O svém kladném vztahu k internetu píše čtenářka Lenig. Díky němu má spoustu velice blízkých přátel a dokonce se zde seznámila s manželem. Ale jsou sociální sítě, kterým nevěří...

Internet hraje v životě čtenářky Lenig veledůležitou roli. Díky němu se totiž vdala...


Ahojky všem na Ženě-in!

Když jsem s netem začínala,
chvíli jsem váhala,
zda začít navazovat kontakty a vztahy,
ale najednou samo bylo to tady :-)

Opravdu jsem někdy v tom roce 2005 začínala pozvolně, bála jsem se právě toho, jak ti okolo mne, kteří měli internet již pár měsíců říkali, že je to ŽROUT ČASU. Sedneš k tomu a už nic neuděláš... postupně jsem si během jednoho roku našla pár netových přátel a již myslím to první léto jsme udělali i 1. srazík lidiček z jednoho serveru na Moravě. My byli z dalekých Čech, tak jsme jeli na celý týden i s ubytováním a ostatní přijeli na víkend se stany. Bylo v tom úžasné poznání, že ti lidé jsou těmi, kterými se prezentovali na netu.

Později jsem na jiném serveru našla další lidi a ti se dokonce stali na dlouhý čas mojí jedinou rodinou, se kterou jsem mohla probírat svoje problémy, touhy a přání...další velmi milé poznání. Z práce jsem se těšila, až doma zapnu comp...kdo zrovna dneska bude mít čas, s kým si „pokecám“ atd... Musím říci, že z této „rodiny“ mám dodneška netového brášku Vláďu, sestřičku Janku a Milušku a dalších několik opravdových přátel.

Dneska se již nescházíme na webových stránkách, ale jsme propojeni přes e-maily, SMSky, Skype nebo ICQ a hlavně SCHÁZÍME SE DOOPRAVDY, a to třeba několikrát do roka. Navštěvujeme se doma nebo na různých srazících. A vím, že to jsou lidé, kteří mi již zůstanou navždycky. I můj manžel, kterého mám teprve 2 roky, přijal bez výhrady všechny tyto lidi jako moje přátele a nemá s nimi žádný problém.

A propo MANŽEL, ten si mě našel v březnu 2010 právě na netu, byl z kraje zcela jiného než já, vzdálenost mezi našemi městy byla 220 km, ale nejprve vzkazíky, později (červen) osobním setkáním na neutrální půdě (v Praze) a hnedle od července jeho každotýdenními jízdami za mnou mě přesvědčil
o tom, že má opravdový zájem o to, změnit svůj život a najít si partnera (tak jako jsem to chtěla já)...a již na konci srpna 2010 jsme se u nás v kraji vzali a za další 2 měsíce jsem se přestěhovala za manželem těch 220 km a jsme spolu šťastni. Oba spokojení, že jsme dokázali ten rázný řez udělat
a věříme, že nám láska vydrží. Nejsme již nejmladší (50 a 56 let), takže si umíme vážit toho, co nám bylo dopřáno.

Takže a otázku, zda změnily sociální sítě nějak výrazně můj život odpovídám ANO!!!! Tak jako jsem řekla svému manželovi 28.8.2010 v Hejnicích :-)

Všem čtenářkám Ženy-in přiji, aby úterý měly in.
Lenig

P.S. FACEBOOK nemám ráda, nechodím tam, nevěřím této síti...

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama