První týdny po nástupu do práce byly pro čtenářku s nickem Stamia obtížné, ale všechno zvládla, stejně jako děti školu a školku. Přečtěte si samy další novinku.

Taky jsem měla trochu jiný slovník, když jsem šla do práce po osmi letech s dětmi. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Stamio, a přeju krásný den.


Měla jsem velké štěstí, že se mi podařilo nalézt zaměstnání v docházkové vzdálenosti 5 minut od domu (a to prosím v Praze).

V prvních týdnech bylo dost obtížné, přizpůsobit se světu „dospělých“, naštěstí můj šéf i kolegyně v kanceláři měli pochopení a smáli se jen potichu, když jsem se jich zeptala, co by chtěli papat ke svačince, že jdu něco koupit do města a na elektrický psací stroj jsem zírala jako na osmý div světa.

Zpočátku jsem pracovala na 6 hodin, ale když se vše zaběhlo a já zjistila, že dělám stejnou práci za méně peněz, přešla jsem na plný úvazek. Bylo to možné i díky tomu, že děti byly relativně málo nemocné a ve škole i školce se jim líbilo. Manžel díky svému časově náročnému zaměstnání s mnoha služebními cestami změnu téměř neregistroval.

Doma se mi zdálo, že mám méně práce než dřív, zřejmě proto, že v prázdném bytě nikdo nepořádek nedělal. Práce mne ohromně bavila, získala jsem spoustu užitečných znalostí a to umožnilo mou nynější (už od roku 1991) samostatnou existenci. A to mne baví i přes všechny těžkosti ještě víc.

Stamia

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma na dnešek zní: Návrat do práce

  • Vracely jste se do práce po mateřské dovolené?
  • Po kolika letech?
  • A jaké to bylo? Dalo Vám zabrat, abyste si znovu na všechno zvykla?
  • Zvládl to Váš partner v pohodě?
  • Nebo Vás dítě i návrat do práce teprve čeká? Dovedete si to představit?

Napište mi, těším se na Vaše příspěvky. Za odměnu jedné z vás pošlu opět knížku, ale tentokrát novinku od Jany Divišové: Kurz diskrétní samohany (nakl. Daranus). Těším se do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je Návrat do práce. Předem děkuju!

knihazombie

Reklama