Vztahy

Manžela mám ráda, ale Kláru miluji!


Čtyřiatřicetiletá Pavlína je hezká, štíhlá žena. Vystudovala farmacii, ale pak se chtěla stát letuškou. Nevyšlo to. Krátce nato potkala muže. Zamilovali se a vzali. Brzy se narodila malá Pavlína, a tak vyměnila ambice letušky za povinnosti mámy. Manželství vydrželo jen rok. 

„Neměla jsem z toho žádné trauma. Oba jsme věděli, že to není dobré, ale byla tu Pavlínka, a tak jsme to všelijak zkoušeli. Marně. Rozešli jsme se v dobrém. Karel je rozumný člověk a nemáme problém,“ vypráví Pavla.

No a potom přišel Simon. Byla to láska jako trám. On byl schopný veterinář, měl překrásný úsměv a malou přímo zbožňoval. Brával ji s sebou, když jel do práce – pracuje s hospodářskými zvířaty. Malé učarovali koně,“  pokračuje. Mohla jsem a chtěla být šťastná žena. Jen občas, když jsem usínala, měla jsem dojem, že to všechno, co se děje, co chci, aby bylo, není moje. Rovněž mě zaráželo, že při milování byly moje představy   neslučitelné s tím, co bych měla cítit,“ říká. 
Nejsem žádný hlupák a vím, že sexuální představy jsou ukázkou neuvěřitelné obrazotvornosti a ne vždy se shodují s realitou. Horší je, když člověk zatouží je realizovat. Dobře jsem věděla, že tohle už je trochu problém, ale dařilo se mi před tím utíkat,“
pokračuje žena.

Před dvěma lety Pavlína na jednom mejdanu, který probíhal v pražském penzionu blízko centra, potkala Kláru. Zřejmě nešlo o náhodu, protože náhody prostě nejsou. Klára v té době byla manželkou šéfkuchaře Miroslava, který společnosti Pavlíny vařil a manželku si pozval, aby trochu pomohla, protože hosté byli tehdy v počtu kolem třiceti lidí.

Když jsem Kláru viděla, když mi přinesla tu šunkovou rolku, podívala se na mě těma nádhernýma, zelenýma očima a řekla dobré chutnání, věděla jsem, že to, co mnou projelo, nebyly jen sympatie. Hlavou mi jelo – je krásná, nádherná, chtěla jsem se jí dotknout, třeba ji i políbit. Bylo mi z toho všelijak. Ona ale chodila k mému místu často, dokonce mi přišla dolít skleničku a přitom se mě dotkla. Věděla jsem, že to nebylo náhodou. Chtěla to. Cítila totéž,“ vzpomíná Pavla.

Tehdy si možná Pavla poprvé vědomě přiznala, že její fantazie a sexuální představy jsou skutečná touha. Zamilovala se do ženy, a to stejně jednou přijít zřejmě muselo.

Začaly se scházet. Klára řešila odchod od manžela, ale neměla odvahu to říct. Měla v té době tříletého syna. Pokládala to za prohřešek, něco, co se nesmí, bála se, že to manžela snad zabije. Možná by se takto tajně scházely ještě léta, kdyby její malý syn Lukáš nedostal akutní zánět slepého střeva. Do nemocnice ji vezla se synem právě Pavla a Simon se sešel s manželem Kláry.

Z jejich kontaktu vlastně vyšlo najevo, že Klára tráví veškerý čas s Pavlou a že se to snažily tajit. Proč by tajily obyčejné přátelství? Na tom přece není nic zlého. Leda, že by přátelství obsahovalo něco, co nechtěly ventilovat. Simon se Pavly zeptal, a ta nedokázala dál lhát. Také Mirek později Kláru podrobil výslechu, a ta se rovněž ze své lásky k Pavle vyznala.

Kluci se pak sešli a hrozně se oba opili. Přijeli k Pavlínce do bytu, kde jsem byla, a i když byli opilí, povídali jsme si poprvé ve čtyřech. Bylo to velice zvláštní. Řešili jsme nevěru, ale tak nějak jinak. Jinou, prostě to si nevymyslíte,“ usmívá se dnes jednatřicetiletá Klára.
Nebudete tomu věřit, ale dokonce jsme se smáli. Kluci, snad že byli opilí, špekulovali, jestli teda neskončí oni dva také v posteli, a tak podobně. Byly jsme s Pavlou rády, že to probíhá takhle. Vždyť obě jsme se hrozně bály,“
vypráví Klára.

Zase až taková idylka to ale celou dobu nebyla,“ doplňuje ji Pavlína. Simon plakal a bylo to moc smutné.“ 
To je pravda,“ souhlasí Klára. Mirek měl největší problém s malým, a taky se mě často ptal, jestli dělal něco špatně, nebo na mě byl třeba v sexu hrubý. Měl tendenci se z toho obvinit, a to jsem velmi těžko nesla, protože tak to prostě není. Myslím, že tohle má člověk prostě v sobě a po nějakou dobu se snaží tomu utéct, jenže málo platný, tohle je silnější než rozum,“ říká Klára.

V srpnu letošního roku se Pavlína s Klárkou přestěhovaly do domku Pavlíniných rodičů. Obě děti si vzaly, ale Simon s Mirkem je mohou kdykoli vidět. Jezdí často a jsou kamarádi. Spojila je vlastně láska jejich žen.
Oni dva spolu sice lože nesdílí, tedy ne v tom smyslu, protože na dovolené spali opravdu spolu v posteli, protože CK to tehdy nějak chybně vyhodnotila a bylo nutno jeden den spát jen na dvou manželských postelích. Tehdy si z toho dělali všichni čtyři velkou legraci. Simon si teď našel přítelkyni a nechal se slyšet, že jen doufá, že mu neuteče s jinou. Mirek je stále sám.

Co na to rodiče?

Klára
: Mám jenom tatínka a vysvětlit mu to jel Mirek. Byl z toho překvapený. Mirek mu přivezl na to skotskou, ale táta se panáka ani nedotkl. Celou debatu pak uzavřel slovy: „A je tohle Mirku vůbec nevěra, nebo se tomu říká jinak?“ Dnes jsme v pohodě.

Pavlína: Moji rodiče to vzali sportovně. Samozřejmě po prvním šoku. Tohle nikdo nemůže vzít jen tak, jako chleba s máslem. Mamka si s Klárkou dnes vyměňuje recepty a táta pořád dumá, jak se jmenuje ženská podoba slova zeť.  (Zeťová to prý ale nebude :)) Zatím i přes dvě vysoké školy, které má, přišel jen na to, že má zetě a taky snachu, no je v tom trochu zamotaný.

Klára a Simon přislíbili, že se zaregistrují na Ženu-in a na vaše případné otázky odpoví v diskuzi, tak neváhejte a ptejte se. Snad svůj slib vyplní.

   
24.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [59] ellinor [*]

  emma: většina lidí potřebuje mít svět černo-bíle jednoduchej a jasněj. Někdo má ve všem jasno v 15, někdo na to přijde v 35 a po nejednom hetero-vztahu. Ale většinou když se člověk ohlédne zpátky, najde pár momentek a historek a zasutejch vzpomínek, které v kontextu nově objevené orientace začnou dávat smysl...

  superkarma: 0 29.10.2008, 13:28:01
 2. avatar
  [58] emma [*]

  ellinor: ale to ještě jde. horší je všem vysvětlovat, že po rozchodu s ženskou sis našla zase chlapa

  superkarma: 0 29.10.2008, 09:30:21
 3. avatar
  [57] emma [*]

  Rikina: věř
  já už od té doby nikdy na nic neříkám NIKDY. opravdu NIKDY nevíš, co se ti v životě může stát

  superkarma: 0 29.10.2008, 09:29:23
 4. avatar
  [56] kareta [*]

  co tu plácáte o rolkách

  superkarma: 0 28.10.2008, 23:29:01
 5. avatar
  [55] biancab [*]

  je fajn,že to proběhlo tak klidně už kvůli jejich dětem.
  Jinak když jsem se vdávala před 2 apůl rokama,vyměnili jsme předkrm šunkovou rolku za krásné potahy na židle se saténovou stužkou.Kdoví co bychom se dověděli,kdybychom měli ten předkrm

  superkarma: 0 27.10.2008, 19:41:45
 6. avatar
  [54] ellinor [*]

  emma: taky mám ten pocit, že comming out tady všichni berou jako zábavnou historku. Jenže vysvětlovat něco podobného ve škole, školce, na úřadě, rodičům, v kostele...to fakt nebude žádnej med.

  superkarma: 0 27.10.2008, 15:41:49
 7. avatar
  [53] ellinor [*]

  ToraToraTora: no to by ses divila. Přítel žárlí na jednu bývalou víc než na všechny bývalé chlapy dohromady.

  superkarma: 0 27.10.2008, 15:39:50
 8. avatar
  [52] grizzly [*]

  No a jak to vzaly děti. Hmmm. A proč vlastně ta snaha být "normální" to že někdo je orientovaný jinak většina ví od sexuální dospělosti. Norma nenorma. K těm dvěma nešťastníkům, co mají dělat? Mohou se s tím jen smířit a platit alimenty na děti. Nevim nevím nechtěl bych tuhle krizi řešit. Lamentování nad tím co jako chlap dělal špatně - nic. Nejlepší je zapomenout a zmizet jim z života. Jenom považuji za sobecké, že si pořídily děti. Měly to udělat tak aby byl otec anonymní a dítě nebylo poškozeno vztahem k otci.

  superkarma: 0 27.10.2008, 14:29:21
 9. avatar
  [51] aninas [*]

  Rikina: myslim, ze to velice zlehcujes a zjednodusujes na to setkani nad sunkovou rolkou. Mela bys mit taky na pameti, ze do par radku tohoto clanku se jaksi nedaji popsat vsechny citove pochody vsech zucastnenych, proto je to shrnuto do takovych nejzakladnejsich etap. Zijeme ve spolecnosti, kde jaksi "normalni" je, ze zena s muzem zakladaji rodinu. Pavlinu z toho nevyjimaje. Taktez se snazila "splnit tuhle predstavu normalnosti" a svoje vlastni pocity odkladala stranou. Proto vypluje rada odlisnosti v sexualni orientaci az v pozdejsim veku a to jak u zen, tak i u muzu, kteri rovnez snatkem a zalozenim rodiny predstiraji "normalnost" sveho pocinani, ktere je vsak pro ne naprosto "nenormalni". Samozrejme, ze manzelstvi v tomhle pripade je pretvarka, ovsem ucinena pod jakymsi "psychickym natlakem od spolecnosti", protoze ta urcila jakesi "normy", ve kterych vlastne jedinec neni vubec svobodny.

  superkarma: 0 26.10.2008, 20:04:53
 10. [50] Rikina [*]

  Neuvěřím, že někdo nečekaně objeví svou pravou sexuální orientaci až ve dvaatřiceti letech, při osudovém setkání nad šunkovou rolkou. Buď to Pavlína věděla celou dobu, a pak ta její dvě manželství byla přetvářka, nebo má pravdu OlgaMarie v předchozím příspěvku. Oboje

  superkarma: 0 26.10.2008, 16:03:22
 11. avatar
  [49] OlgaMarie [*]

  Meander: V poslední době se provaluje u tolika lidí jiná sex. orientace, že buď se to netýká pouhých 4 % populace nebo se geometrickou řadou rozmáhá sexuální požitkářství. A i na to dojel antický Řím...

  superkarma: 0 26.10.2008, 14:57:01
 12. avatar
  [48] femme [*]

  katkadomu: a nemyslíš si, že by mu nakonec nic jiného nezbývalo?

  superkarma: 0 25.10.2008, 18:08:36
 13. [47] katkadomu [*]

  Tohle by můj chlap nepřekousl.
  Takže vás moc obdivuji.Vzít to tak lehce.
  U nás tato situace nehrozí.Já tyto vztahy nechápu,ale ani neodsuzuju.Ať si každý dělá o chce.Jen by mě zajímalo,jak to jednou vezmou ty děti.

  superkarma: 0 25.10.2008, 09:43:02
 14. [46] Rikina [*]

  No nevím, skoro mi to připadá jako ta horší varianta nevěry...

  superkarma: 0 24.10.2008, 17:32:34
 15. avatar
  [45] aninas [*]

  simmin: jses skvelej, ze ses odvazil sem do "jamy lvove"! A skvelej, jak zvladas onu situaci s Pavlinou. Mozna, ze ji az tak skvele nezvladas, neni to vse tak pohodove, jak se to cte, jiste sis v nitru prozil "sve", ale snaziz se ke vsemu pristupovat tak, jak to zivot prinesl. HODNE STESTI!!!!

  superkarma: 0 24.10.2008, 15:27:11
 16. avatar
  [44] ifulinkaa [*]

  emma: vím o čem píšu,pocity neznám,vyjadřuji svůj názor

  superkarma: 0 24.10.2008, 13:33:26
 17. avatar
  [43] Zázvorka [*]

  Článek je zajímavý, ale až příliž "růžově" napsaný! Nevěřím, že v opravdovém životě by to bylo vše tak jednoduché a v celku idylické!
  Ale více podobných článků! Je to lepší než se Lindsay Lohanová koupala s mrtvolou!

  superkarma: 0 24.10.2008, 12:32:26
 18. avatar
  [42] emma [*]

  Berčík: ifulinkaa: nevíte, o čem mluvíte

  superkarma: 0 24.10.2008, 12:17:35
 19. avatar
  [41] átéčko [*]

  simmin: šukovou rolku nejím. Ještě mi ji nikdo tak uhrančivě nepodal
  Doufám, že mezi nás občas zajdeš

  superkarma: 0 24.10.2008, 12:16:23
 20. avatar
  [40] ToraToraTora [*]

  Ti jejich chlapi to mají jednodušší. Pořád se ještě vztah mezi dvěma ženami nebere jako rovnocený a v očích mnoha mužů není sex ženy s ženou totéž, co ženy s mužem, většina to nebere jako nevěru, tudíž v mnoha případech odpadají výčitky, kdo komu zahnul

  superkarma: 0 24.10.2008, 12:02:22
 21. avatar
  [39] Žábina [*]

  simmin: tobě taky vše nejlepší

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:59:15
 22. [38] simmin [*]

  Žábina: Je to tak. Nemá smysl bojovat mezi sebou. Jsou tu děti. Mít z milované ženy přítelkyni není snadné. Je to ale lepší, než nemít nic. Děkuji Vám za rozhovor. Nakonec to bylo milé. Budu vás tady muset opustit. Přeji všem hodně pěkného čtení a spokojený život. S

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:47:17
 23. avatar
  [37] Žábina [*]

  simmin: díky, já si myslím že hodně důležité je to, že si neděláte s Pavlínou naschvály a vycházíte si vstříct...alespoň tak to na mne působí

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:29:45
 24. avatar
  [36] Suzanne [*]

  simmin: díky

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:23:31
 25. [35] simmin [*]

  Žábina: Děkuji. I Tobě hodně štěstí.

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:22:06
 26. avatar
  [34] Žábina [*]

  simmin: bereš to rozumně, určitě jsi fajn chlap
  přeju hodně

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:21:22

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [33] Anai [*]

  Tyhle články mám ráda, ale je to síla...já nevím, o čem bych se simmim diskotovala, prostě je to tak, jak to je...

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:07:08
 2. [32] simmin [*]

  Suzanne: Vím, že to tak nebude,že se nevrátí, ale rád bych jí vzal zpět. Nevyčítal bych jí to. Nemohu na to pohlížet jako na něvěru. Je to záležitost její orientace, nikoli rozmaru. Není nevěrná, je jiná.

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:04:36
 3. [31] simmin [*]

  Žábina: Jistě tykej. Smířil jsem se s faktem, že to je tak, jak je. Pavlína je člověk, kterého musíš mít ráda. Její volbu chápu jako nezvratný fakt. To víš, že je to těžké. Říkám si, že když miluje ženu, je to možná únosnější, protože jaksi z přirozenosti nemohu chápat něžné pohlaví jako soupeře. Nejsem za tím, ale nelze to zvrátit.

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:02:20
 4. avatar
  [30] Suzanne [*]

  simmin: Přidávám se k Žábině a doplňuji o otázku - kdyby se baby teď rozešly, vzal bys svoji ženu zpět? A pokud ano - s výčitkami/bez, vzal bys to jako úlet nebo jako skutečnou nevěru apod.?

  superkarma: 0 24.10.2008, 11:01:28
 5. avatar
  [29] Suzanne [*]

  simmin: Vítej A připrav se, je to tu nelítostné

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:59:36
 6. avatar
  [28] Žábina [*]

  simmin: zajímalo by mne, když píšeš /jestli ti tedy mohu tykat/ že máš Pavlínu stále rád, znamená to, že se od ní nemůžeš citově odpoutat?
  díky za odpověď

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:58:04
 7. [27] simmin [*]

  Žábina: Ahoj. Díky za podporu.

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:51:27
 8. [26] simmin [*]

  Sasa: Slíbil jsem to. Mohu se bohužel zdržet jen dopoledne. Na stránkách pro ženy jsem poprvé. Jestli vás tedy něco zajímá, co bych mohl dodat. Rád se o to pokusím.

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:50:30
 9. [24] Sasa [*]

  simmin: tady se dovíš věcí....chtělo to chvilu počkat

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:44:25
 10. avatar
  [23] Žábina [*]

  simmin: ahoj
  trému mít nemusíš

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:41:29
 11. avatar
  [22] SENSITIVESKIN [*]

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:36:08
 12. [21] simmin [*]

  Nikdy mě nenapadlo, že za všechno může kus šunky. Mám šunku stále celkem rád. A Pavlínu taky. Jinak ahoj. Mám trochu trému. Simon

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:31:36
 13. avatar
  [19] Kelly [*]

  floo: no to by byl gól, kdyby ta šunková rolka zaúčinkovala na vlastní svatbě ...
  Jsou tu dobré hlášky

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:28:38
 14. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Meander: Neprovokuj, nebo ti zejtra přinesu šunkovou rolku

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:14:56
 15. avatar
  [17] ifulinkaa [*]

  emma: že by závist?

  superkarma: 0 24.10.2008, 10:04:13
 16. avatar
  [16] Kadla [*]

  Jojo, když člověkem projede taková šunková rolka, to je teda věc

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:52:41
 17. avatar
  [15] Berčík [*]

  emma: nemusi to byt u kazdeho stejne, jako u Tebe..

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:25:13
 18. avatar
  [14] floo [*]

  Kelly: Já v létě na vlastní svatbě, ještě že mi jí neservírovala tuhle Klára ...
  Jinak blábol prvotřídní...

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:25:04
 19. avatar
  [13] Midsummer [*]

  Hernajs, hned odpoledne si opatřím nějakou šunkovou rolku

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:16:33
 20. avatar
  [12] Kelly [*]

  ... já už dlouho neměla šunkovou rolku

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:14:56
 21. avatar
  [11] emma [*]

  no jasně!

  na takovýchle příbězích poznáte, že jsou smyšlené podle toho, že přerod z heterosexuálního života do homosexuálního není nikdy takhle idylický. svírají vás pochybnosti a bezmoc, nevíte, co je skutečnost a co jen fantazie, máte šílený strach, jste zmatení. a vaše okolí nechápe ještě víc

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:14:32
 22. [10] Tini [*]

  Sakrys, to jsem nevedela, ze ty sunkove rolky jsou tak zakerne a s krenem nebo bez???

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:05:20
 23. avatar
  [9] bookcase [*]

  Žábina: možná by se setkaly, ale nebýt rolky, tak to mezi nimi nezajiskří

  superkarma: 0 24.10.2008, 09:03:58
 24. avatar
  [8] Žábina [*]

  Meander: kdyby nebylo té šunkové rolky, nesetkaly by se

  superkarma: 0 24.10.2008, 08:56:34
 25. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Podobný příběh byl nedávno v Soukromých pastech. Ale ten nedopadl tak idylicky.

  superkarma: 0 24.10.2008, 07:34:45
 26. avatar
  [6] bookcase [*]

  Hlavně, že jsou všichni v pohodě..Jak v Dynastii

  superkarma: 0 24.10.2008, 07:23:17
 27. avatar
  [5] ifulinkaa [*]

  jak to vzaly děti?
  jinak tomuhle i věřím,život s námi hraje občas zvláštní divadlo!
  všem vám šesti,hodně štěstí!

  superkarma: 0 24.10.2008, 07:01:54
 28. [3] 7kraska [*]

  tenhle pribeh je tak pitomej, ze bych mu snad i verila

  krom toho moji zname se stala opacna vec...po x letech manzelstvi si jeji manzel nasel pritele...navrhoval ji, ze kvuli detem spolu zustanou a jinak budou volni, ona chtela rozvod, tak jsou od sebe, navstevuji se, ona stridala chlapy, samy pitomce, stejne ma rada svyho ex a rika, ze s nim mela zustat

  superkarma: 0 24.10.2008, 04:40:56
 29. avatar
  [2] aninas [*]

  Meander: ty myslis, ze "jedna sunkova rolka a vsechno je v hajzlu?"
  Ja teda nevidim nic v hajzlu
  Teda vlastne, kdyz pomyslim, kde ta sunkova rolka za nejakej cas skoncila, tak jo

  superkarma: 0 24.10.2008, 04:12:46
 30. avatar
  [1] Meander [*]

  "Když jsem Kláru viděla, když mi přinesla tu šunkovou rolku, podívala se na mě těma nádhernýma, zelenýma očima a řekla dobré chutnání, věděla jsem, že to, co mnou projelo, nebyly jen sympatie"

  Jedna šunková rolka a všechno je v hajzlu.
  Tohle myslíte vážně?

  superkarma: 0 24.10.2008, 01:35:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme