Domácnost

Manžel se k uklízení nehrne

Mně osobně domácí úklid nijak nevadí. Odmala jsem totiž musela doma uklízet, měli jsme velký rodinný dům. Sestra byla ještě moc malá a moje maminka to měla hezky rozdělené, ona v sobotu vařila a já jsem uklízela. Skoro by se dalo říct, že je tím posedlá. U ní znamená uklizeno až po té, co je vše vysáto, utřen prach, vytřená podlaha atd. Takhle jsem byla vychována. Jenže pak jsem přišla do rodiny manžela.  Také měli velký dům a v něm 3 chlapi + jeho maminka. Asi si to dokážete představit. Nikdo z nich nebyl od malička nijak veden k úklidu a jejich maminka to nezvládala (asi jí to ani nevadilo, jinak by je vychovala jinak). Takže pro ně úklid vypadal tak, že se nikde neválely žádné věci a na první pohled vypadalo uklizeno. Dlouho jsem se s tím nemohla srovnat.

Teď žijeme s manželem a jeho tatínkem v domě, který jsme od jeho rodičů koupili. Konečně jsem sama svým pánem. Uklízím, když mám náladu, nezáleží na tom, který den to bude.
Co se týče přímo domácích prací, nemusím utírání prachu a mytí oken, která jsou nepřetržitě zaneřáděná od much, protože je máme směrem na zastřešenou terasu, kde je teplo, a to mouchy přímo přitahuje.

Manžel se k uklízení nehrne, ale upřímně si to radši udělám sama, protože pohled na něj, jak umývá nádobí, jak mu to dlouho trvá, jak se k tomu připravuje - tenhle pohled zvládnu max. jednou za týden. Tohle se pravděpodobně změní, až budeme mít děti.
Dáša


Milá Dášo,
myslíte, že až budete mít děti, bude manžel umývat nádobí rychleji? Tak to aby začal pomalu trénovat...

   
26.10.2006 - Dům a byt - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Sfings [*]

  Tak kromě žehlení udělá snad cokoli, techniku, jakou to dělá, už nekomentuji, ale co - hlavně, že je hotovo a je vše OK:

  superkarma: 0 27.10.2006, 12:51:36
 2. avatar
  [8] Vivian [*]

  To si opravdu myslíš, že až porodíš, tak se manžel jako mávnutím kouzelného proutku změní a zničehonic se začne zajímat o práci v domácnosti?

  superkarma: 0 26.10.2006, 15:15:25
 3. avatar
  [5] LuciBary [*]

  U nás myje nádobí většinou . Já ho prý myju moc pomalu a proto ho radši umyje sám.

  superkarma: 0 26.10.2006, 12:33:53
 4. [4] Kytara [*]

  Tak toto naštěstí neřeším. Spíš je to u nás naopak, já jsem takový trošičku bordelář. Manžel chodí z práce dřív, takže v pohodě umyje nádobí, ustele, atd. Jediné, co máme je rozdělené, je utírání prachu (já) a vysávání (manžel).

  superkarma: 0 26.10.2006, 10:43:14
 5. avatar
  [3] fructia [*]

  Partner mi bude muset pomáhat. Neřeknu, kdybychom měli velký barák a zahradu, tak práci o zahradu přenechám jemu, a já se budu starat o dům. Jelikož budeme žít v bytě (v malém, a tudíž přehnaně práce tam nebude), tak chci, aby občas vysál, či umyl nádobí, ustlal a podobně.

  superkarma: 0 26.10.2006, 10:32:56
 6. avatar
  [2] Žížala [*]

  Největší výhra je rozvedený chlap, který už ví zač je toho v životě loket a žil a staral se o sebe nějaký ten rok sám

  superkarma: 0 26.10.2006, 10:28:50
 7. [1] Mončí [*]

  Můj manžel se taky nehrne. Tak to řeším tak, že ho nahrnu já k tomu.

  superkarma: 0 26.10.2006, 10:26:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme