.

„Manžel se stal vegetariánem. Teď trpí celá rodina,“ říká bezradná Simona

Vztahy

„Manžel se stal vegetariánem. Teď trpí celá rodina,“ říká bezradná Simona

Vegetariánem se člověk nenarodí. Stane se jím v průběhu života. Simonin (36) manžel přestal jíst maso ve dvaačtyřiceti. Jenže se rozhodl zošklivit jej celé rodině i přátelům. Při společném stolování a grilovačkách tak trpí všichni.

„Aleš byl vždycky citlivější povahy než já. Na Vánoce nikdy nezabil kapra, jednou jsem ho dokonce viděla potajmu brečet, když v televizi ukazovali záběry týraných psů. Také mi to vadilo, ale takhle naměkko jsem tedy nebyla. Před časem však nabylo jeho soucítění se zvířaty mnohem větších rozměrů. Potkal partu ochránců zvířat, která ho úplně strhla,“ vypráví Simona a podotýká, že na tom by nebylo nic špatného. Kdyby mu ovšem úplně nezošklivili maso.

vegetarián

Jednoho dne přišel domů s tím, že je vegetarián. Jen jsem pokrčila rameny a dál to nekomentovala. Počkej, až uvařím v neděli svíčkovou, jak obrátíš, říkala jsem si. Jenže on ne!  Zůstal jen u knedlíků a omáčky. A tak jsem si koupila kuchařku a zásobu sójového masa a tofu. Byla to pro mě sice práce navíc, ale když už se rozhodl…“ krčí rameny. Jenže Simonin manžel vyváření dvou chodů neocenil. Stačil by prý jeden, ten jeho.

Během jídla začal maso ošklivit i nám. Já si z toho nic nedělám, nejsem cíťa. Ale naše děti jsou z toho přešlé. Starší dcera začala maso nechávat a mám pocit, že už je dost nahlodaná,“ stěžuje si Simona. Manželovi se už pokoušela vysvětlit, že jim tím ubližuje, ale podle všeho marně. „Prý má mít každý právo dovědět se, že pojídáním masa vraždí bezbranné živé tvory. A tak se chová nemožně, i když přijede návštěva, třeba na grilovačku. Neodpustí si poznámky o mrtvolách a nebohých roztomilých zvířátkách. Nejedna kamarádka už svůj steak nedojedla.“

Simona je bezradná. Nefunguje domlouvání ani hádky. Jen doufám, že to nějak nepoznamená naše děti. Snažím se jim to neustále vysvětlovat, že je normální jíst maso. Tak snad budou rozumnější než jejich tatínek,“ dodává.

Čtěte také:

   
08.07.2015 - Láska a vztahy - autor: Julie Hájková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [72] KamcaPol [*]

  U nás nikdo vegetarián není. Máme rádi maso a bylinky. Ráda se inspiruji na internetu, ať na magazínech, tak na třeba na blogu.

  superkarma: 0 04.08.2016, 08:16:15
 2. [71] Boros [*]

  Moje sestra takhle vychovávala svou dceru. Je to její dítě, co je mi do toho, ale docela mne dostalo, když jsem jí jednou nabídla želatinový bonbon a tehdy asi 5 letá neteř odpověděla, že ona ho rozhodně jíst nebude, protože je tam namletá mrtvá kráva.

  superkarma: 0 13.08.2015, 20:25:31
 3. avatar
  [70] Linde [*]

  mařinka — #53 už něco nakousla i Anime Otaku. Není řešení přestat chovat živočichy a pěstovat pouze rostlinnou složku. A studie o ekonomice a ekologii jsou již překonány selským rozemem, nebo alespoň trochu nahlodány. Už jen to, že kdyby ubylo pěstovaných plodin pro dobytek, bylo by více polí pro rostliny...polí je dost, vždyť mnohé parcely leží ladem a na stovkách hektarů se neustále staví logistická centra, takže v čem je problém? Máme málo polí na obživu obyvatel rostlinkami, protože nám kravky ubírají metry? Sml80 Dalším problémem je hojení. Nelze stále hnojit pole umělými hnojivy, jsou vyráběna chemicky, každé hnojení do pole dodává nežádoucí olovo a kadmium, to se léty navyšuje a neubývá. V uměle hnojených polích nežijí žížaly, které vytvářejí další tuny hlíny, protože hlína jsou z velké části výtrusy žížal a biologická složka nimi zpracovaná. Takže výhldově by se půda velmi rychle chemií natolik zasekala, že by v ní rostliny pro spásu lidstva stejně nerostly, ta půda tu živočišnou složku (tzn. kravince a kejdu= produkci po zvířatech) nutně potřebuje, bez ní to nelze dělat. Je to neudržitelný stav, pěsotvat bez přírodního hnojení. A chovat zvířata, jen aby byl dostatek hnoje, to uznáváš, že je nesmysl, když už se s tím někdo chová, tak aby to bylo i k jídlu, ne? Takže když to shrnu, půda potřebuje kravince, aby mohla produkovat napůl potravu pro lidi a pro zvířata. Půdy je nalitok dostatek, že není potřeba se omezit pouze na pěstování rostlinné výroby. A co se týče vegetariánství, lidské tělo není od přírody na plně rostlinnou stravu uzpůsobeno - již to zde někdo zmínil - máš snad složený žaludek či dvě slepá střeva? Nee, zajisté nemáš. A zuby, které se ti obrušují úměrně hodinami žvýkání též ne, takže prostě člověk je všežravec, vegetariánství je pouze jeho volba, nikoliv přírodní podstata. Snad se neurazíš, nemyslím to útočně, jen se momentálně neumím vyjádřit obratněji a více s noblesou. Holt všežravec Sml57

  superkarma: 0 13.07.2015, 21:04:02
 4. avatar
  [69] Linde [*]

  Midsummer — #61 už jsem ve veterinární praxi viděla leccos, ale tyhle děravé krávy jsou fakt hnus Sml15

  superkarma: 0 13.07.2015, 20:50:29
 5. avatar
  [68] Mickey Mouse [*]

  Alka1 — #63 Ten vegetarián rozhodně NEMÁ citlivější povahu. Naopak se chová jako manipulátor a nezdvořilý hrubián! Je to sobec, který ostatním vnucuje svoje fanatické přesvědčení, aniž by bral ohledy na druhé.

  superkarma: 4 13.07.2015, 09:36:48
 6. avatar
  [67] peetrax [*]

  Alka1 — #63 když někdo odmítá jíst maso, má citlivější povahu než masožravec? Marně mezi tím hledám souvislosti... Sml14

  Člověk, který zošklivuje jídlo svým ratolestem a je bezohledný i k návštěvám (teď myslím tu zmínku o mrtvolách), je citlivý? Teď ti podsunu jednu myšlenku zase já - mám dojem, že když je někdo vegetarián, odpustíš mu, že je hlupák a nezdvořák. Trochu mě děsí lidé s takovým myšlením, snad vás takových není víc... Sml15

  superkarma: 4 11.07.2015, 19:18:19
 7. avatar
  [66] peetrax [*]

  gerda — #34 néééé! Sml52 Sml52 Sml52

  superkarma: 0 11.07.2015, 18:20:52
 8. [65] Anime Otaku [*]

  mařinka — #53 Co se týče ekologie vegetariánství, tak je to k smíchu, aby vegetarián nebo vegan měl zajištěné veškeré nezbytně nutné výživové složky potravy, tak potřebuje plodiny, které rostou po celém světě, takže se většinou dováží a většinou letecky, takže tím dochází ke spotřebě pohonných hmot a znečišťování životního prostředí. A pokud by někdo chtěl argumentovat že spousta plodin se začala pěstovat i jinde než v původní domovině, tak k tomu jen dodám, že toto pěstování většinou vytlačilo původní plodiny a nezvratně poškodilo biosystémy dané lokality. (Například pěstování kukuřice a soji v našem klimatickém pásmu vede k erozi zemědělské půdy, povodním a škodám na divoké zvěři, pro kterou jsou zelené části těchto plodin těžko stravitelné). A další nevýhodou rostlinné stravy je, že jí člověk k zasycení a uspokojení energetických potřeb těla potřebuje mnohem větší množství, než když bude kombinovat živočišnou a rostlinnou složku potravy. (A opravdu člověk nemá několik žaludků a hodně dlouhé tenké střevo aby byl schopen efektivně trávit pouze rostlinnou potravu jako například kráva).

  Takže pokud chce někdo chránit prostředí měl by se soustředit na vyváženou stravu z lokálních zdrojů, aby se zabránilo zbytečnému transportu potravin. Což bohužel v současnosti není vůbec jednoduché.

  A co se týče zdravotních aspektů vegetariánství, tak ve svém okolí mám asi 5 bývalých vegetariánů nebo veganů - všichni s tím skončili ze zdravotních důvodů. A jednu vegetariánku, která se tak stravuje a po asi 12 letech co se tak stravuje (od jejích cca 15) hrozivě sešla - má velice nezdravě vypadající pleť, vlasy si musela kvůli lámavosti ostříhat na ježka a přesto že se snaží být aktivní je neustále vyčerpaná - jsme vrstevnice, ale vypadá hůř než moje máma, které je 60.

  superkarma: 5 09.07.2015, 18:18:00
 9. avatar
  [64] gerda [*]

  Rikina — #59ubohá němá tvář!Sml15

  superkarma: 0 09.07.2015, 17:25:19
 10. avatar
  [63] Alka1 [*]

  Altamora — #60 Můžeš mi připomenout, kde jsem se vyjádřila, že všichni muži nebo snad jenom muži, kteří jedí maso jsou surovci atd.? Někteří diskutující na Ženě-IN mají ve zvyku podsouvat druhým co nikdy nenapsali a v tom případě nevidím důvod vyvracet, co tvrdí někdo za mě.

  Takže zcela výjimečně a polopaticky - nepřipadá mi tak strašné, že pán ze článku odmítá maso a má citlivější povahu než jeho manželka. Horší varianta by byla, kdyby žila například s násilníkem. Což samozřejmě může být jakýkoliv muž (masožravec, vegetarián, politik nebo popelář...).

  Článek je stejně napsán příliš povrchně a pouze z pohledu "bezradné" Simony...Sml16

  1. na komentář reaguje peetrax — #67
  2. na komentář reaguje Mickey Mouse — #68
  superkarma: 0 09.07.2015, 15:59:12
 11. avatar
  [62] Eva_CZ [*]

  Altamora — #60Sml67Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 09.07.2015, 13:25:43
 12. avatar
  [61] Midsummer [*]

  http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/388917/Derave-kravy.html

  1. na komentář reaguje linde — #69
  superkarma: 1 09.07.2015, 11:54:24

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Altamora [*]

  Alka1 — #40 To máš pravdu, všichni muži, kteří jedí maso, jsou surovci, kteří občas proplesknou manželku, řvou na děti a kopou do psů. Jen vegetariáni jsou slušní a pohodoví lidé. A což teprve vegani, ti mají úplnou svatozář.Sml57

  Ten muž z článku je neskutečný hulvát a rád by lidmi manipuloval, kdyby na to měl dost schopností. Je spousta vegetariánů, kteří při svém svatém přesvědčení o jediné správné cestě ke spasení jsou stejní burani jako ti, kteří jim vnucují maso. A co ti, co nejedí tepelně upravenou stravu, aby nezatěžovali Matičku Zemi. Jíst mandle a datle, které se jim vozí přes půl zeměkoule a létat po světě, to jim nevadí. I když ekologická stopa takové dopravy rozhodně není zanadbatelná.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #62
  2. na komentář reaguje Alka1 — #63
  superkarma: 4 09.07.2015, 11:52:29
 2. [59] Rikina [*]

  gerda — #52 Ale jde. Sml57 Jelikož lidi jsou blázni, tak existuje také vegetariánské krmení pro psy i kočky, které neuráží jejich páníčky, a umožňuje němé tváři sdílet se svým majitelem jeho přesvědčení, byť poněkud nedobrovolně, neb domácí zvířátka obvykle nejsou tázána na názor. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #64
  superkarma: 0 09.07.2015, 10:50:56
 3. avatar
  [58] gerda [*]

  Eva_Fl — #56tak proto...já pokaždé, když ho vidím, si připomenu Smrťáčka z Dařbujána a Pandrholy. Dr. Nešpor ani pořádně nemluví - aspoň na mikrofon - jaksi ševelí.Sml80

  superkarma: 0 09.07.2015, 07:54:01
 4. avatar
  [57] pajda [*]

  Já bych se možná držela toho "ať si pán nastuduje".

  Čímpak se živí taková kráva? Žere trávu, milé dámy a pánové. Sice přes zimu usušenou, ale pořád trávu. A měl někdy někdo zisk z pěstování távy? Neměl. Ostatního sežere minimum, v krmných směsích jsou převážně omelky ze zpracování mouky pro lidi.

  Ovšem pěstování obilí, to je věc jiná. Agrární komora stanovila prodejní cenu obilí (včetně přiměřeného zisku) na 350 Kč za metrák. Zemědělci prodávají obilí "od kombajnu" za 750,- Kč nebo i za 800Kč za metrák. Kilo hovězího by při zachování stejného - tedy 140% zisku - stálo přes 1500,- Kč. Není tedy jednodušší přesvědčit ty naivní, aby jedli obilí a zrníčka, na kterých se lehce a rychle bohatne, namísto aby otravovali s masem, kolem ktrého je kupa práce a zisk nic moc? Bohužel tyhle argumenty si musíte opravdu nastudovat a pracně vyhledat. Nestačí si přečíst pár marketingových materiálů o tom, jak je maso škodlivé...

  Abych to shrnula: pán je v tom nevinně. Těžko od něj chtít, aby nepodlehl marketingu, který se pracně zkoumá a buduje po desítky let...ovšem je možno po něm chtít, aby si se svým zatmělým mozkem někam zalezl do doby, než se vzpamatuje. Bohužel bez přísunu živin může zůstat zakrnělým navěky a tahat domů nejrůznější kraviny.

  superkarma: 3 09.07.2015, 07:10:36
 5. avatar
  [56] Eva_CZ [*]

  Suzanne — #54 amen. A ja mam nejradeji dny, kdy snidam steak, nebo tataracek. Sml54 Znam jednoho zaprisahleho vegetariana osobne, je jim pan Dr. Nespor. No veru, moc zdrave nevypada. Ale neberu mu to, at si ji, jak si ji. V zivote nikoho neprsvedcoval. Sml23

  1. na komentář reaguje gerda — #58
  superkarma: 1 08.07.2015, 23:16:04
 6. avatar
  [55] RenataMor [*]

  Sml80Sml68

  superkarma: 0 08.07.2015, 18:20:41
 7. avatar
  [54] Suzanne [*]

  Alka1 — #40 To je hezké, co píšeš. Ale v článku je jiný problém - ten člověk se prostě chová jako křupan. Hanět jídlo druhým je neslušné a nepřípustné.

  A veškeré diskuse o tom, jestli být vegetariánem, či jíst maso, jdou stranou. On se neumí chovat.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #56
  superkarma: 9 08.07.2015, 18:01:06
 8. [53] mařinka [*]

  Pročetla jsem si diskuzi a některé názory se mi nepozdávají. Mickey tu myslím psal, že pro vegetariánství nejsou žádné rozumné důvody. Četla jsem z různých zdrojů studie, jak ekologicky náročná je výroba masa, jak by se planetě ulevilo, kdyby masožroutů ubylo. Byly to různé studie, jedna zaměřená na spotřebu vody, druhá na využití polí (masný dobytek je potřeba něčím krmit, a to je potřeba někde vypěstovat, tj. zabere to místo pro pěstování plodin určených k přímé konzumaci lidmi). Takže z tohoto pohledu by rozumné důvody pro omezení či vyloučení masa ze stravy byly.

  Zdravotní důvody: vegetariánská či veganská strava musí být vyvážená, lidé musí přemýšlet. Dát si omáčku a knedlíky a vynechat maso není dobře, tělo potřebuje i bílkoviny. Ale dá se stravovat vegetariánsky/vegansky, když člověk ví jak. Mám kamarádku, mnohaletou vegetariánku, která přešla k veganství. Složení stravy si opravdu pečlivě hlídá, promýšlí, co jí. Když byla těhotná, dělal jí její gynekolog testy, protože se obával vlivu stravy na dítě, ale všechny testy vyšly skvěle. Neměla ani problém s železem, se kterým má problém hodně těhotných, které jí maso. Takže ano, jde to, stravovat se kvalitně vegetariánsky/vegansky, ale chce to nad stravou hodně přemýšlet a člověk v kuchyni tráví hodně času.

  Pokud člověk své názory (ať už se týkají stravy, víry, ...) vnucuje ostatním horem spodem, je fanatik a nevychovanec a svého cíle sotva dosáhne. Kdyby mi muž přišel domů s tím, že je vegetarián, fajn, ať tedy uvaří pro rodinu kvalitní a výživově hodnotné jídlo. Ať jde příkladem. Ale aby s prominutím držkoval, to je hulvátství a taky by mi to hodně vadilo.

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #65
  2. na komentář reaguje linde — #70
  superkarma: 8 08.07.2015, 17:32:00
 9. avatar
  [52] gerda [*]

  Pro Alku1

  No, a teď mi napadlo: jak to teda udělat s masožravými kamarády? Konkrétně my máme dvě kočky, zachráněné před lety z ulice. Opravdu bychom je asi neměli tak dlouho, kdybychom je chtěli přesvědčit na ovesné vločky nebo květák...maso mít musí a samy si je nenaloví. Čili i kvůli nim se musí chovat dobytek, lovit ryby a z toho pro ně průmyslově dělat granule! Anebo si zajdu do řeznictví pro kus hovězího - sojovým masem je neošidím. Fakt to nejde, když se člověk zamyslíSml80

  1. na komentář reaguje Rikina — #59
  superkarma: 1 08.07.2015, 16:38:57
 10. avatar
  [51] gerda [*]

  diblice — #48já vím, taky to říká, ale je jak kuličkaSml30 - ale musím uznat, že má krásnou zeleninu a je schopen zbaštit neuvěřitelné množství rajčat, třebas.

  superkarma: 0 08.07.2015, 16:22:23
 11. avatar
  [50] gerda [*]

  No, mě dorazila věta JEDNOHO DNE PŘIŠEL DOMŮ S TÍM, ŽE JE VEGETARIÁN.Sml52Sml52Sml52

  Prostě to náhlé osvícení!!Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  Toto v sobě člověk buď má, anebo ne. Já mám veliký soucit s každým zvířetem, ale opravdu nepředpokládám, že kvůli mě přestanou vyrábět salámy a šít boty z kůže.Sml80 Jde o to, aby se lidé k užitkovým zvířatům chovali lidsky, přesně tak, jak to níže píše pan Myšák.

  superkarma: 1 08.07.2015, 16:21:16
 12. [49] bobani [*]

  egoista a polointeligent , protože normální člověk tohle nedělá Sml23

  superkarma: 0 08.07.2015, 16:11:18
 13. avatar
  [48] diblice [*]

  gerda — #30to je asi u statkářů normální, taky můžu maso pořád, ono domácí je jiný než z krámu

  1. na komentář reaguje gerda — #51
  superkarma: 0 08.07.2015, 16:09:46
 14. avatar
  [47] gerda [*]

  Alka1 — #45no právě...ti "dobří" vegetariáni prostě jedou po svém a neotravují s tím ostatní. A můžou mít mnohem lepší výsledky už proto, že netlačí na pilu. Kdežto ti, kteří najednou někoho potkali a již druhý den se stali zanícenými propagátory, nepřesvědčí. Spíš naopak.Sml15

  superkarma: 1 08.07.2015, 16:03:17
 15. avatar
  [46] Mickey Mouse [*]

  Alka1 — #40 Dovolím si o Vašem seznamu vegetariánských osobností zapochybovat. Žádný z nich vegetariánem doopravdy nebyl a ani nikdy vegetariánství nepropagoval. Živili se zcela tradičně, jak bylo v jejich době a při jejich původu obvyklé, jen někteří z nich střídměji. Stačí si to zjistit z jejich životopisů. Někteří z nich se nicméně otevřeně stavěli proti zbytečnému násilí na zvířatech.

  Směšný je ten pán se svým zaslepeným necitlivým chováním k lidem (hlavně ke své rodině). Vážné argumenty proti vegetariánství nejsou směšné, lidské tělo není na vegetariánství přizpůsobené a proto je velmi obtížné naplnit zásady zdravé výživy vegetariánskou stravou. Lze tak žít, ale znamená to velmi přísnou disciplínu a stálé počítání složek potravy.

  Ale hlavně je vegetariánství zbytečné, protože naopak argumenty pro vegetariánství nemají rozumný základ. Není žádný rozumný důvod, proč se vyhýbat konzumaci masa. Není žádný důvod, proč být necitlivý k lidem nebo ubližovat svému tělu. Vegetariánství není žádná ušlechtilost, ani ochrana přírody nebo citlivost ke zvířatům. Je to jen směšně zamaskovaná pokřivená posedlost všemožnými dietami.

  superkarma: 7 08.07.2015, 15:59:51
 16. avatar
  [45] Alka1 [*]

  gerda — #43 hyenka — #41

  Wikipedie:

  "Adolf Hitler se podle některých pramenů prezentoval jako vegetarián, což je však jen jeden z dalších mýtů, které o sobě šířil. Hitler měl po určitou dobu velmi přísnou dietu a maso omezil ze zdravotních důvodů. Vegetariány byli údajně také Rudolf Hess, Joseph Goebbels a také Heinrich Himmler. Z dobových pramenů však vyplývá, že i tito občas jedli maso. V té době bylo vegetariánství módní záležitostí a pro nacistické špičky jeden z dalších způsobů, jak se odlišit."

  1. na komentář reaguje gerda — #47
  superkarma: 0 08.07.2015, 15:51:21
 17. [44] Rikina [*]

  Alka1 — #40 Jak už zde v diskuzi padlo několikrát - je osobní věcí každého jedince, jestli chce jíst maso, nebo ne. Ale už není jeho osobní věcí mluvit do toho druhým, natož pak od nich požadovat, aby se mu oni přizpůsobili, vařili podle jeho přání, a jedli podle toho, co on jim schválí nebo dovolí. Sml80 Tam už přestává legrace, a nastupuje ta nelibost a pohoršení. Stokrát můžu být empatická, ale jak mě to začne omezovat a přidělávat mi to práci, tak už je míra empatie dovršena. A bohužel hodně vegetariánů/veganů má tu potřebu obracet ostatní na "víru pravou". Z toho pak plynou ty posměšky, protože jak se má člověk jinak bránit, nechce-li být třeba hrubý. Sml80 Za sebe pravím, že je mi úplně jedno, co jedí druzí, je to čistě jejich věc, a nezajímá mě to. Do okamžiku, než mě začnou přesvědčovat, že to nutně musím dělat taky, protože tak je to jedině správné, a že musím poslouchat jejich vysvětlování a argumenty... nemusím. A jestliže je to v rodině a má to člověk na tapetě dnes a denně, naprosto chápu, že paní z článku už došla trpělivost.

  superkarma: 6 08.07.2015, 15:49:06
 18. avatar
  [43] gerda [*]

  Alka1 — #40Zapomnělas na Ádu. Z toho vyplývá, že ne každý vegetarián je lidumilSml58

  1. na komentář reaguje Alka1 — #45
  superkarma: 1 08.07.2015, 15:39:31
 19. avatar
  [42] gerda [*]

  Alka1 — #40já proti vegetariánům absolutně nic nemám. Tady se spíš ale řeší chování toho pána u stolu. Vnucovat v takové situaci názor a začít přesvědčovat při jídle (které dalo jistě nějakou práci hostitelce), je velmi bezohledné a společensky trapné. Věděl přece, jaké jídlo se bude podávat, stačilo, kdyby se protestně k tabuli nedostavil, jenže to by se holt nemohl předvádět.Sml57 Dívka mého syna byla vegetariánka taky, když jsem dělala pizza rohlíčky, ona měla sýrové, ostatní se salámem. Kamarádce jsem taky při babincích dělala extra jídlo na pohoštění. Ale nikdy se nám nestalo, aby se do nás vegetarián u stolu pustil a kazil zábavu mentorováním. Každý má na výběr, nikdo není tomu horší kvůli tomu, že si dá řízek anebo kedlubnu. Fanatismus je vždycky špatný. Podívejte se na Svědky Jehovovy, ti už mají u nás reputaci, jako nikdo jiný. Kvůli metodám, kterými pracujíSml58 A taky to myslí dobřeSml16

  superkarma: 11 08.07.2015, 15:36:32
 20. avatar
  [41] hyenka [*]

  Alka1 — #40 Dovolím si ti do seznamu přidat taky Adolfy Hitlera....Sml58

  1. na komentář reaguje Alka1 — #45
  superkarma: 0 08.07.2015, 15:35:03
 21. avatar
  [40] Alka1 [*]

  Je zajímavé, jak to většina z vás umí "nandat" vegetariánům a často až směšnými argumenty, které nemá ani smysl vyvracet. Každý si v dnešní době zdůvodnění a odpovědi může najít na netu. Na vegetariány se v ČR stále běžně pohlíží jako na podivíny a jsou i terčem posměchu. Pokud si ale vegetarián dovolí něco vysvětlovat nebo požadovat, vzbuzuje naopak nelibost a pohoršení. Překvapuje mě to právě u žen, které by měly být více empatické a soucitné než opačné pohlaví.

  Pánovi fandím aby vytrval, o vegetariánství si zjistil víc informací a nenechal se odradit řečmi manželky a určitě i dalších lidí ve svém okolí.

  Možná by paní byla spokojenější, kdyby měla vedle sebe surovce, který ji občas propleskne, seřve děti nebo nakopne toulavého psa...

  Rikina — #29 Jen namátkou, k vegetariánství se hlásil Albert Einstein, Mahátmá Gándhí, Thomas Alva Edison, Nikola Tesla, George Bernard Shaw, L. N. Tolstoj...

  1. na komentář reaguje hyenka — #41
  2. na komentář reaguje gerda — #42
  3. na komentář reaguje gerda — #43
  4. na komentář reaguje Rikina — #44
  5. na komentář reaguje Mickey Mouse — #46
  6. na komentář reaguje Suzanne — #54
  7. na komentář reaguje Altamora — #60
  superkarma: 0 08.07.2015, 15:26:55
 22. [39] Keltka [*]

  Mickey Mouse — #23 Souhasím - s jatkama to tak je. A s přírodou taky.

  superkarma: 0 08.07.2015, 15:17:54
 23. [38] Keltka [*]

  Rikina — #2 Tak ať si manžel nechá zasílat vegetariánskou krabičkovou dietu Sml30

  superkarma: 0 08.07.2015, 15:17:09
 24. avatar
  [37] cicinka [*]

  Z vašich komentářů mám upřímnou radost. Potvrdili jste mi, že se stravuji normálně a když to bude i s rozumem nic mi nehrozí. Jsem prostě masožravec od přírody a bez masa můžu být jen chvíli. Zeleninový salát mám ráda, ale musí tam být buď sýr a nebo konzerva tuňáka Sml30 Díky sestře, která se vrhla na veganství jsem už sem tam mrkla na to o čem to je. A upřímně nechápu co je na tom dobrého. Takhle se nestravoval snad ani pračlověk. Protože toho by fakt nenapadlo hňácat ten seitan......Na druhou stranu je možné je obdivovat, když toto dobrovolně vydrží......Sml24

  superkarma: 0 08.07.2015, 15:10:38
 25. avatar
  [36] enka1 [*]

  Rikina — #2 viz dnešní foto objímajících se mrkvíSml54

  superkarma: 2 08.07.2015, 14:30:30
 26. avatar
  [35] kobližka [*]

  Uvařím,nikoliv z lásky,ale z potřeby.A aby se v tom ještě někdo nimral,nebo to odmítl z náhlého popudu vegetariánství,či jiného,to by měl smůlu.Nikdy jsem nevařila dvě jídla,protože tohle nechutnalo jednomu a tohle zase druhému.Chutě rodiny znám,takže nevařím zbytečně.Před lety přišla dcera s tím,že nebude jíst maso....no,asi ze stejného důvodu,jako pán v článku.Vydržela to skoro dva roky,pak jí začalo být divně,občas špatně,byla slabá,malátná.Já jí nic nerozmlouvala,protože jí znám a ejhle - sama přišla s tím,že to už dál nezvládá a že se vrací k normálnímu stravování.A všechno se upravilo.Jenže před měsícem oznámila,že (opět) už nebude jíst maso.Její volba,ale vím,že to zase pomine,až jí dojdou síly.

  Osobně je mi taky hrozně líto zvířat na jatkách a kdybych to musela dělat,nebo jen doma něco pozabít,abych se najedla,to bych fakt chroustala kořínky.Člověk se tak nějak blbě utěšujue,že to maso v obchodě už nemá podobu...no jo,je to blbost,já vím.

  Když už se někdo pro vegetariánství rozhodně,je to jeho volba,stejně jako je věcí každého,jestli bude jíst maso.A nějaké agitace a znechucování jsou naprosto zbytečné.

  superkarma: 5 08.07.2015, 13:47:58
 27. avatar
  [34] gerda [*]

  margot — #32a co Schindelleho minerály, he?? (No, možná se to píše trošku jinak, ale to není podstatné). Prezentují je tak, že je to zázračná věc - zdravého udrží při zdraví, nemocného postaví na nohy - jde právě o jakýsi prášek ze šutrů. No, a někde v diskusi pod nadšeným článkem o tom prášku jsem četla zlomyslný příspěvek jednoho vtipálka, který napsal: "posypali jsme tím náhrobní desku na dědově hrobě ... a do dvou dnů jsme ho měli doma!"Sml57Sml52

  1. na komentář reaguje peetrax — #66
  superkarma: 2 08.07.2015, 13:41:45
 28. avatar
  [33] gerda [*]

  hyenka — #31vyrostla jsem na Svaté Trojici kuchyně = pokrm má mít složku sytící, živící a ochrannou, na to dbám pokaždé. Takže pokud je sladké jídlo, snažím se o doplnění ovocem a tvarohem, pokud slané, zas aby byl salát...nic těžkého, ale být pravým vegetariánem, to ne. I když vlastním kuchařku od Červených i od Sarah Brown, ráda si v tom polistuju, nadělám chutě, něco upotřebím...ale matlat se v lavoru se seitanem, tak to nebudu.Sml30

  superkarma: 0 08.07.2015, 13:38:09
 29. avatar
  [32] margot [*]

  Rikina — #27 ano, však se to pak zvrhlo ve filozofickou debatu o možném vyšším vývojovém stadiu kamenů, které se telepaticky dorozumívají a pro svoji současnou podobu se kdysi předvídavě a přemoudře samy rozhodly, jen aby jim blbé lidstvo dalo pokoj. a tak žijí své šťastné životy bez ohrožení. kdybychom je snědli, spáchali bychom tak možná xenocidu na vyspělejším druhu. a možná jsou to právě ony, které nás hypnotizují, abychom jedli něco jiného - rostliny a zvěřSml24Sml52

  zbytek rodiny je snad normálníSml57 a proto se těšíme na nové druhy z říše fauny, např. nejnovější výdobytek genového inženýrství z Asie, kde vznikají dvojnásobně osvalená prasátka, to bude ňaminaSml24

  1. na komentář reaguje gerda — #34
  superkarma: 0 08.07.2015, 13:27:49
 30. avatar
  [31] hyenka [*]

  gerda — #30 Ty jo, tak to by mně zabilo taky. Striktně dodržuju pravidlo dvou bezmasých obědů týdně, přiznám, že občas vařím bez masa i týden v kuse, ale to už rodina brblá, ale moje bezmasá jídla zpravidla nejsou vegetariánská.

  1. na komentář reaguje gerda — #33
  superkarma: 0 08.07.2015, 12:43:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme