První čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu „vánoční výzdoba" dorazil do redakce od čtenářky Ježurky. Její manžel je tak šikovný, že už se mu podařilo rozbít skleněnou vánoční kouli a zaflekatit nejeden ubrus - více v této novince.

Že je s chlapy někdy kříž, to ví každá hospodyňka. Čtenářka Ježurka popisuje ve svém příspěvku k tématu „vánoční výzdoba" jak je na tom s „šikovností" její choť...

Ježuro, přeji pevné nervy, ale nebojte, on to nemyslí zle - my chlapi jsme prostě občas mimoňové.


Hned na úvod se přiznám, že mám Vánoce moc ráda. Pro tu jejich atmosféru, proto, že jsou lidé na sebe hodnější, děti natěšené, ráda dárky dávám a také moc ráda zdobím byt. Do první adventní neděle musím mít umytá všechna okna, abych je mohla vyzdobit světýlky, blikajícími barevnými řetězy a nebo jen tak něčím pěkným, co souvisí s Vánocemi. Také na venkovní dveře od bytu zavěsím věnec. Bývám u nás ve vchodě vždy první a dlouho jediná, ale v této době už nás je víc. Doma na stůl adventní věnec nekupuji, máme takovou barevnou skleněnou kouli na držáčku, kam se dává stolní svíčka, na okně máme ještě „svítící" domeček.

Předvánoční příběhy mám dva. Jeden z loňska a jeden už z letoška. Loni jsme si koupili onu krásnou skleněnou kouli, manžel ji postavil na konferenční stolek ještě dřív, než měl, bylo to takhle odpoledne a večer chtěl vyzkoušet, jak svítí. Bohužel, neviděl nic. Byla jsem zrovna vedle v pokoji, když jsem zaslechla, jak manžel vykřikl a pak začal nadávat. Koukal se na fotbal v televizi a jako obvykle jim při tom radil. I rukama. Ale zrovna tak pěkně, že praštil do té koule za 450 Kč a zbylo z ní jenom pár střepů. A bylo po parádě. Nejvíc ho snad mrzelo, že ani neviděl, jak svítí.

No, už máme dávno kouli novou, vánoční výzdobu na oknech jsem letos dřív než jindy doplnila o vánoční ubrusy, abychom si jich užili, ale zase se manžel předvedl! Hned ten den, co jsem ty ubrusy dala na stoly a stolky, tak zase v podvečer rámus a nadávky! Ne na mne, ale na sebe zase nadával. Ne, koule to tentokrát nebyla, ale ovocný červený čaj mi rozlil po celém stolku na bílý vyšívaný vánoční ubrus! No, jen tak vyprat to nešlo, musela jsem ještě něco přidat na odbarvení. Když se mi to povedlo, tak jsem zjistila, že manžel odložil z toho stolku talířek na taburetku, kde samozřejmě zůstalo kolečko. Znovu jsem se dala do čištění, ale ráno, když bylo víc vidět a já šla kolem jídelního stolu v obýváku, tak jsem zjistila, že další kolečko je i na tomto ubruse! Už jsem si zanadávala i já, ale naštěstí to šlo docela dobře vyprat a tak teď jen čekám, co ještě ten můj mužíček vyvede. Ale co, moje heslo: Když nejde o život.... platí i v tomto případě. Krásné Vánoce i bez malých nehod přeji všem!

Ježurka

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vánoční výzdoba

  • Máte nějakou veselou historku z vánočního zdobení?
  • Máte vyfocenou svou vánoční výzdobu?

Posílejte mi své příspěvky (texty i fotky) k tomuto tématu na redakční e-mail níže. Jedné z vás, přispěvatelek, věnuji hezký dárek, totiž růžovou aviváž Silan Aroma Therapy a dvě stylové vánoční svíčky ve tvaru stromečku. Tři další odměním 200 body do Velké vánoční soutěže! Vaše texty nechť jsou dlouhé alespoň jako dva tyto odstavce.

Reklama