, uvědomila jsem si, že jestli chci, aby byl častěji doma, musí se doma cítit dobře. Zcela rozumně a klidně jsem mu řekla, že chřipka v těhotenství může být pěkný malér a že bych ocenila, kdyby se o mě staral jako já týden před tím o něho. Také rozumě pokýval hlavou a slíbil, že si tam jen pro něco skočí a brzy bude doma. Druhý den, v devět ráno, kdy stále ještě doma nebyl, jsem zavolala své kamarádce a požádala ji, zda by mi přinesla nákup a vyvenčila psa, abych nemusela ven. Jemu jsem řekla, ať už nechodí, že mi pomůže kamarádka. Nechtěla jsem ho vidět, strašně se mě dotklo, jak mě v tom nechal.
Během dne se stále omlouval a ptal, jestli už může domů. Večer jsem si řekla, že nemá cenu hádku natahovat a svolila. Byl se mnou doma tři dny a znovu musel pro něco ke kamarádovi a znovu tam zůstal do rána. Dnes jsem zjistila, že si tam odnesl kartáček na zuby a nějaké oblečení. Když jsem se ho v klidu ptala na důvod, řekl, že aby se tam mohl převléknout a osprchovat, když se tam zdrží. Vůbec nevím, co mám udělat, jak si to mám vysvětlit. Nevím, jestli je homosexuál, nebo ne, ale ať nad tím přemýšlím, jak chci, tohle normální přátelství není.
Četla jsem, že Freud říkal, že homosexualitu v sobě máme každý. Někdo více někdo méně. Pro někoho běhají na světě třeba jen tři lidé stejného pohlaví, do kterých by se dokázal zamilovat, pro někoho jich takových běhá tři sta. Je ten tatér jedním ze tří, z tří set, patří do té skupiny? Jediné, co mě drží před pádem do hlubokého smutku, je čekání na vytoužené mimčo, které nevím s kým budu vychovávat.

Lenka
   
03.03.2003 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [44] stasha [*]

  Podobný příběh znám a má i svůj konec. Ten hrdina, se kterým se kamarádka chtěla rozejít v dobrém, protože si chudáček podle ní pořád nechtěl přiznat svoji orientaci pod vlivem okolí apod. v podstatě obět konzervativní společnosti měl přítele jako zástěrku. Prý vykládal, jak spolu koukaj na video, chodí na pivo, no prostě kamarádi na život a na smrt. A normálně měl jinou ženskou. Pikantní bylo to oblečení - měl totiž u té druhé taky nějaký hadry a občas se mu to popletlo. Kdo by si to taky pamatoval, že? O té druhé nakonec řekla kamarádce maminka toho jejího povedeného přítele, protože už se na to nemohla koukat.

  superkarma: 0 06.03.2003, 20:06:11
 2. avatar
  [36] Toniniella [*]

  Lenka: V tom případě Lenko zopakuju svoji poznámku z prvního příspěvku. Je jedno, zda je ten člověk homosexuál, v tom případě by byl rozchod možná méně bolestivý než obyčejná klasická nevěra. Protože na chlapa bys prostě tolik nežárlila, nebo by Tě to tak moc nebolelo. Neexistoval by konkrétní viník.
  Ale je nutno si vyjasnit zodpovědnost, role, do kterých jste se dobrovolně napasovali. On TAKÉ!!! Začni s ním tedy řešit tyto otázky - zodpovědnost. Kdyby by to bylo nejlepší přátelství na světě, nemá Tvůj muž právo kvůli němu zanedbávat svoje povinnosti. Myslím, když to takto prohlížím znovu, že je to velmi nedospělý a nezralý člověk, nezodpovědný a kdyby neměl přítele, měl by něco jiného. Zřejmě si vůbec neuvědomuje svoji zodpovědnost a povinnosti které má, a to se rovněž velmi těžko změní. Asi zůstaneš sama v každém případě, ale měla bys tvrdě, ale v klidu, manželovi vyjasnit, že už není svobodný. Pokud to nepochopí, Bůh suď, asi rychlý rozchod.

  superkarma: 0 04.03.2003, 06:45:59
 3. avatar
  [34] clarCa [*]

  Lenko,
  kdyby to byla tatérka, taky bys mu věřila, že je to přátelství???? Sorry, ale chlap kterej se vykašle na těhotnou nemocnou manželku... Ať je to co je to, určitě není nic, co by svědčilo o jeho zodpovědnost, o tom, že mu záleží na vašem vztahu, dítěti, enbo tobě samé.

  superkarma: 0 03.03.2003, 20:40:00
 4. avatar
  [28] piškotek [*]

  Souhlasím se všemi článkami co se v nich píše ať si to vyjasníte. A pak ho vyhoď.
  A co rodina jako rodiče? Třeba by pomohly.
  Je to velice složitá situace, nedokážu si to představit.

  superkarma: 0 03.03.2003, 15:33:48
 5. avatar
  [27] piškotek [*]

  Souhlasím se všemi článkami co se v nich píše ať si to vyjasníte. A pak ho vyhoď.
  A co rodina jako rodiče? Třeba by pomohly.
  Je to velice složitá situace, nedokážu si to představit.

  superkarma: 0 03.03.2003, 15:32:54
 6. avatar
  [21] medved [*]

  ackoliv je to hloupe, tak casto byva prave mimi na ceste "spoustedlem" homosexualniho, do te doby potlacenoho chovani ...znam dva takove pripady ze sveho okoli ...nevim, mozna je to tim, ze kdyz ceka s partnerkou dite, tak si rekne, ze uz je to fakt na vazno a zalekne se toho...a jde konecne za hlasem sveho srdce...jestli je fakt homosexual, tak s tim se neda nic delat
  obe kamosky zustaly s miminama samy

  superkarma: 0 03.03.2003, 14:29:53
 7. avatar
  [20] Toniniella [*]

  Katka: V tomhle teda opravdu nesouhlasím. Člověk to může podvědomě potlačovat, protože to zkrátka je přece jen z mnoha hledisek složité. A pak to prostě zjistí. Zaplať pánbu, že už se za homosexualitu nestřílí, ale ve společnosti to jednoduché není a oni sami myslím taky kolikrát nevědí, co a jak.
  Opravdu jde hlavně o to, jak se postaví k otcovství a ostatním povinnostem, k nimž se již dobrovolně zavázal. A tam je třeba otevřeně pohovořit, ať už je pravda jakkoliv nepříjemná. Nejistota je mnohem horší, to Lenka nakonec uvidí sama.

  superkarma: 0 03.03.2003, 13:42:56
 8. avatar
  [18] *daisy* [*]

  Leni, jak uz tady hodnekrat zaznelo, nejlepsi asi bude popovidat si s manzelem... At vis, na cem jsi a muzes resit to svoje miminko, to je ted nejdulezitejsi. A jestli Tvuj muz neni schopny dostat roli otce ted, pred narozenim, co bude potom, az bude sviste na svete?

  superkarma: 0 03.03.2003, 13:25:35
 9. avatar
  [8] Lucimo [*]

  Wow, Leni tak to je huste! Myslim ze v prve rade by jste meli vyresit to, jestli se odstehuje, nebo jestli zustane, ale bude plnit to co slibil. Pokud je zamilovany, je pochopitelne, ze nic jineho nevidi, ale ty se trapis a to pro tehulku neni vuuubec dobre. Drzim palce!

  superkarma: 0 03.03.2003, 09:45:44
 10. avatar
  [7] Aja [*]

  Irko, to je prostě život...Moje spolužačka přišla po sedmnáctiletém manželství na to, že její manžel je homosexuál. Když jsme ji kdokoliv naťukávali už před svatbou, jestli je všechno v pořádku, tak nechápala, o co nám jde...Zeptala jsem se jí jednou přímo. Byla střašně pohoršená. Měli spolu dvě děti. Po sedmnácti letech ho našla u nich doma s chlapem...in flagranti.. Před tím jí vůbec nebylo divné, že bývá přes noc pryč, furt někam jezdí, bere noční směny...

  superkarma: 0 03.03.2003, 08:40:43
 11. avatar
  [6] Acinka [*]

  Leni, jednoznačně si musíte promluvit a vyřešit to seš těhotná a jen čekáš co se bude dít Držím ti moc palečky

  superkarma: 0 03.03.2003, 08:00:34
 12. avatar
  [5] Toniniella [*]

  Leni, s tímhle má přímou zkušenost asi málokdo, ale asi se to může stát. Měla by sis o tom s manželem promluvit otevřeně. Existují totiž dva problémy: homosexualita a osobní zralost a dospělost.
  Přímo se ho zeptej, jestli jde o vztah se vším všudy a pokud se Tvůj muž cítí být v tomto vztahu spokojen, asi s tím nepohneš. Ale měli byste pak v tom případě určit všechna pravidla. Pokud totiž není schopen dodržet předem stanovené úkoly a pravidla, nemá to nic společného s jeho sexuální orientací, ale s jeho osobní vyzrálostí. Může žít i s mužem, jestli mu to příroda velí, ale již dnes má své povinnosti, které na sebe vzal dobrovolně a měl by jim patřičně dostát. Bez ohledu na sexuální směry.
  Může být zamilovaný a poblázněný, ale čeká dítě a to je jeho provřadý program, který sám dobrovolně zvolil. Proto se na něj snaž podívat hlavně z tohoto úhlu, jak moc se na něj může spolehnout jeho vlastní dítě.
  Jakkoliv Tě tohle všechno bolí, budeš si muset na tyto otázky odpovědět a čím dřív tím líp. Jsi mladá a můžeš v životě ještě potkat spolehlivého a láskyplného partnera, s tímhle už asi hodnotný vztah neobnovíte. Ale otcem buď bude nebo ne. To je otázka jeho dospělosti.

  superkarma: 0 03.03.2003, 07:33:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme